Puiuti de Randunici 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Simo
Fug in pat ca nu stiu cat doarme Vlad si am de recuperat

Mihaela, mamica Andreei (5.09.1994)si a lui Vlad Constantin (29.02.2008)

http://family.webshots.com/album/565553696LqJomD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Vali, sa nu te mai recunosc , esti portocalie!
Nu stiu ce sa-ti zic cu somnul lui Matei...eu ii dau lui Stefan bibele cu lapte si cereale, nici macar nu-l tin in brate pt. ca transpira, i-l dau in patul meu si il pun pe perna mea. De obicei are ochii mici de tot, dar cateodata il apuca si vorba si rasul dupa ce termina. Eu nu-l bag in seama si nu ma intind la vorba dupa ce-i dau lapticul. Il ridic sa ragaie, apoi il pun in pat cu suzi in gura, il intorc pe-o parte si el imediat se pune pe burtica si in 2-3 minute adoarme singur. Eu ii ridic grilajul la pat si ies. In camera e intuneric cand papa laptele, e lumina aprinsa pe hol.
Cam asa facem noi...daca se intampla se se frichineasca ori ii mai dau lapte sau daca nu vrea lapte vrea sigur niste ceai si apoi se culca.


Maia, ma bucur tare ca sunt copilasii bine, si cel mare si cel mic!

Simoneta, sanatate la baiat!

Liana, eu tot tetine de la Nuk am, din alea pt. lapte pana la 6 luni. Tu cum ii pui bibe in gura, cu supapa in jos sau in sus? ca eu i-o pun in jos si mi-a zis cineva ca s-ar pune in sus . Lui Stefan oricum ii place cum i-am dat pana acum, mie asa mi s-a parut normal sa o pun...cum o fi??

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Bubu, SIGUR cu supapa in sus se pune tetina! (am testat si eu, sa vad cum curge in ambele pozitii )Cat despre biberonul de seara, exact asa procedez si eu. Bine, Iulia dintotdeauna adoarme singura dar uneori dupa baie e f agitata si atunci exact asa fac (mai putin suzy in gura, desi rareori i-o dau si eu acum!; ideea fiind ca suge la ea max 1 minut, apoi o scoate si baga degetul si atunci adoarme instantaneu; iar daca s-a intors pe burta oricum si-o scuipa singura)

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Maia un milion de pupici ai de la mine
Maine ma infiintez la Billa, sper sa gasesc ceaiul si sa si aiba efect.

Simonette imi pare bine ca ai revenit pe crenguta, nu cu mult timp in urma intrebam de tine.De fapt, faceam o stigare de randunici.
Iar azi ma intrebam ce o face MAMI_papacioasa.Chir sa nu mai traga ea un ochi pe la noi????sau NUMEIOANA.(am sc ris cu litere mari ca eu sunt pe mozzila si nu pot sa colorez nimic)

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

bubu si eu stiu ca se pune cum zice si naty, cu supapa in sus, si asa i-am dat mereu; ca si gaura prin care curge lapticul e pe aceeasi parte cu supapa, si ma gandesc ca asa suge mai bine si nu astupa cu limbuta gaura prin care curge laptele; in plus, cred ca daca supapa e deasupra, asa pot iesi bulele de aer sa nu inghita lapticul cu aer. dar daca zici ca a papat bine pana acum.......ai spart regula
vali si eu tot cum zice bubu procedez cu teo seara la nani: nu tin lumina aprinsa cand ii dau laptic, pun niste cereale in lapte dar nu mult, ca simte hoata si nu mai vrea ; o balacesc bine inainte de masa, la baita, si apoi o masez cu crema destul de multicel; cred ca si asta ajuta. uneori mai maraie dupa baie si masa, dar ii pun suzi si ma plimb un pic cu ea in brate (ceea ce nu e deloc bine, dar.....); foarte rar sta seara mai mult treaza. dar ziua...........e crimaaaaa: uneori nu doarme deloc, alte ori cam de 2 ori pe zi cate 20 de minute, maxim 30; la zile mari doarme cate o ora.

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

'neata randunici.

azi m-am trezit cu noapte'n cap sa pun apa la foc...am facut cafeaua...am pregatit si ceaiul...si capuccino...si nesquik...si v-am mai pregatit ceva bun aici

imi cer scuze ca sunt cam lenesa cu forumitul dar traiesc cu speranta ca voi putea sa imi dau examenul in noiembrie...asa ca... pauza s-a terminat...capul la fund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Citat:
citat din mesajul lui gecko

'neata randunici.

azi m-am trezit cu noapte'n cap sa pun apa la foc...am facut cafeaua...am pregatit si ceaiul...si capuccino...si nesquik...si v-am mai pregatit ceva bun aici

imi cer scuze ca sunt cam lenesa cu forumitul dar traiesc cu speranta ca voi putea sa imi dau examenul in noiembrie...asa ca... pauza s-a terminat...capul la fund.

SUNT CEL MAI FRUMOS DIN ORASUL ACESTA!!!

La multi ani
Sa fii sanatoasa, fericita, iubita, sa-ti creasca pruncul mare, frumos si sanatos, sa iei examenul in noiembrie si toate celelalte examene pe care le vei da vreodata!

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:


LA MULTI ANI, GECKO!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Gecko, La multi ani!!!, sanatate maxima si impliniri de tot felu'


stolu'



Giani .. Mamica de ANDREI ,....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

GECKO
(de unde stiti ca e ziua lui Gecko???)



Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)

POZE NOI
pozici

Mergi la inceput