Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (185)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Pentru sarbatoritii de azi, o calda urare de La multi ani !
plimbaretzul Cristian de Cecilia caruia ii daruim www.flickr.com/photos/septoct2007/2835435297/" target="_blank">un cadoutz special
simpaticul Yanis de Annisia
frumosului Cris de Andreea11 si primeste si el www.flickr.com/photos/septoct2007/2835537765/in/photostream/" target="_blank">ceva frumos
dulcetelei Raisa de MadaEle07
dulcetelei Ana Alexandra de anca_tamas

Sa cresteti mari, sanatosi, sa fiti norocosi si fericiti alaturi de parintii vostri, carora sa le aduceti numai bucurii !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Magda ce presupune analiza aia de digestie ca m-ar interesa si pe mine, se ia proba tot din kk? Si noi avem probleme cu cresterea desi a mea intotdeauna a crescut mai putin. Noi am facut analizele de sange la 9 luni si era totul ok.Sabina mi-ai dat ideea sa facem si noi coproparazitologicul asta, cine stie. Si gheo nu arata deloc slabut, desi nici a mea nu arata asa mica in poze.Mie mi-a intrat in cap ca Elisa poate are vreo intoleranta la ceva (gluten adica) si de aia nu creste, desi nu are scaune moi, poate din cauza ca e alaptata nu prezinta simptome asa evidente.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

La multi ani sarbatoritilor de azi: Raisa,Ana-Alexandra,Cristian Mihai-Gogo,smecherul Yanis Luca,plimbaretul Cristian Matei! Sa cresteti mari,sanatosi si sa va bucurati parintii!

Aniastsanatate multa lui Vladi,ii dorim sa-si revina cat mai repede cu papa...iar tie sarcina usoara in continuare!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andreea, multa sanatate lui Vladi. M-au intristat vestile de la voi, speram ca totul e bine de cand am vorbit saptamana trecuta. Nu stiu ce sfat as putea avea, doctorul stie mai bine. Eu personal nu am incredere in Hidrasec desi toti il recomanda, ti-am zis si atunci. La cea mai rea enteroviroza a Alexandrei nu a avut nici un efect, numai smecta a rezolvat problema. Poate nu trebuia sa renunti la Cedax acela, nu stiu multe despre el insa. Noi i-am dat Ercefuryl si Alexandrei si lui Bubu, plus Debridat, plus Smecta. Trebuie sa aveti grija si cu regimul lui Vladi, chiar daca intrerupeti tratamentul este nevoie de regim inca 7 zile dupa aceea. Cat despre tine si BB2, doamne ajuta sa nu fie nici o problema, poate doar este un bb mai mic.

Sim, sa va fie de bine iesirea la mare! V-am vazut pe toti, Stefan se vede ca este tare incantat de apa si nisip. Parca il vedeam pe Bubu.

Sabina, eu cred ca trebuie sa treceti dincolo de temerile legate de analize. Sigur e usor traumatizant pentru copil dar pana la urma se reface si uita, cred ca este mult mai important sa vedeti care este starea lui de sanatate. Eu nu am mai auzit teoria cu legatura intre anemie si parazitii intestinali, te asigur ca la giardioza nu a este valabil, si am ceva experienta cu Alex la capitolul asta. Insa nu cred ca Gheo sa aiba asa ceva. Si mie mi se nazarise si i-am facut copro lui Bubu. Apropos, la Medsana e cel mai rapid, ai rezultatele pana a 2a zi seara si par sa fie seriosi. Te duci si iei un recipient, trebuie recoltat din 3 locuri diferite ale scaunului si pastrat la frigider pana a2a zi daca nu are scaun dimineata. E bine sa iei 2 recipiente si recoltezi seara precedenta si dimineata daca are iar scaun. Probele se primesc zilnic pana la ora 10, nu si sambata.

Si apropos de Claire si grijile voastre cu analizele ei, doamne ajuta sa nu fie nimic rau. Eu am fost afectata ieri de o discutie cu cumnata mea. Verisorul cumnatului meu, de numai 12 ani, a murit vineri si azi e inmormantat. A murit de leucemie, descoperita abia prin vara. A facut tratament insa nu au reusit sa stranga banii de operatie in timp util, de altfel nimeni nu a stiut exact cat de grav era, mai ales ca era din provincie.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Andreea, imi pare tare rau sa aud de problemele cu Vladi, din pacate nu ma pricep sa dau sfaturi, cu Maria nu am avut deloc probleme de sanatate, asa ca n-am experienta sa-ti pot da vreo sugestie. Sper sa descoperiti rapid ce se intampla si sa-l pui iar pe picioare pe frumosul papanash. Noi ii trimitem multi pentru insanatosire grabnica !
Felicitari pentru sarcina, inteleg si eu ca e o sarcina obtinuta natural asa ca e posibil sa fi avut o ovulatie tarzie si de aici diferentele de la echo. Tinem pumnii stransi tare sa fie totul OK si peste cateva saptamani sa ne anunti ca Vladi va avea o surioara ! Ai grija de tine si incredere ca totul va fi bine !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI! SA CRESTETI MARI SANATOSI SI NOROCOSI!CRISTIAN MATEI YANNIS CRISTIAN MIHAI RAISA ANA ALEXANDRA Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Myral, tot din kk.cerceteaza sa vada daca au ramas lucruri nedigerate..asta e esenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Sim, foarte frumoase pozele de la mare, va sa zica v-ati distrat pe cinste ! Insa numai o zi ati stat ? Ca inteleg ca ati plecat vineri seara catre mare, sau am ramas eu cu o impresie gresita ? Oricum, constat inca o data ca lui Stefan ii prieste orice plimbare, de n-as sti unde s-a nascut as zice ca l-ai facut in avion/in tren/in masina/etc

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

sarbatoritilor de azi:
Cristian de Cecilia
Yannis de Annisia
Cris de Andreea11
Raisa de MadaEle07
Ana Alexandra de anca_tamas

Sa cresteti mari, isteti si frumosi!


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Magda, de ce nu copro la frigider? Pe mine asa m-au pus. Voiam sa te intreb si eu ceva. De regula Alexandrei ii iesea numai antigenul asta pozitiv daca avea giardia. Acum a iesit si in copro. Ceea ce nu imi e clar legat de antigen, este daca se negativeaza atunci cand nu mai are giardia sau tot ramane o reactie in organism.

Sabina, antigen giardia i-am facut si eu Alexandrei, separat de coproparazitologic. Pana acum, de cate ori a avut giardia, numai testul asta a iesit pozitiv si nu si copro. Si inca o chestie. Ii poti face mult mai multe analize decat cea pentru anemie, daca tot il intepi. Poti lamuri ce e cu rahitismul. Poate nu are neaparat lipsa de fier, poate fi o hipocalcemie sau alceva. Sau poate nimic si va linistiti.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput