Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Alysh ai si tu dreptate. Pe mine insa nu m-a deranjat faptul ca o iubesc mai mult pe Cezara ci motivul pentru care e asa. Si o mai si spune in gura mare.

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Gata, plec la culcarici. Noapte buna copii! Sa fiti cuminti si sa va lasati mamicile sa se odihneasca. Iar voi mamici, sa aveti somn usor!

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Fetele, azi fara conspect, ca ati scris prea mult.

Am fost la Tini, Felixutul ei e un scumpisor, dar tot mic ca un soricel mi se pare comparativ cu David, si are o voce pitigaiata si subtirica si moale, eu cred ca pe David il fac pe bune cantaret de opera, la volumul pe care-l are! Cand imi mai trimite poze, va pun sa-l vedeti...

Am fost si la Frankfurt, a fost tare frumos, am mancat la Häagen Dazs o inghetata de ciocolata cu portocale, yummy-yummy

Apoi am trecut pe la Offenbach sa iau un pachet de la o prietena.

La intoarcere, in autobuz, poanta zilei. O baba decrepita si semisurda ma intreaba ce varsta are David. Ii spun ca 11 saptamani, la care ea: "Si dvs. sunteti mama sau bunica?" Imi pare rau ca nu i-am spus ca sunt strabunica

Am vizionat apartamentul al doilea, fetelor, e superb, mi-a placut tare mult. E bine taiat, are o terasuta unde se poate face gratar si ai voie sa folosesti si gradina, care e mare, casa e in fundul unei strazi-fundatura, deci e liniste totala, apartamentul are fereastra in baie, cladirea e ok, sunt in total 6 apartamente in toata casa. Acum ramane sa vedem cat putem reduce la pret. Sunt 99 m² si tipul cere (baza de negociere) 159 de mii. Bogdan vrea sa coboare sub 145 de mii, of... Eu una nu am gasit nici o buba si mi-a ramas inima acolo, dar Bogdan e foarte prudent si merge pe principiul "sa nu ne grabim". Dar daca tocmai asta e apartamentul ideal? Ca eu sunt o mare norocoasa si intotdeauna ingerul meu pazitor are grija de mine... Mi-e ca si aici sunt semne: casa e in aceeasi zona in care locuim acum, as pleca practic de la aceeasi statie de autobuz si l-as duce pe David la aceeasi gradinita pe care o voiam, plus ca oferta abia a aparut (inca nu e dat anunt nicaieri), familia care sta acolo cu chirie pleaca din cauza ca tipul are oferta de slujba in alta parte, deci strada se cheama "Goldfeldweg" (calea campului de aur). Nu stiu, am avut asa un sentiment pozitiv, mi-a mers la inima. Din burta, eu l-as lua. Dar Bogdan vine cu capitalul de baza, deci el e seful... Sa vedem. Tineti-mi pumnii!

Va pup, noapte buna!!


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenca spune:

buna fetelor, desi nu am scris de mult va citesc mereu dar pe fuga.
am si eu intrebare:dupa cat timp ati primit voi alocatia? Cosmina s-a nascut pe 4 iunie si inca nu am primit alocatia pt ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Intru sa va zic si eu 2 vorbe. Astazi am fost in Drumul Taberei sa iau prima de nastere…Evident, a plouat, sa nu ne bucuram eu si sis de o plimbare cu bbicii prin parc!
Oricum, am vazut nepotelul hohotind la masa solida. E un minunat!
Eu am inceput sa-i dau lui Mircea Humana, crezind ca nu-i place copilului NAN, dar de unde!Se joaca si cu biberonul cu Humana la fel…asa ca imi spun ca o fi satul de la san. Azi a papat doar 70 ml si eu am baut 2 biberoane refuzate de el…Maine il programez la Medicover pentru vaccin si sa vedem cat a luat in greutate…
In alta ordine de idei, abia asteptam momentul sa pun mana pe calculator. Acum ma rasfat cu niste papaya cu iaurt…
Cami M sa fi sanatoasa si fericita si copii sa te bucure!
Ancaurn am inteles, eu nu reuseam sa vad propriile poze, de altfel nici nu le-am incarcat toate.. trebuie sa mai muncesc eu credeam ca nu merge webshotul.Imi pare rau de episodul cu soacra-ta , dar tare bine i-ai replicat!
Doloress poate ne faci si noua o pozica la privelistea de pe malul lacului sa ne racorim si noi nitel! Ce patesti tu cu Patrick patesc si eu cu Mirci cu papatul bibe…acum trage destul de in forta din san, ma si intreb de unde ca sanul pare gol…dar tot asa…10 minute din fiecare…
Desiree nu stiu daca e ok sa o lasati déjà pe Vicoria la 90 de grade…Doctorul ce v-a spus?
Cleo super pozele, mi-au placut mult, tu esti o draguta si o slabuta si atmosfera e una placuta. La ce restaurant ati facut pana la urma?
Ylari imi pare rau ca a racit bebelunika. Sper sa treaca repede de la Mirci. Iar soacra-ta e un specimen pe care eu una nu-l inteleg, cu comentariile ei idioate! Felicitari pentru scaunul de masina, am primit si noi unul de la chicco de la nasici pentru cand plecam in concediu la anul…hihi cu totii
Esme Am vazut pozicile d el abotez, foarte frumoase…si mi-ai facut pofta cu prajituricile facute de tine, aratau tare bine pentru o gura hulpava ca a mea…misto si figurina de pe tort…tot tu ai facut-o?
Dordia felicitari si tie pentru diversificare. Fetelor, cum au facut copii viermisori? De la cine sa fi luat? Se vad pe pampers? Ca nu stiu cum e…
Getutza, am vazut poze de la botez. Foarte bine facute!
Vad ca la mine parintele a sarit peste anumite chestii…nu s-a lungit, nu ne-a bagat sub patrafir etc..
Dar mai bine, la cat a tipat Mirci…Vad ca v-ati distrat la restaurant, v-ati si descaltat…#61514; semn ca v-ati simtit bine, imi place
Lorich misto bancurile, numai ultimul mi s-a parut asa mai spuky!
Alysh sper sa fie ok Vladi maine dimineata! SI eu stau mereu cu teama ca sotul deschide geamul dupa baie…adevarul e ca si puiul transpire si ma gandesc ca poate chiar ii e cald…
Miss tinem pumni pentru apartament sa ii placa lui Bogdan sis a fie o alegere buna!


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui ancaurn

Citat:
citat din mesajul lui dflavia

Anca tare de tot faza cu soacra, da ce bine il cunoaste ea deja pe Dragos ca stie cu cine seamana si cu cine nu incredibil, si bine i-ai zis-o

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze


Se referea ca nu seamana fizic cu ei, ci seamana mai bine cu mine.

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)



ancaurn, in general baietsii seamana cu mamele, si fetele cu tatii. In general. Asha ca nu stiu ce isi doreau ei. Cu sigurantsa nici ei nu stiu ce isi doresc. Plus, copilul e copil! minunea si darul de la Dumnezeu, asha cum e, il i ubim, ca seamana cu strabunica sau cu poshtashu', nu are nicio vina.
Pe de alta parte, fiica mea e... clar fiica mea!! acum cand creshte incepe sa fie si fiica lui tati . Daca cineva ar zice ceva de ea, ar zbura planor pe geam . E soarele din viatsa noastra.

daca seamana cu postasul e oleaca de vina pe undeva....



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

[quote]citat din mesajul lui MissParker

Fetele, azi fara conspect, ca ati scris prea mult.

Am fost la Tini, Felixutul ei e un scumpisor, dar tot mic ca un soricel mi se pare comparativ cu David, si are o voce pitigaiata si subtirica si moale, eu cred ca pe David il fac pe bune cantaret de opera, la volumul pe care-l are! Cand imi mai trimite poze, va pun sa-l vedeti...

Am fost si la Frankfurt, a fost tare frumos, am mancat la Häagen Dazs o inghetata de ciocolata cu portocale, yummy-yummy

Apoi am trecut pe la Offenbach sa iau un pachet de la o prietena.

La intoarcere, in autobuz, poanta zilei. O baba decrepita si semisurda ma intreaba ce varsta are David. Ii spun ca 11 saptamani, la care ea: "Si dvs. sunteti mama sau bunica?" Imi pare rau ca nu i-am spus ca sunt strabunica

trebuia sa-i spui ca esti sora lui....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Azi am papat piersicutza si la 2-3 ore am facut si kkitza ptr. mami. :)

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Anca, stai linistita ca nu-s singurii; soacra-mea, care in 5 ani nu mi-a zis nici "da-te-n colo", cand am sunat-o si am anuntat-o ca vom avea fetita mi-a zis "Ooooo, eu speram la un baiat!" Bineinteles ca nu mi-a picat bine si i-am dat telefonul sotului; dar chestia e ca eu pe soacra-mea nu pot sta suparata, ca nu prea ne intersectam, ea vine NUMAI anuntata dinainte, a zis sa nu ma supar, dar ea nu suna, sa o sun eu, ca ea nu stie cand doarme Victoria si cand nu, si sa nu o trezeasca. ACum, tu iti cunosti socrii, eu zic doar ca uneori poate ca unele lucruri nu sunt spuse chiar cu rautate, desi nu ne pica bine. Cel putin soacra-mea...

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker


La intoarcere, in autobuz, poanta zilei. O baba decrepita si semisurda ma intreaba ce varsta are David. Ii spun ca 11 saptamani, la care ea: "Si dvs. sunteti mama sau bunica?" Imi pare rau ca nu i-am spus ca sunt strabunica


Va pup, noapte buna!!


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii



Poanta zilei la mine: eram gravida in 8 luni, naste prietena mea, merg cu sotul meu la spital, ii spun asistentei la cine vreau sa merg si ea ma intreaba "Tu esti mama ei?"... mi-a picat fata, asistenta si-a dat seama ce tampenie a spus, si-a cerut scuze si s-a dus sa o intrebe pe prietena mea daca e ok sa intram. Am plans 2 zile pe tema asta...
Alta: merg la farmacie sa-i scot reteta sotului (gravi in vreo 2-3 luni), cu data nasterii si tot (1966) si farmacista imi tot spune "Pai, FIUL tau... asa" eu: "Nu, sotul!!!" (el e mai in varsta cu 10 ani), ea iar dupa vreo 2-3 fraze "Fiul tau pe din-colo..." eu iar "NU, LADY!!! e sotul meu! Chiar arat asa batrana sa am un FIU de 41 de ani???" Atunci si-a dat seama, prostana de gafa!

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput