Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (185)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, super pozele de la motz. Frumos foc e Gheo si parea un baietel asa mare. E o poza in care nici nu ma prinsesem cine este, voiam sa intreb. Cam putine poze cu Sofia! Iar tu arati foarte bine. Rochita semana cu neagra pe care am luat-o vineri, ai avut dreptate. Si iti venea foarte bine, nu am vazut nici un parizer pe acolo. Apropos, am folosit ambele rochii pana la urma, cea rosie sambata si cea neagra azi.

Bernix, nu mai plange mami, ai o fata frumoasa, desteapta si sanatoasa. Important este ca ai adus-o pe lume, o iubesti si o ingrijesti, este tot ceea ce conteaza pentru ea. Citesc acum o carte, se numeste Puterea prezentului. E profunda, dar putin greoaie. Ideea de baza a cartii este ca irosim multe ganduri si trairi pentru trecut si viitor. Trecutul este numai pentru analiza, in rest nu mai poti actiona asupra lui si nu merita sa te consumi pentru ce a fost. Tu nici nu ai de ce! Iar legat de baita, la noi nu apa e motivul temerii ci cada. In chiuveta sta si el fericit, in mare la fel, in piscina la fel. Cum il asezi in cada, cu apa sau fara, nici gand sa stea asezat. Se ridica si da sa sara peste margine.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Luy, am plecat sambata dis de dimineata, am stat doar o noapte acolo. Suficient, de altfel. Si eu as zice ca e facut pe drum daca nu as sti unde l-am nascut.

Magda, stia sotul despre Hotel Cupidon. A fost curetel, la terasa nu am stat pentru ca era cam pustie si ne-a fost teama sa nu fie mancarea veche. Am mers vizavi de Cupidon, la restaurantul Hotelului Adria, excelent. Mi-a placut si hotelul Adria, era super.

Sabina, super pozele. Intr-adevar, Gh nu pare slabut.

Aniast, nu stiu ce sfat sa dau, eu nu am avut probleme prea mari cu Stefan - doar infectia urinara de care nu scapam si unghia care i-a cazut (apropo, ii mai cade una de la mana pentru ca s-a lovit iar ). Sanatate multa lui Vladi! Tie sarcina usoara, tin pumnii sa fie totul bine.

Sincer, mie mi s-a parut ca nu are absolut deloc teama de apa, iar asta e cu 2 taisuri. Intra singur in apa pana la gat fara sa se teama, ba chiar si in 4 labe vroia sa bage capul in apa.

Edit: Magda, despre hotelul www.hoteladria.ro/index.php" target="_blank">asta e vorba, mi-a placut mult de tot.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Am vazut pozele cu proaspetii deposedati de motz Gheo si Eliza, mi-au placut tare mult. Iar torturile Marianei cred ca au devenit adevarate torturi ( cu accent pe a doua silaba ) pentru invitati daca au fost nevoiti sa manance din toate . Cum ai reusit sa le faci, mamico, avand in vedere ca trebuie sa o supraveghezi si pe nazdravana ta ? Pentru mine ramane un mister felul in care reusiti voi sa va mai ocupati si de facut prajituri, eu abia noaptea, dupa ce a adormit printesa, pot face treaba.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Roxana, bine ca m-ai intrebat , ca bagam dezinformare. coprocultura nu trebuie la frigi, ca mor microbii...coproparazitologicul n-are nimic.
in principiu, daca se vindeca de giardia, ceea ce e cam greu la noi, antigenul trebuie sa fie negativ.numai daca am doza sa zicem anticorpii din singe (ceea ce nu se face), acestia persista dupa disparitia cauzei. deci, fara antigen prezent, nu exista giardia. faptul ca acum i-a iesit si la copro inseman probabil ca e o infestare mai mare, doarece antigenul e o proba mai sensibila, care depisteaza si infestari cu un nr mai mic de paraziti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Rox, n-am apucat sa-ti raspund pana acum, insa voiam sa-ti zic ca as fi incantata sa ajut la organizarea unei intalniri aniversare a scumpilor nostri papanashi. Poate reusim sa ne intalnim intr-o zi sa mai discutam pe aceasta tema.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

nu punem la titlu ceva din zicala din postarea trecuta?


in titlu nu are loc.. o pusesem la inceputul mesajului 2 (ala care anunta nasterea copiilor)..dar se pare ca nu se vedea asa ca l-am crescut in rang.. e la inceputul primului mesaj de pe prima pagina..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Mariana, m-ai omorat cu torturile alea. Felicitari!


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz

Roxana, bine ca m-ai intrebat , ca bagam dezinformare. coprocultura nu trebuie la frigi, ca mor microbii...coproparazitologicul n-are nimic.
in principiu, daca se vindeca de giardia, ceea ce e cam greu la noi, antigenul trebuie sa fie negativ.numai daca am doza sa zicem anticorpii din singe (ceea ce nu se face), acestia persista dupa disparitia cauzei. deci, fara antigen prezent, nu exista giardia. faptul ca acum i-a iesit si la copro inseman probabil ca e o infestare mai mare, doarece antigenul e o proba mai sensibila, care depisteaza si infestari cu un nr mai mic de paraziti.

mama de Cristian(05.01.2004) si Ana-
Maria (05.09.2007)http://community.webshots.com/user/magdaz74


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112487



Magda, multumesc pentru raspuns. M-am lamurit. Acum i-au iesit frecvente chisturi in coproparazitologic. Te intrebam de antigen insa pentru ca ea l-a avut si pozitiv si negativ de-a lungul timpului. Nici eu nu cred ca se scapa de tot de giardia, mai ales in colectivitate. De aceea am si refuzat sa ii dau Zentel, ci o tratez cu picaturi de la plafar (Helmiflores si Tinctura de propolis). Pediatra a zis sa ii dau si Liv52 ca sa ajutam ficatul. Primele 2 infestari au fost in primul an de gradi si pana acum sa stii sa antigenul ala a fost negativ, ca si coproparazitologicul.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Rox, n-am apucat sa-ti raspund pana acum, insa voiam sa-ti zic ca as fi incantata sa ajut la organizarea unei intalniri aniversare a scumpilor nostri papanashi. Poate reusim sa ne intalnim intr-o zi sa mai discutam pe aceasta tema.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts


Sigur ca da, cu mare placere. Si multumesc mult de ajutor. Nu am vrut sa fii "voluntar desemnat" dar stiu ca ai mereu idei minunate.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Multa sanatate bolnaviorilor!

Anaist, tin pumnii ca totul sa fie bine cat mai repede!

Sabina, io' nu te indemn la revolta da' pana la urma sotul tau chiar trebuie sa stie daca i-ailuat sange sau nu? Daca esti nelinistita.. poate ai tu vreun feeling... io' i-as face analizele.. - oricum, in poze pare super OK.

Bernixo... hai mai mamico, acu'de ce sa te mai apuce plansul? Mai degraba sa dansezi de bucurie ca a fost si a trecut cu bine...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput