Gravidute si mamici de Timisoara (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ank83

intru si eu sa dau cu para .... uite asa se duce la vale bucataria mea

si daca va uitati mai bine pe acolo il vedeti si pe spiderman

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito




Foarte fain Spiderman cu oki albastri ...Tot asa activ era si Cri in bucatarie...Te sfatuiesc sa tii la inaltime sticlele de ulei si alte chestii...Cri mi-a tratat canapeaua cu ulei de masline extravirgin...noroc ca nu era sticla plina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Citat:
citat din mesajul lui Ank83

intru si eu sa dau cu para .... uite asa se duce la vale bucataria mea

si daca va uitati mai bine pe acolo il vedeti si pe spiderman

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito




Foarte fain Spiderman cu oki albastri ...Tot asa activ era si Cri in bucatarie...Te sfatuiesc sa tii la inaltime sticlele de ulei si alte chestii...Cri mi-a tratat canapeaua cu ulei de masline extravirgin...noroc ca nu era sticla plina!

Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!





am sa tin minte ... ca raul e topit dupa sticle... dar sa le bea

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Dya, curata cu un betisor de ureche imbibat in spirt in fiecare seara dupa baita, se va curata.

ank, se pare ca la raul ii place in bucatarie:). poate isi mentine pasiunea si te ajuta mai tarziu:)

fetele, azi dimi i-am luat temperatura rectal la pitica mea; avea 37.7 (observasem ca are fruntea calda); acum nu mai e calda fruntea. Sa ma alarmez la temperatuta asta sau....?? sa mai incerc sa i-o mai iau mai incolo si vad cum e?
care e temperatura la care ...sunam doctorul??

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fancy

Dya, curata cu un betisor de ureche imbibat in spirt in fiecare seara dupa baita, se va curata.

ank, se pare ca la raul ii place in bucatarie:). poate isi mentine pasiunea si te ajuta mai tarziu:)

fetele, azi dimi i-am luat temperatura rectal la pitica mea; avea 37.7 (observasem ca are fruntea calda); acum nu mai e calda fruntea. Sa ma alarmez la temperatuta asta sau....?? sa mai incerc sa i-o mai iau mai incolo si vad cum e?
care e temperatura la care ...sunam doctorul??

Lucia & Iulia, 31.07.2008


Abia la 37,5 se considera ca are temperatura...Eu as suna d daca trece de 38,5...in rest Nurofen.
Referitor la caciulita se soune ca daca e mai mult de 18 grade sa nu ii pui...insa la 20 eu ii pun lu` Eli ca mi se pare frig.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

miha, se da nurofen la bebelusi? e sub forma de sirop?
eu am in casa paracetamol supozitoare de 125...Sper sa nu fie nevoie.

pt urgente la ce spital se merge? la louis turcanu?

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Fancy cred ca la Louis Turcanu.Cum sunteti?Sper ca e bine pitica si nu e nevoie de mers la spital?Pediatra ce zice?Pe cine aveti pediatra ca eu sunt cam nemultumita de a mea?

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Fetelor eu nu mai stiu ce sa fac cu bebe parca mi se pare ca nu se mai satura?Pai maninca 120 ml de formula si la 3 ore e in picioare si face scandal.Aseara dupa baie i-am facut la 21 150 de ml si la 12 a fost in picioare cu scandal de foame.Ma simt asa de neputincioasa ca nu stiu ce sa ii fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Fancy cred ca la Louis Turcanu.Cum sunteti?Sper ca e bine pitica si nu e nevoie de mers la spital?Pediatra ce zice?Pe cine aveti pediatra ca eu sunt cam nemultumita de a mea?

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR




buna dimi, eu beau o cafeluta:)
mersi de raspuns:)
bb e bine, azi avea 37.1; pediatra e in concediu.....Eu totusi cred ca la 37.7 organismul ei lupta impotriva a ceva, sper sa fie bine si sa nu fie nevoie de altceva.


Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui serbanica

Fetelor eu nu mai stiu ce sa fac cu bebe parca mi se pare ca nu se mai satura?Pai maninca 120 ml de formula si la 3 ore e in picioare si face scandal.Aseara dupa baie i-am facut la 21 150 de ml si la 12 a fost in picioare cu scandal de foame.Ma simt asa de neputincioasa ca nu stiu ce sa ii fac?


da-i s apape cand cere....:)
dar daca il tii doar in brate si te joci cu el mai face scandal?poate nu ii e neaparat foame? sau se linisteste doar cand ii dai papa?

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Fancy nu se linisteste daca il iau in brate ,altadata ii si cint dansez cu el dar nu se linistete decit cind ii dau sa pape.Eu ii dau cind cere dar imi este frica ca e prea mult pt stomacelul lui.

Mergi la inceput