America (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Nu ma uit....nu ma (mai) uit.....




Anamaria

"With sufficient thrust, pigs fly."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu nu m-am uitat!
Am cumparat de pe Amazon... ghici ce? Pantofi, desigur! Ca Ana n-are decit zeci si sute de ei...
N-am putut sa rezist, au firme europene gen Venettini, Umi, Ecco sub $20. Free shipping, no tax. Nici la Daffy's nu gaseam chiar asa! Am luat vreo 15 perechi, sa fie acolo...
M-am bucurat ca am gasit si pentru Alexandru o pereche de sandale, parca Umi sint. Din alea stil barbatesc, din piele, inchise la virf ca altfel nu mai vrea sa poarte.
M-am incumetat si am luat si niste Beeko, cica sint canadieni. Le-am intrebat pe fetele de la sezatoare, cica nu stiu. Sper sa fie buni. La fel unii Blue Bottle, inteleg ca sint facuti de Naturino.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Asta cu pantofii e din ciclul "tara arde si baba se piaptana". Econimia e la pamint si eu fac cumparaturi.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

15 perechi de pantofi!! I guess e bine ca am baiat. N-are mai mult de 3 perechi at any given time.
Anamaria, nu e asa rau, numai -18%.
Ma gindesc sa scot ceva din ei.
Dupa recesia din 29 numai aia care au tinut la bani au pierdut.
Dar unde sa ii bag?
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Nu mai stiu cine intreba despre unde punem banii in fondul de colegiu...noi suntem cu T.Row Price
http://www.troweprice.com/retailHome/0,,pgid=retailhome,00.html?src=corporate&id=Individual%20Investors

Mi si groaza insa de cum va fi viitorul, ma tot andesc ce s-a ales de fondurile de pensii ale celor ce lucrau la bancile ce au dat faliment.Oare vor avea nenorocul celor de la Halliburton?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Ma speriarati rau cu 401K-u' si m-am uitat. Zice asa:
Change since June 30, 2008 was: -1.84% .Last update Sept 19 2008.
As fi preferat sa fiu la plus, dar data fiind situatia din ultimul timp nu-i chiar asa rau...Eu am avut banii investiti in bonds dar acum nu mai pot sa vad toate fondurile cum au scazut/crescut, pe pagina lu John Hancock...ma intreb de ce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Te-ai scos Lucas!!
la mine e -18% pe un ultimul an,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

unde te poti uita la 401k??? Din fericire noi suntem de putini ani aici...asa ca......
oricum...acu ne legam si noi la cap cu casa...nu stiu daca e o idee prea buna...dar ce sa facem??? nu imi vine sa investesc nimic in ea...ma mut asa cum o fi!!!!

Ramona, unde pantofi??? vreau si io linku!!!
mie imi place www.zappos.com si sunt fan petit shoes!!!!! e cam 100$ perechea...dar sunt super!!!

pana una alta...cu recesiunea asta m-am depresat si am mancat o cutie mare de bomboane raffaelo....



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cenia spune:

Hai ca citesc si nu stiu nimic de investitii. Stiu doar de daoriile la creditcarduri care le avem. oare nu or scadea si alea cu - 18%???
ha ha !

ce bine ar fi!

auzisem si eu de artagoasa Europa care va cere viza Americanilor fiindca nu da vize tuturor cetatenilor comunitatii europene! dar ziceam ca ar fi gluma!

ma duc sa fac bagajele tot stau cu ochii pe aici.

uau! 15 perechi? pai mie doar imi iau asa maxim 2 perechi! inseamna ca e printesa lui mama! oare asta ma asteapta si pe mine? ca deja vad ca are mai multe haine ca mine! dar nu te poti abtine la hainute de fetite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Sal' fetelor,
Noi tot fara curent si fara apa. Stam mai mult pe la scoala, acasa mergem doar sa dormim, ne culcam cand apune soarele si ne trezim cand rasare (a fost nevoie de un uragan ca sa imi aliniez si eu programul de trezire cu al sotului ) si facem muschi carand bidoane de apa de la piscina la etajul 7 ca sa putem folosi buda (bine ca avem piscina ). Om avea ce povesti nepotilor.
Cam nasol cu bancile.. dar a crescut Obama la loc in sondaje.
Josefine, asadar a ajuns si la voi uraciunea asta de uragan? of..
Cred ca te-ai speriat cu masina - bine ca tu esti ok! Si eu am avut un accident cand m-am apucat de condus, pe autostrada, si mi-a luat ceva timp sa-mi fac curaj sa intru din nou pe autostrada.. dar incet, incet.. am facut-o si pe asta - si cel mai bine mi-am dat drumul cand mi-am cautat rochie de mireasa, eram presata de timp si n-avea cine sa mearga cu mine de fiecare data - am batut toate autostrazile din Los Angeles, pe lumina, pe intuneric, pe soare, pe ploaie pana am gasit-o pe 'the one'
Panterutza, noi am cunoscut un cuplu de romani aici in Houston pana acum, foarte de treaba - acum cu uraganul ne-am dus intr-o seara la ei si-am stat la povesti la lumina lunii Ea e colega cu sotul unei colege de-a sotului meu, asa ne-am cunoscut.

Lai

Mergi la inceput