Mamici norocoase de sept-oct 2008 (149)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

mary.b: nu am analizele la mine, ajung maine la birou si ti le scriu, veam si un diagnostic: leucocitoza nush cum, mai bine iti scriu maine exact mai vezi cu eco alea, la mine Iosup a fost confirmat de Tutu la control, dar in alte cazuri s-a mai inselat.
mi-ai facut pofta, in we am sa prestez o placinta cu branza dulce si stafide
andy.p: numai maine nu-i poimaine si poimaine te-ntalnesti .... tra la la.......

34+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

andy.p merci
felicic la mine nu mai scrie nimic la ultima hemoleucograma, pana atunci scria usoara anemie normocromo normocitara, dar dupa ce am inceput sa iau fier la ultima nu mi-a mai iesit nici macar aceasta usoara anemie. legat de eco nu vreau sa ma stresez, important este ca bebe este bine, chiar daca sa zicem ca e mai mic cu 10 zile. dar tu maine te duci la birou ??? alta treaba n-ai ?

eu maine schimb semnatura, dar ma laud din seara asta ca maine si poimaine nu stiu daca voi apuca sa mai intru pe forum.

pupici si noapte buna va doresc.

maryb 32+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

_


AMR 8 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui maryb

hai ca am reusit sa citesc din urma...

mamidestefan, felicitari pentru stabilirea datei nasterii
vazut si poze cu Stefan, cu camera lui, cu camera Izabelei....este un scump Stefan cu parul ala carliontat ...mai, dar cate camere aveti voi ??? ca vad ca fiecare bebe e cu cdamera lui...super

maryb 32+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

_


AMR 8 sapt



Multumim .
Si eu sunt cam topita dupa cirliontii lui fiu-miu...dar trebuie sa ma mai abtin din cind in cind ..ca se cam rasfata de cind cu cresa ...si incepe sa nu mai asculte de mami si de tati.
Despre camere ...as vrea eu acum cite una pentru fiecare puiut..dar nu avem decit 3 ..asa incit.. camera Izabellei ..e de fapt "colt" din dormitorul nostru.

LIDIA (38w+)cu Izabella-Cleopatra si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606957759808/" target="_blank">Camera Izabella
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606967679703/" target="_blank">Camera Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui maryb

ma duc sa pap niste clatite cu branza dulce si stafide, am fost in oras si am mancat si mi-a fost pofta de clatite din astea dar nu mai puteam sa mananc atunci, asa ca am luat la pachet

maryb 32+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

_


AMR 8 sapt



Vreau si eu clatite ..dar cu dulceata de afine ...
de citeva zile mi-am propus sa imi fac ..si nu reusesc

LIDIA (38w+)cu Izabella-Cleopatra si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606957759808/" target="_blank">Camera Izabella
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606967679703/" target="_blank">Camera Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Fetelor ..am si eu o problema nu vreau sa nasc miine sau poimiine ...
am si eu o obsesie sa nu fie pe 13 sau 14 ..
am promis ca stau in pat miine si poimiine ..numai sa nu nasc ..
ca in seara asta am avut o repriza de contractii dureroase ...
care m-au cam pus pe jar...dar deocamdata parca a trecut pericolul.

burticile si mamicile ...si ma retrag la ..sa fiu miine odihnita

LIDIA (38w+)cu Izabella-Cleopatra si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606957759808/" target="_blank">Camera Izabella
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157606967679703/" target="_blank">Camera Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

mami de alexa sa ii spui unde te duci si de ce. Eu am inceput sa ii zic lui Alexei de prin saptamana 35 ca voi merge intr-o zi la spital ca Vlada sa il scoata pe Dimitri si sa mi-l dea sa il aduc acasa. Si a fost super ok pentru ca in noptile in care am lipsit si s-a trezit sa ma cheme i-a spus sotul ca mama e la spital si s-a culcat fara sa urle sau altceva. Chiar cu o zi inainte sa ma internez seara la culcare ne-am iubit ca deobicei si i-am spus: maine cand te trezesti eu nu o sa fiu acasa pentru ca ma duc la spital. Alexei a zis atunci foarte dulce: Gata, Vlada trimite pe Dimitri la mine.



Miruna mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Fetelor care ati nascut (la Elias, mai ales), imediat dupa ce se naste bebe, il aspira si il spala, cu ce il sterg si in ce fel de scutec il 'impacheteaza'? As vrea sa duc eu de acasa prosop si scutece, dar nu stiu exact de care, ca sa nu mi le respinga ..
Multumesc mult!

37+ AMR 15 zile!!

It's the final countdown !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nerantula au doua cearsafuri din finet in care ii impacheteaza iar deasupra le pune o paturica apoi la incubator pana la neonatologie. Seara, indiferent daca le dai sau nu haine sa ii imbrace, ii schimba iarasi in aceasta costumatie (infasurati in finet). Mie una mi s-au parut curate scutecele, la fel si asternuturile, nu erau cele mai noi dar erau curate. Sincer nu cred ca ti le primeste pe ale tale de acasa. Trebuie sa discuti asta dinainte cu doctorul tau. A, sa nu uit asa se intampla la cezariana nu stiu cum e la nasterea normala.

Miruna mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Seara buna la voi,
Ca la mine, mai vedem . Am fost la medicul de familie (o indianca pe la vreo 45 ani). Nu prea m-a bagat in seama ca doar facusem appointmentul la urgenta si avea 5 minute sa ma expedieze (aici o intalnire obisnuita cu medicul dureaza doar pana la 11 minute). Nu tu luat tensiune, nu tu ascultat copil doar mi-a dat si asta dupa ce m-am plans moasei din prima luna de sarcina de greturi si vomitaturi un antacid si niste pastilute contra gretei. Sa nu-ti vina sa-i omori? . BB al meu cred ca nu are probleme ca e foarte activ, imi trage cate un picior de acum cred ca iese prin stomac dar eu am ajuns sa simt miros de mancare si sa vreau sa ma teleportez ca aia in Star Trek. Acu` astept seara sa ma apuce arsurile si datul la boboci. .
Va pup pe toate si cred ca luni ma duc la o clinica privata ca nu se mai poate, mama lor cu NHS-l lor cu tot.
Pup
37+ Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Fetelor vin si eu cu vesti bune:am fost la control, bebe 35s si 6 zile, exact cat am de la UM, in jur de 2500g, cranian, ii batea inimioara cam tare, dar mi-a zis medicul ca sunt eu emotionata.
Pe 6 oct. la ora 8 ma duc sa ma interneze si in sapt. aceea ma opereaza. In caz de urgenta, dau telefon si plecam spre spital...sper sa nu fie cazul!

va pup pe toate

35+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Burtica bebe 2

Poze camera copii
AMR 5 saptamani !!!!

Mergi la inceput