Puiuti de Randunici 2008!! (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Ursule acul il scoti daca freci locul intepat cu sare de bucatarie, sper sa te lase prichindelul.

Bubu eu stiu ca SInupret-pastile este contraindicat la bebelusi si cand alaptezi.Ma gandesc ca si siropul ca doar are aceeasi compozitie.Stiu asta ca acum doua luni cand am venit racita de la mare mi-l recomandase medicul de familie si eu nu citisem prospectul, noroc cu bitu'.


Sovi merci de pont pentru jollyjumper
IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

am ajuns la budimex de urgenta. am sunat la salvare si au zis ca e urgenta, au venit si ne-au luat. era o viespe nenorocita. Acum e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Lianaaaaaaa!
mimo, am ajuns prea tarziu pt bip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Bubu, bitza .
nu o sa dorm deloc, o sa il urmaresc toata noaptea, acum e la tati in pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

'neata stol...v-am pregatit cafeaua...am tare multe sa va spun...dar ieri am "donat" aproape 2000 de dolari statului australian si ar fi bine sa profit de "donatia" facuta...asa ca...burta pe carte.

am sa ii raspund totusi tuchitei si celor care m-au mai intrebat...de banii astia Patrick este ingrijit de la 7 dimineata pana la 6 seara. la grupa lui de varsta standardul este de o ingrijitoare la 2 copii. mancarea o primesc de acolo, trebuie sa duci de acasa pampersi si fructe (adica 1 fruct pe zi). sigur ca daca il apuca vremuri cacacioase banui ca au ei o rezerva de scutece pe acolo si nu il tin doar in ce ii pregatesc parintii in geanta lui. undeva de pe la 12 luni (nu stiu exact) se incepe a se lucra cu piticii, in sensul ca sunt invatati culorile, sunt invatati cum fac animalele chestii din astea. In functie de dorintele, programul parintilor si de disponibilitatea gradinitei copilul poate fi dus toata saptamana sau doar cateva zile si cateva ore...aici multe...dar foarte multe mamici nu lucreaza si isi duc copiii la gradinita cand merg la shopping sau cand se intalnesc cu prietenele la un capuccino sau ii duc pentru cateva ore cand au part time job. de aceea eu am gasit unele gradinite ca au locuri libere doar miercurea si joia de exemplu.
sa nu credeti ca aici nu exista uscaturi ca in toata lumea de altfel...din cand in cand rabufneste cate un scandal de presa cum ca la nu stiu ce gradinita copiii erau legati cu cersafuri de pat...sau in alta ca au facut toxiinfectie alimentara...dar nu ai ce face...te rogi ca sa nu se intample cu al tau. de fapt de aia eu sunt mai increzatoare sa il duc la gradinita decat sa il tin cu o bona acasa...caci cu bona ar fi doar el si ea...habar nu as avea cat e de ok sau nu...dar la o gradinita sunt mai multe ingrijitoare, sunt mai multi copii si automat mai multi parinti care ar putea sesiza o problema daca eu as fi chiar atat de cretina sa nu remarc.
ah da, si din cate stiu eu...in prima parte a intrarii in gradinita merge si mama cu copilul si sta acolo toata ziua si il ajuta sa se integreze sa se acomodeze cu noile fete si cu noul mediu.
oricum mai multe voi afla vineri cand mergem sa vizitam cele 2 grdinite...una e chiar langa noi...dar mie mi se pare ca arata cam trist de afara si in plus mi s-au parut cam neprofesioniste alea la telefon cand am facut programarea (cea care mi-a raspuns la telefon o intreba pe cea insarcinata cu vizitele potentialilor clienti "auzi tu, este una cu un copil de 5 luni ce vrea sa stie cand poate veni in vizita, ce zici, vineri e bine?)...cealalata e mai departe...dar tot in drumul nostru catre servici..dar arata tare dragut de afara si mi s-au parut tare candide tipele la telefon.

cam atat cu povestile.

sa nu uit:

HIP HIP HORAYYY!!! pentru Petru de Midasnu!!!

HIP HIP HORAYYY!!! pentru Iedul lui Varuna!!!

si La multe lunisoare si ceilorlati puiti nascuti in 17: Alexandra, Honey, Sash si Ursuletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

scuze daca deranjez, dar m-am gandit ca poate aruncati un ochi aici, e un bazar pentru Sonia. daca aveti timp, poate gasiti ceva sa va placa/trebuiasca.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125844


numai bine,

Oana

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:



Cristina imi pare rau de bunicuta ta.. si eu am suferit mult dupa a mea.. eram la facultate, dar DD nu stiu cum a facut ca sa fiu acasa sapt aia si chiar joi seara am mers la tara si am vazut-o.. si chiar ne-a spus ca ea simte ca se apropie momentul.. si vineri a plecat.. offf... si acum imi aduc aminte de ea cu mult drag si sunt ani buni de atunci... si culmea e ca nu era mama adevarata a mamei mele ci mama adoptiva, dar a fost cea mai cea dintre bunici si o femeie adevarata.. si i-am zis odata lui Sovi ca in cateva poze parca seamana cu ea..
Delphin ms de incurajare.. deci sa nu disper
Kya noi o sa o mai tinem cu maneca scurta cred ca macar 2 luni.. si abia acum e superb afara, ca de la 43, acum sunt in jur de 30-35.. huzureala nene!
Flori vreau sa spun ca eu nu am cantarit-o pe Andra (mergem indata la control), dar dupa mai bine de o luna, cred, de cereale o vad ca e mai pufoasa desi s-a si lungit.. eu ii dau inainte de culcare intai cerealele si apoi san.. acum isi stie programul si nu mai plange seara, isi asteapta cuminte papica..aa.. eu ii dau cereale de orez cu mere acum, iar inainte am avut o cutie orez cu banane..
Blankar imi pare rau de noaptea frichinita.. importante nu sunt vaccinurile acum, lasa sa fie Eric sanatos!
Gecko si eu gandesc la fel cu diversificatul.. e asa de simplu cu alaptatul!!
Emy bine ai venit pe crengutza!
Simo si mie imi pare rau ca inca te lupti cu mucii!
si apropo de aspirator.. am vrut si eu sa dau cu aspiratorul.. frateee! de n-a inceput sa urle Andra ca nu stiam cum sa o potolesc mai repede... nu stiu cum am sa fac..
heya Maryb indata vine puiutzul!! uraa! si Doamne ajuta sa fie bine la nastere!
Tuchi super tare Sebaceul in picioare!! na ca facui si cu rima!
Roxana multa sanatate si sper sa fie bine cu inceperea serviciului!
eehee Ali dar nu vine el laptopul nou? sper ca recuperezi la greu atunci!
mamaa Ursule ce nasol!! sper sa fie bine!
Gecko integrare usoara lui Patrick la gradi si Doamne fereste de intamplari nasoale!

in mod sigur am uitat sa spun ceva.. ca asa am senzatia, dar momentan nu mai functionez la maxim.. daca imi aduc aminte revin..
pana data viitoare!


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza!Saru'mana de Gecko!

Ursuleata -cum se simte Vladut?

Am vazut ca sunt multi puiuti racici, multa sanatate. Noi deocamdata tusea productiva o rezolvam cu 3-5 zile de aerosoli, la Vladut ii mai dadeam sirop de patlagina, la Daria inca nu, ca ar putea face diaree.

si nu in ultimul rand [FORTZA FORTZA CFR!!!

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata, merci de cafea Gecko, tare buna e mai ales ca e mohorat afara si merge super cafeul fierbinte! Si multa, multa bafta cu gradinita lui Patrick, sa fie de bun augur, oricum suna tare bine ce spui tu acolo.

Ursuleata, ce nasol cu viespea aia! Ce face acum ursuletul mic?

Multa sanatate puiutilor raciti, e vremea asat imputita de vina, trecerea a fost prea brusca de la canicula la 10 grade.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Neatza randunici!
Dupa 2 zile de munca intensive la service, mi-am facut timp sa intru si eu pe crengutza. Sa stiti ca am recuperate tot din urma. Am citit povesti frumoase de vacanta, insotite de poze foarte frumoase. Am vazut puisorii cum s-au distrat pe la mare, munte. Cresc puii nostri, cresc! De-abia astept sa vina sarbatorile de iarna, sa vedeti atunci poze cu Mosul….
Si acum mii de pupici Luny, Clau, Ariel, Mimo, Kya, Vali, Gecko, Stela, Criss, Sovi, Simo, Ursuleata, Mihaela, Bitza, Bubu, Ali, Amira, Nico, Tuchita, si restul randunicilor!

La multi ani tuturor mamicilor care si-au serbat ziua de nastere in saptamana asta!
La multe lunisoare puiutilor nascuti intr-o zi de 15, 16, 17!

Uitasem.......varsta
Pentru toti proaspetii scolarei, sa aveti un an usor, plin de clipe minunate si de note mari. Sa fiti cuminti si sa va mandriti cu parintii vostrii!

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput