Gravidute si mamici de Timisoara (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_

Of fetelor, inca ne luptam cu otita.
Am luat batista bebelusului si ne luptam cu crocobaurii din nas. Cand vad ce ii iese din nas puiului meu pur si simplu ma ingrozesc. Cum poate sa aiba atatia mucisori intr-un nasuc asa mic.

Bebelina mea a facut otita din spital, deci probabil ca nu au aspirat-o si de aia.

Multumesc pentru urari. O sa se faca bine, pe cat e de mica pe atat e de bataioasa, are multa forta.

Fancy cred ca te-am mai intrebat dar nu mai stiu daca mi-ai zis, tu unde iesi cu bebelina la plimbare?
Cand ne facem bine o sa iesim si noi la plimbare, nu numai pana la doctor dar nu stiu pe unde as putea sa o scot la aer.


fericita de - Andreea


sanatate maxima!!!!
Noi iesim printre blocuri:):) ca nu e parc pe aici. asta vara ma plimbam printre blocurile care aveau copaci inalti si umbrosi si descoperisem un bloc pe hebe foarte fain, cu copaci inalti, era asa de racoare acolo....; ma mai duc cu ea si prin zona de case de pe ranetti, dupa liniile de tramvai. oricum, se circula peste tot....

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_

Fancy il intrebi te rog pe sotul tau pe unde a alergat pentru banii aia?

Daca ne facem mari si sanatosi venim si noi la intalnire

fericita de - Andreea


cum spunea si miha, a depus pe platanilor copii dupa acte (pt prima si trusou) si la primarie pt alocatie; vezi ca sunt niste zile limita de depunere....

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Irina pe plata nilor cred ca se depun copii dupa CI parinti si CN copil, insa e bine sa ai si originalele...Se depun in 2 exemplare si ptr prima si ptr trusou si abia peste 2 luni primiti banii.
La primarie se depun acte ptr alocatie.

Sanatate maxima! A trecut otita? Ai mei nu au facut otita si sper sa nu faca. Folositi batista bebelusului ca otita se face de la muci.

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!





vai, de la mucisori se face otita? noi nu avem probleme deocamdata, o aspir doar cu pompita in nasuc zilnic, o fi suficient?; trebuie de mai multe ori pe zi? Parca acum ca spuneti voi, imi dau seama (sau sunt paranoia:)) ca haraie un pic cateodata....
care sunt semnele otitei???? sa stiu si eu....

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Fetelor care e batista bebelusului?Eu pe Serban nu l-am aspirat niciodata i-am cumparat o pompita dar mi se pare asa mare ca parca nu l-as vrea sa il chinui pe bebita cu asa ceva.Azi avem o luna si pt prima oara il las singur noaptea adica fara mine ca ma duc la o nunta am inima asa mica nu stiu cum am sa rezist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Serbanica uite aici http://www.overland.com.ro/ despre batista.
Si eu m-am speriat cand am auzit ca se monteaza la aspirator, dar mi-a trecut repede cand am vazut ce crocobauri ii ies din nas bebelinei. Nu e asa de infricosator nici pentru ea. nu plange.

Fancy nu stiu noi aspiram ori de cate ori e nevoie. Mai nasol e cand e nevoie la 4 dimineata, ca atunci nu o aspiram. Ii pun numai picaturi.

Pitica mea creste parca vazand cu ochii, deja parca isi modifica si fizionomia, parca nu mai e bebelina grasulina pe care am scos-o din spital. Eu incerc sa fiu o mamica relaxata, desi si fetita mea a dormit vre-o 2 nopti la noi in pat (cand o dureau urechiusele) si chiar daca am adormit-o tot pe brate uneori in general o las sa doarma la ea in camera.



fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Heloo!!!!
Noi ne luptam cu coliceii si cu durerile de burtica nu prea reusim sa le venim de hac...Mamici voi cum faceti?Cam pana la ce varsta dureaza coliceii astia ca ne mananca viata.
De maine ramanem si singuri dimineata tati trebuie sa mearga 4 ore la serviciu deja ma gandesc cu groaza ce greu va fi!
Irina sper sa ii treaca piticutei mai repede otita


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_

Serbanica uite aici http://www.overland.com.ro/ despre batista.
Si eu m-am speriat cand am auzit ca se monteaza la aspirator, dar mi-a trecut repede cand am vazut ce crocobauri ii ies din nas bebelinei. Nu e asa de infricosator nici pentru ea. nu plange.

Fancy nu stiu noi aspiram ori de cate ori e nevoie. Mai nasol e cand e nevoie la 4 dimineata, ca atunci nu o aspiram. Ii pun numai picaturi.

Pitica mea creste parca vazand cu ochii, deja parca isi modifica si fizionomia, parca nu mai e bebelina grasulina pe care am scos-o din spital. Eu incerc sa fiu o mamica relaxata, desi si fetita mea a dormit vre-o 2 nopti la noi in pat (cand o dureau urechiusele) si chiar daca am adormit-o tot pe brate uneori in general o las sa doarma la ea in camera.



fericita de - Andreea


de ce trebuie si la 4 dimineata?:) respira greu in somn?
iulia doarme bustean pana dimineata, respira bine, presupun ca nu trebuie....
imi fac probleme fara sa existe cred:):)

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Heloo!!!!
Noi ne luptam cu coliceii si cu durerile de burtica nu prea reusim sa le venim de hac...Mamici voi cum faceti?Cam pana la ce varsta dureaza coliceii astia ca ne mananca viata.
De maine ramanem si singuri dimineata tati trebuie sa mearga 4 ore la serviciu deja ma gandesc cu groaza ce greu va fi!
Irina sper sa ii treaca piticutei mai repede otita


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR




noi ne tratam cu sab simplex si bonnisan; cand avea crize, incalzeam cu fierul de calcat un prosop mai mic si o puneam cu burtica pe el; se calma si adormea, le place si caldura si pe burtica. incearca si asa

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fancy

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Heloo!!!!
Noi ne luptam cu coliceii si cu durerile de burtica nu prea reusim sa le venim de hac...Mamici voi cum faceti?Cam pana la ce varsta dureaza coliceii astia ca ne mananca viata.
De maine ramanem si singuri dimineata tati trebuie sa mearga 4 ore la serviciu deja ma gandesc cu groaza ce greu va fi!
Irina sper sa ii treaca piticutei mai repede otita


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR




noi ne tratam cu sab simplex si bonnisan; cand avea crize, incalzeam cu fierul de calcat un prosop mai mic si o puneam cu burtica pe el; se calma si adormea, le place si caldura si pe burtica. incearca si asa

Lucia & Iulia, 31.07.2008

Tot cu sab simplex si bonissan incercam si noi!Cu prospelul cald am incercat problema e ca al meu nu vrea sa stea pe burtica.
Inca ceva vroiam sa va mai intreb: ne-a cazut buricutul de vreo 3 zile dar a mai ramas ceva inauntru.Cum facem sa scapam si de ala?

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

intru si eu sa dau cu para .... uite asa se duce la vale bucataria mea

si daca va uitati mai bine pe acolo il vedeti si pe spiderman

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput