Campanie de responsabilizare a autoritatilor (5)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

LUME LUME Am deosebita placere sa va anunt ca Duminica 26 octombrie 2008 orele 18:00 la postul de televiziune PRO TV va fi difuzat reportajul nostru in cadrum emisiunii Romania Te Iubesc

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

Felicitari pentru reusita fetelor!
Duminica o sa stau lipita de Pro tv.

Chiar ma gandeam aseara cand se vorbea la circa 3-4 posturi tv de legea mamelor, ca n-ar strica sa-i mai bombardam si noi cu ceva adrese, mailuri, etc (desi cred ca s-a facut asta)!

http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Great! Tocmai am recontactat coforumista care s-a oferit cu gentiletze sa inregistreze emisiunea (vom incerca apoi sa o postam pe youtube, eventual pe bucati, sa o avem pentru arhiva si sa o poata vedea si cei din strainatate) - astept confirmarea.

Stiu ca am promis ca vin cu ceva hartzuiala pentru europarlamentari&co, dar am fost foarte prinsa (pana ieri) si foarte trista (astazi). Dar o sa imi treaca si o sa ma apuc de treaba. Iertati-ma.

Btw, ceva noutati de la administratorul acestui site in privinta memoriului?

Dariela, multumim pentru instiintarea rf. petitie la Giulesti. Recunosc ca, venind din partea celor direct interesati, reactia despre care ai povestit m-a surprins si dezamagit, dar ...asta este, mergem inainte.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Deci.. ne vedem la ProTV
Luca, nu fi trista, o sa vezi ca o sa treaca timpul repede si totul va fi bine pana la urma! Fara membrana aia nesufertita, totul va fi ok data viitoare, si la Cracuinul viitor vei avea doi baietei, asa cum presimteai.
In legatura cu reactia cuplurilor de la Giulesti.. pe mine m-a dezarmat total, chiar am impresia ca luptam cu morile de vant, fiindca nu avem de invins doar harababura din sistemul sanitar si guvernamental.. ci si mentalitatea "nu are rost, oricum nu se rezolva nimic, asa ca mai bine nu fac nimic"....


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

luca luca parca mi-am mai revenit putin si poate poate vom reusi ceva.
Ai dreptate cu rabdare si perseverenta vom reusi
Sa vedem ce impact va avea emisiunea.
Abia astept.
Pup fetele luptatoare.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Ma bucur ca in sfarsit o sa fie emisiunea noastra! Sper ca fata care s-a oferit sa inregistreze emisiunea nu ne va uita si apoi o putem pune pe youtube.
Nu stiu daca duminica la ora aia voi putea sa o vad..oricum duminica fiind Sf Dumitru multa lume o sa fie prin vizite si cred ca o sa o vada putine persoane, deci parerea mea e ca impactul nu va fi prea puternic, ar fi fost mai bine sa fie intr-o alta zi, dar acum asta e..
Dariela iti multumim pentru afisele duse la Giulesti.
Am fost surprinsa sa citesc despre reactia cuplurilor de acolo..dar stiti ca la inceput si aici pe forum, cand Luca a creat subiectul, putine fete au crezut ca se poate face ceva si au vrut sa ajute. (recunosc ca nici eu nu credeam ca se poate face ceva in tara asta) insa am inceput sa cred in sansa noastra pe masura ce am inaintat in demersurile noastre. Sa speram ca poate si cuplurile respective vor semna macar in prima faza petitia si apoi si in urma emisiunii si articolelor din ziar se vor mobiliza putin, macar sa faca cunoscuta petitia cunostintelor lor.
Deci, cine mai vrea si are rabdare, puteti duce in continuare afisele la clinici, cred ca vor avea efect intr-un final.
Luca imi pare rau ca ai fost mai trista zilele astea! Te admir ca esti o fata puternica si sunt convinsa ca vei trece peste toate!
Te asteptam cu idei despre ce sa mai facem in continuare.

Ref la rapsunsul admin despre trimiterea memoriului, deocamdata nu am primit nici un raspuns, desi am scris un mesaj si la sub. generale. Chiar nu stiu ce sa fac, poate vreuna dintre voi ii mai da un pm userului desprecopii sa intrebe de stadiul trimiterii memoriului ca sa stim ce sa facem, s-a muncit atat la el si e pacat sa nu il trimitem.



Ioana
animalutele mele iubite pisicutii nostri

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

felicitari fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Astazi am gasit in posta divesi fluturasi de la cei care vor sa obtina votul nostru la 30 nov, asa ca m-am gandit ca ar fi bine sa le expunem problema noastra si sa vedem ce solutii ne ofera pt atunci cand vor ajunge acolo unde isi doresc.
Ce ziceti?
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am vazut si eu azi Promo-ul la emisiunea de duminica. De abia o astept. Avand in vedere ca au fost fete ce se confrunta cu asa ceva sunt sigura ca sunt atinse subiectele sensibile.
As putea sa stiu care din fetele de pe forum au participat la creerea acestei emisiuni ?! pe Pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

In sfarsit am trecut de pragul de 2000 de semnaturi!

Poate dupa emisiune se vor aduna mai multe, acum cred ca ar trebui sa mai dam drumul unei prezentari din cele doua ramase, a Mariei stiu ca era gata, mai trebuia doar salvata sa se deschida direct in slide show. O sa o caut prin mail-urile mele si daca nu reusesc sa o modific ti-o trimit tie Elena si apoi sa-i dam drumul.
E idee buna, cred, si contactarea celor care au pus deja fluturasi electorali. Cristinici poti trimite din textele pe care le gasesti pe prima pagina.(cred ca sunt date de contact pe fluturasi)
Rocsy2007 multumim! Ne poti ajuta si tu intr-un fel facand cunoscuta petitia noastra

Imi pare tare rau ca nu pot vedea emisiunea, merg la o onomastica, dar abia astept inregistrarea!

toate fetele!

Ioana
animalutele mele iubite pisicutii nostri

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!


Mergi la inceput