Puiuti de Randunici 2008!! (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Tuchi,eu am pus o fiola de Karvol intr-un vas cu apa fierbinte si miroase in toata camera!si mie imi place cum mirose

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Gata, m-am prezentat la buhuhu...sper ca apare si Liana, ca destul a chiulit
Cand va aud cu mucii (Amira,Sam,Teo )si cand ma gandesc cat de dezbracat am plimbat eu azi baiatul (nu de alta, dar n-are haine ) ma ia groaza ...
Tuchi, Ariel, Sovi merci pt incurajari cu privire la greutatea copilului...am analizat si m-am linistit pentru ca el practic a luat 200 g in doua saptamani, inainte de cereale nu luase niciun gram...si da, iaca nu ingrasa cerealele ...de maine pot sa mananc lasagna , ce bine GLUMESC! Aaa, are 8,900 kg ...e binisor as zice...De ce vreau sa ma complic cu usturoaie si alte alea...pentru ca nu mananca legumele cu placere (de cele mai multe ori)si nu vreau sa-l indop, vreau sa manance cu placere
Azi s-a ridicat singurel in fund, a ramas "intr-o rana" sprijinit in mana ...dar a reusit
Raman pe receptie pana se termina emisiunea lu' Badea


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns randunici spune:

Buna!
Sunt Ali, am vazut ca si puii vostri sunt raciti, imi pare rau; si a mea este bocna de racita, cand tuseste plange de ma doare sufletul, asa de tare o doare in gat, si pe mine ma doare in gat si in piept cand tusesc; offf mama ei de raceala.
As vrea sa vad poze cu puii vostri dar nu pot de pe tel., imi imaginez ce mari si frumosi s-au facut. Ce dor imi e de voi!..
La a mea se vad asa de bine cei doi dintisori de jos, inca nu i s-a spart gingia dar nici mult nu mai are.
Va iubesc mult de tot pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Ali, hai cu laptopul nou!
Si noua ne e dor de tine!
Mimo, la lasagna nu pasta ingrasa, ci sosul ala cu prea mult ulei!
manaca tu paste cu busuioc si-atat sa vezi ca nu e chiar asa rau!( depinde de cantitate, ofcors!)

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

L-a intepat o albina si i s-a umflat manutza....ce fac???

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">POZE
IAR POZE
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Si eu la buhuhu!
Am ramas in transa dupa nunta, am primit pozele, sunt 1800 si de azi dimineata ma uit in continuu la ele si le studiez...poate ma mobilizez sa pun cateva frumoase foc cu mirii.

Vroiam sa zic si eu de Karvol, e super! Iar pt. tuse e bun Prospanul, mai ales ca e din plante. Pt, muci e bun si Sinupretul, picaturi...si batista bebelusului la greu...e nasol cand se sperie de aspirator...sanatate multa puilor bolnaviori!

Mai, si eu noroc cu treningul de la Zara , ca tot m-am laudat ca i-am luat, si a fost super, ca e vatuit in interior si are si gluga . Cand e Baby Expo? de vineri incepe? o sa merg si eu poate gasesc ceva hainute de toamna...

Stela, incet-incet o sa invete cu tetina si cu bibe, rabdare...si mult succes!

Nico, pai e super baban Mateiu, bravo! imi pare rau ca esti obosita si stresata...pentru mine a fost un stres alaptatul, din cauza ca plangea extrem de mult in ultimul timp cand il alaptam...si de-aia am ales completarea care a dus in cele din urma la intarcare...dar nu-mi pare rau...un stres mai putin...mai am clipe de nostalgie, dar daca n-a fost sa fie, asta e!

Felicitari lui Seb, ce baiat mare, super pozele cand sta in picioare!
Ma uitam si eu la Stefanoi si nu-mi vine sa cred cat de grasan si lung e, baiat mare si el! Va ajungem din urma si noi

Moaaa, Ursuleato ce de somn baga tizul!

Si Stefan a dormit de la 10 seara la 10 dimineata, se fatzaie pe la 3 si ii dau suzi sau ceai, apoi la 6 dimi lapticul. Si ziua a dormit de doua ori cate 1,5h si pe seara 45 de minute.

Roxana, multumesc mult! si tie recuperare usoara!

Maryb, ma bucur mult ca vii cu vesti bune, sarcina usoara ca mai e putin de tot si petrecere frumoasa la nunta! si ai grija cu dantzuiala, mai subtire

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ursulica, fenistil gel! si compresa cu apa rece! si pe Vladutu meu il intepase o albina cand era micut-micut, a prins-o in mana

Aliiii, si mie mi-e dor de tineeee!

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

si acul????

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">POZE
IAR POZE
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Pai e in manuta? il vezi tu? scoate-l...nu stiu...

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

ma bag si eu in seama.......Amira eu cred(tu faci cum vrei)ca poti sa-i dai sirop de tuse STODAL ...este homeopat


IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput