Leoaicele *(22)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Cata noi santem bine,deocamdata.A inceput sa ma usture putin nasul,am bagat o ciocolata fierbinte mai inainte.Pe seara am sa fac un ceai.Poate nu e nimic serios.

Catalina e ,deocamdata,incantata de gradinita.Si ca mananca acolo.Ieri au mancat lapte cu cereale(seminte),azi au mancat paine integrala cu miere sau gem si ceai de plante.Si e mai mult decat multumita ca nu face "activitate" si doar se joaca.Sa vedem daca nu se plictiseste pana la urma..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Octavia75 spune:

Salutare tuturor leoaicelor. Prin bunavointa lui Katty m-as inscrie si eu in grupul vostru. Eu sunt o leoaica de 2 august 1975.

Toate cele bune!

35+

Octavia75 & bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Adi nu este in baza de date a romtelecomului, am rugat deja pe cineva sa sune sa vada... din partea mea... sa se duca al meu pana la iasi sa o vada , daca ii e dor de ea, mie nu prea



Cata al meu se intoarce Duminica dimineatza , Luni la munci, Muncile mele sunt...asa mai lejere, dar ma streseaza ca e o gasca de praf si uleiuri (companie de reparatii navale) si bleach, si cald si maimutzele astora le e lene sa stearga prafu.


Octavia Bine ai venit in vad ca esti cu bb la purtator, nu ne dai si noua detalii? Dormitor pe roz sau pe bleu? DPN ? Numai bine la bb si sarcina cat mai usoara in continuare!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Octavia75 spune:

Bine ca v-am gasit !
Annie80, nenea doctoru ne-a spus ca am fi 90% . DPN ar fi prin 21 octombrie. Multumesc de urare. Sper sa duc pana la capat sarcina la fel de bine cum am dus-o si pana in prezent. Multumesc lui Doamne Doamne, ca inafara schimbarilor fizice, prezentei energice a lui din burtica si, in ultimele 3 saptamani, a unor usoare insomnii noaptea, nu am avut de a face cu alte placute neplaceri de-ale sarcinii. De fapt, la un moment dat imi era chiar ciuda ca nu aveam greturi sau pofte sau alea-alea . Si nici nu le-am avut.
Pai, ce sa va mai povestesc? Astept cu nerabdare sa vad ce mai scrieti.

Toate cele bune!
35+

Octavia75 & bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Bonsoir la Doamne
Eu nu mai vreau ploaieee... o urasc!
Adi- ai grija cu raceala..mai baga o aspirina!!Multa sanatate! Ma bucur ca e multumita Catalina!E f. bine ca le da papa mai sanatoasa asa!
Lilia-suuper .Deci Amelia nu are nicio grija!Numa' mami e grijulie!
Cata-si ce mai faci bun???
Annie-zi-ne ca la tine e cald si bine!Nu am crezut ca voi zice asta...da vreau soare!
nikole-vb. fetelor...si mie mi-au placut unele chestii din cele deja date!!!Upss!
Octavia- bine ai venit! OOOO...bb boy!Sa te bucuri ca nu ai nicio pb.Esti o fericita!Gata si la tine bagajelul??Ce nume va avea bb.?
Fetele...pai ma apuc sa fac si eu lista...Si apoi sa confruntam.Sper sa nu picam iegzact pe aceleasi margele!
va doresc o noapte frumoasa!
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Octavia , bine ai venit in sarcina usoara si un bebe sanatos si mancacios

Dany , hai ca fac galerie sa fie frumos sambata la botez unde e botezul? azi am facut plupe de pui la cuptor (in punga magica) cu piure si castraveti acri si praji de cumparat

Adriana , ma bucur ca mananca la gradi Catalina ta si ca e incantata de ce e acolo prima impresie conteaza

a fost prietena mea din Elvetia pe la noi, sunt anul viitor vrea sa mergem noi 3 in Tunisia (eu, ea si o alta prietena care e acum in Spania ) vor sa mergem doar noi fara soti/copii...sa vedem totusi daca vom ajunge...partea tare e ca ele-mi platesc mie tot



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Cata tu ai mai intrebat dar baba de mine a uitat sa raspunda!!
La biserica cea noua alba de la Dna Ghica... nu stiu spre rusinea mea cum se numeste!
Urgenta maxima e alta: maine urgent urgent treb. cumparate si montate pana vineri caloriferele astea idioate care mi-au mancat zilele! Au pus afis la bloc : sambata 20 sept. RADET realizeaza incarcarea instalatiei!Pt. prevenirea eventualelor inundatii va rugam sa incheiati reparatiile la tevi/ calorifere din apartamente!PAM -PAM!!!
Io zic sa te duuuci cu pretenele!!!! Mai rara asa ocaziune si for free!! Sa nu stai la ganduri auzi!!!Fata poate sa stea si cu soacra...nu-i asa??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Catutza daca nu te duci, vin si te bat. ce asa vrea si eu o asa scapare,2-3 zile nu mai mult.

dany bafta cu caloriferele, ce aiurea e , si da la mine e cald si bine, vro 40 de grade azi, pe seara s-a pus si vantul care normal, ridica nisip si praf, dar e bine chiar cald simt ca adie ceva

octavia baby boy...

pupici si la burtici, si mamici si puiutzi!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Danny si Annie , sincer nu stiu daca voi pleca...in primul rand mi-e frica de zborul cu avionul, mai ales singura (ca ele vin din Elvetia respectiv Spania si ne-am intanli acolo ) , in al doilea rand e tara musulmana si am oarece retineri...noi 3 fete singure... , si totusi nu as pleca fara Bia si Mihai o saptamana...dar pana anul viitor mai e ...
Eu as prefera sa plec cu Bia si Mihai in Elvetia cateva zile si apoi in Spania...dar asa doar eu ma plimb

Dany , monteaza caloriferele ca e jale daca fac astia proba , mult succes la pregatiri pentru botez

va las, maine mergem la baby expo dimineata ,



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Neatza! ceai


of Cata, am cautat , zborul e cam 5 ore cu o oprire, sau mai multe ore, ce sa spui de altii cre zboara cate 14 si direct. Cat despre fete in tara musulmana...nici sa nuti faci ganduri negre, Tunisia e o tara linistita, sunt moderni, nu stiu acuma cat de permise sunt fustele mini si decolteurile Dar stiu ca e o tara frumoasa pe care mias dori mult sa o vizitez, desi nu cred ca vreo data voi avea ocazia

Dany, botez in ultima 100 de meti , Bafta multa si sa iasa asa cum va doriti


ADi aspirina + paracetamol + ceai fierbinte ....sanatate multa
Verisoara mea e nasa mare , sambata, si la ei ploua ea se oftica, eu ..feel sorry

Noi..Clau a mers singur in clasa de la masina... de obicei il uceam pana in clasa, apoi de la intrarea principala. si azi din parcare ...binenteles ca lam urmarit din umbra!


Va pup si o zi buna!

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput