Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

buna fetele

sa le fie de bine tuturor noilor botezati Amelia, Iasmi, Lorelei, Mircea, Robertel, Julia, Bogdan

sarbatoritilor Mara, Sara-Maria, Patrick Nicolas si Eric-Daniel, Robert si Amelia multi sarbatoriti azi....La multi ani CamiM !!!!

Cleo super botez ati avut, fetita cuminte, copii multi, distractie pe masura, mi-au placut tare mult baloanele tip bebe. Si tati nostru e plecat in delegatie , daca nu e el eu mananc ce mai am prin frigi si daca am chef fac ceva ce lui nu-i place si n-am facut demult

Miss sa folositi masina sanatosi, cat despre Mutti te descurci de minume, ma mir ca ai atata rabdare, tin punmii sa va puteti muta cat mai repede, stiu eu ce mult conteaza sa nu te bata nimeni la cap.

Daria hai nu mai fi trista, cred ca nunmai tu stii ce ein sufletul tau da nu ami e mult pana vine sotul acasa si o sa treaca toate. In poze aratati super bine si se vede ca-ti adori copii.

Lorich nici noi nu am scapata de secretia de la ochisorul drept, perseveram si deja nu ma mai stresez, am auzit ca poate sa tina si pana la un an o trece intr-un final numai sa nu se agraveze.

Getutza81 pupam sa treaca stresul si bolile ajuta mult
super pozele de la botez, arati foarte bine

Aldaesme dragut botez asa intre vecini, ce de bunatati ai gatit, de abia astept sa ne intalnim in BM

Lilly sa nu-mi zici ca ati botezat-o pe papasa Julia in cetate la Sighisoara suppppeeeeerrrrr

YLARI sper sa fie bine Eva si sa fie numai mucisori, e f bine ca nu are febra

Magnetism79 noi am primi alocatia in iulie pe 2 luni prin posta. Am auzit ca cele de pe card ar intra mai repede.

despre gemenele noastre ce sa mai zic... niste frumuseti la fel si copilasii. Am citit eu bine sau voi deja ati ajuns la 50 Kg? eu mai am 10 de dat jos in cazul asta si mai is si mignona...
Simona imi pare rau ca-i dai antibiotic, da ce sa faci asta e, se mai intampla sa treaca

ei am facut si eu conspectul, v-am zis ca nu ma pricep da sper sa nu ma criticati

Stefania ieri a reusit performanta sa se intoarca de pe spate pe burta si si-a scos si manuta

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ahh, La Multi Ani Cami, sunt cam capiata am cam alergat de colo colo azi.Sa fii sanatoasa si sa-ti traiasca fetele, sa te bucure si sa fiti fericiti!!!

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Buna aproape seara si de la noi!

Ylari si Simonacip imi pare rau de bebei mucosi. sa treaca repede.
La multi ani! pentru toti bebeii odiseii noastre, nascuti pe 9! Si tot LA MULTI ANI! si pentru CamiM!
Esme super botez. Sa-ti traiasca printesa, dar si vecinii. Nu se muta pe la noi?
Vazut, placut poze de botez si de la Cleo si Getutza. Frumos, frumos.
Daria nu cred ca trebuie sa te justifici pentru decizia pe care ai luat-o. Noi ne-am dat doar cu parerea referitor la situatia descrisa de tine. Dar noi nu o traim. Si asta e o diferenta. Plus ca tu iti cunosti copilul cel mai bine si simti ce e mai bine pentru el. Nu cred ca trebuie sa te simti vinovata (mie asa mi s-a parut)ca ai decis altceva decat ai fost sfatuita. Nu cred ca se supara nimeni. E viata ta si ti-o traiesti cum crezi ca e mai bine pentru puii tai si pentru tine. Noi suntem aici sa te ascultam cand ti-e greu, sa-ti spunem o vorba buna si eventual sa-ti dam sfaturi, care pot sa ti se potriveasca sau nu. E decizia ta.

Dragos e tare cumintel de o vreme incoace. Nu prea mai plange, decat foarte rar si atunci de foame sau de oboseala. Si noaptea doarme de la 10 seara pana la 5 dimineata cand papa si se culca la loc pana la 7.30-8. Ma declar fericita. Il duc zilele astea sa vad cat a mai luat in greutate si cat s-a mai lungit. Sper sa fie ok.
In ceea ce priveste soacrele, am avut si eu aseara o experienta tare neplacuta, dupa o lunga perioada de armistitiu. Socrii mei si-au dorit tare mult un nepot, sa le duca numele mai departe. Dar aseara au venit pe la noi si la un moment datsoacra-mea s-a scapat si a zis ca pe Cezara o iubeste mai mult decat pe Dragos, ca el nu seamana cu neamul lor! Mi-a picat fata si i-am zis ca nu e nici o problema, ca are cine sa-l iubeasca si pe el. Apoi am iesit din bucatarie si l-am lasat pe barbatu-meu cu ei. Nu stiu ce le-o fi zis, cert e ca au sters-o dupa max 10 minute fara sa salute. In loc sa se bucure ca au nepoti frumosi si sanatosi ei se uita cu cine seamana. Cretini. Na, ca m-am descarcat si eu.

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

Anca tare de tot faza cu soacra, da ce bine il cunoaste ea deja pe Dragos ca stie cu cine seamana si cu cine nu incredibil, si bine i-ai zis-o

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Citat:
citat din mesajul lui dflavia

Anca tare de tot faza cu soacra, da ce bine il cunoaste ea deja pe Dragos ca stie cu cine seamana si cu cine nu incredibil, si bine i-ai zis-o

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze


Se referea ca nu seamana fizic cu ei, ci seamana mai bine cu mine.

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaurn

Citat:
citat din mesajul lui dflavia

Anca tare de tot faza cu soacra, da ce bine il cunoaste ea deja pe Dragos ca stie cu cine seamana si cu cine nu incredibil, si bine i-ai zis-o

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze


Se referea ca nu seamana fizic cu ei, ci seamana mai bine cu mine.

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)



Wow, cand cred ca am auzit tot in materie de ineptzii spuse de soacre, mai apare ceva si mai cu motz..........

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaurn

Citat:
citat din mesajul lui dflavia

Anca tare de tot faza cu soacra, da ce bine il cunoaste ea deja pe Dragos ca stie cu cine seamana si cu cine nu incredibil, si bine i-ai zis-o

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze


Se referea ca nu seamana fizic cu ei, ci seamana mai bine cu mine.

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)




ce scarba de socrosenie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaurn

Citat:
citat din mesajul lui dflavia

Anca tare de tot faza cu soacra, da ce bine il cunoaste ea deja pe Dragos ca stie cu cine seamana si cu cine nu incredibil, si bine i-ai zis-o

Mami de Stefania 11.05.2008
Poze


Se referea ca nu seamana fizic cu ei, ci seamana mai bine cu mine.

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)



ancaurn, in general baietsii seamana cu mamele, si fetele cu tatii. In general. Asha ca nu stiu ce isi doreau ei. Cu sigurantsa nici ei nu stiu ce isi doresc. Plus, copilul e copil! minunea si darul de la Dumnezeu, asha cum e, il i ubim, ca seamana cu strabunica sau cu poshtashu', nu are nicio vina.

Pe de alta parte, fiica mea e... clar fiica mea!! acum cand creshte incepe sa fie si fiica lui tati . Daca cineva ar zice ceva de ea, ar zbura planor pe geam . E soarele din viatsa noastra.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Cleo, asa gandesc si eu, dar ei traiesc in lumea lor anormala. Se pare ca sunt de pe aceeasi planeta cu soacra lui Ylari. Noroc ca am invatat sa nu pun la suflet aberatiile lor. Ma mai enervez pe moment, dar trece si nu-i mai bag in seama.

Ia uitati aici cum povesteste Dragos cu bebe Dragos din oglinda. Scuzati calitatea, ca am filmat cu telefonul.

POZE
Poze 2008

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

hello fetelor,

Simo, nu stiu cum am sarit eu peste mesajul in care spuneai a-i MAtei bolnavior...pup bebe si sa treaca repede. NOi am iesit asta seara in parc era vant si frig , bebe dezbracat....ca sotul meu mi-a spus ca e un cald afara de mori. Deci am emotii pana maine dimineata...

Ancaurn, nu te supara, in gral e greu nsa nu faci diferente...fac oamenii diferente mari intre copii (cu toate ca multumesc lui D-zeu eu si sor'mea suntem f apropiate si datorita faptului ca parintii n-au facut diferenta). Acum socrii mei care stau tot timpul cu celalalt nepot de cate ori vin la mine imi spun cat de frumos, destept, cuminte....super, super e celalalt nepot.......de-al meu, nu spun mai nimic. Iti dai seama cum ma simt. DAr vorba ta, are cine sa-l iubeasca....maica-mea e lesinata dupa el.

CAmiM. LA MULTI ANI!!!

Alina cu iubirea noastra, Vlad

Mergi la inceput