M-am hotarat sa va povestesc despre : Viata mea

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilialia spune:

buna,

Ai incercat sa vb. cu avocatul sa nu platesti tu datoriile? daca firma este pe numele lui tu nu ai treaba nu? asta este prioritatea ta nr. 1, cauta un avocat bun, ca sunt solutii.

bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexadra spune:

datoriile sunt facute pe numele meu, este coplatitor, iar cu firma eu nu am nici o legatura oentru ca nu am nici un act semnat. masina a vandut-o si fiind pe numele lui nu am putut face nimic... pe 4.11 am infatisarea cu martorii.. sper sa se incheie atunci divortul si sa scap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Alexandra, imi pare rau de ceea ce ti se intampla.Nu ne mai spui ce si facut pe 4.11? Ai reusit sa rezolvi ceva?

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexadra spune:

in decembrie am divortat. Am reusit, insa, pe portal just mi-a aparut sentinta care m-a socat. am de primit 135 ron pensie alimentara, iar eu am dus adeverinta de la firma cum salariul lui este de 5000 ron si avocata a cerut un sfert din veniturile lui si 39 ron sa plateasca el divortul cand asta este doar taxa de timbru :(. Avocata a spus sa asteptam hotararea sa vina acasa ca sa o putem atatca. In rest.... tatal copilului meu nu a dat nici un semn din septembrie, nici macar de craciun, eu sunt bine dar,,,, ma omoara singuratatea :(


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

lasa Alexadra, o sa treci si peste asta, o sa fie bine. mai bine singura decat cu asa specimen.
incearca sa mai lupti pentru bani de la el, mi se pare prea putina pensia stabilita...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns youngmomy spune:

Alexandra stiu ca e greu si inteleg dar macar tu ai familia sa te incurajeze si sa te susutina...pt ca baitul e mik poti spune doar ca tata nu mai e in viata noastra si ca noi suntem puternici si vom reusi.....Oricum asa sunt barbatii....toti sunt la fel....crede-ma.....io de la inceputul sarcini nu am avut nimika doar pe baietelul meu de cateva saptamani in burtica el ma facut sa fiu dura si infrunt.....Nu te mai gandi la el..gandestete ca ai un fiu de crescut si incet incet vei plati facturile FII OPTIMISTA PT FIUL TAU:)de cate ori esti trista si fara scap;are uitate cum rade si-ti va umple sufletul de bucucrie si putere de a lupta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Alexadra,

Din cat am inteles eu, fostul incepuse sa se drogheze. De aici, si schimbarea radicala de comportament.
Este o boala cu care Romania inca nu stie sa lupte, din pacate.

Nu pot decat sa-ti spun : bine ca ai scapat de el.
Un creier bolnav face numai rau in jurul lui.

O viata buna in continuare !



lisaelisa

mami de ingeras dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

ce ai mai facut?cum ai rezolvat cu creditele? ati atacat hotarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kennyco2001 spune:

Alexandra eu iti inte;eg durerea si eu trec cu baietelul meu prin aceeasi problema , este adevarat ca nu plange chiar asa pentru ca s-a inchis in el.Tatal lui vine si il vede de doua ori pe saptamana si nici nu stiu ce este mai rau sa il vada si sa planga cand iese pe usa sau sa nu il vada deloc.
Nu stiu din ce sunt facuti barbatii si nu vreau sa ii includ pe toti aici dar nu stiu cum pot face sa sufere copiii........pentru asta ar trebui pedepsiti.
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Insider spune:

Citat:
citat din mesajul lui youngmomy

Oricum asa sunt barbatii....toti sunt la fel....crede-ma.....
youngmomy


Am sa ma prefac ca nu am vazut asta ...
Aceasta poate fi experienta ta personala si atat.
Va doresc sa nu mai aveti experiente neplacute si sa gasiti pe cineva care sa va merite

Mergi la inceput