Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Gataaaaa am vazut pozele familiei Luna, frumosi toti. Ce schimbata mi se pare Lissy, trasaturile sunt tot dulci dar altfel de dulci--- e domnisorica gata.

Nici Sophie nu se joaca cum zice cartea si nu-mi fac nici o grija. Ea cred ca a sarit etapa de bagat obiecte in forme si e la dat cu creme pe fata, pus cabluri pe dupa gat in loc de margele.

Aaa de ce am venit furioasa de la dr...pt ca in loc sa-i asculte inimioara la bebe imi zicea cat de mult ii place accentul meu. Si colac peste pupaza am rugat-o sa-mi dea adeverinta ca pot merge la sala si ea mi-a dat altceva

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Pai ce, acum, copiii se fac dupa carti?? Fiecare copil e unic...Ar fi culmea sa ii vezi ca se joaca toti conform cartilor.

Simo, multumim de cont! Sa caut linkul cu pozele Lunei sa le vad si eu

Daca intalnirea ramane pe luni, ar fi super. Sper tot asa, sa ne adunam mai multe si sa ne revedem/cunoastem.



Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 30+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Am pus si la monica si la timi

Simo mami de www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=222023392&ownerId=4088536" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui karligutza

Mada multumesc de complimente! Venim si noi la intalnire! LUNI da?

karligutza
sunt mamica Adelutei



De abia astept sa va vad! Sunt la J-3 si aterizezzz

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Cafera, ti-am admirat si eu printesele, sunt superbe si parca imi doresc inca o fetita.
Ame, felicitari Jasminei!
Dana, eu am Skoda si regret Seat-ul avut anterior, acum caut altceva si oscilez. Sper sa fiti multumiti de masinuta noua.

Voiam sa mai zic diverse dar daca nu-mi notez le uit.
Azi am facut "revizie" la ginecolog, vorba Alinei, e totul ok, dar zice dr. ca alaptatul imi inhiba ovulatia, deci daca vreau alt bebe trebuie sa se desparta Saby de san, si asta o sa fie destul de tarziu. De olita a zis ca pana la 2 ani nici sa nu ma gandesc.
Si pentru ca forumul e ca sa ne laudam copiii, va zic ca Saby zice "I love you" din ce in ce mai bine, zice "Goa'uld", incearca sa imite orice cuvant aude, cere apa, papa, zice cand face caca, ne pupa daca ii cerem sau daca are ea chef, prefera jucariile de la Ikea gen Mula, pune formele, deschide aerul conditionat, recunoaste animalele si stie cum fac, recunoaste persoanele apropiate, raspunde la comenzi simple (gen: du asta la mama),zilele trecute i-am zis sa-si duca pampersul murdar la gunoi si s-a dus, a deschis usa, a aruncat pampersul, a venit inapoi si a facut victorioasa "ta-taaaa!".
E tare dulce cand isi cara scaunelul peste tot prin casa si se asaza langa noi sa se uite ce facem.
La Ikea se distreaza de minune deschizand sertare si usi, ar putea sa faca asta ore intregi.
Si o victorie: a inceput sa manance carnita, numai pui si peste la gratar, nu e mare lucru, dar macar nu le mai arunca.

Azi ne-am vazut cu Samadhi si i-am sarbatorit sotul, o sa plece sambata inapoi.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Simo, multumim
Carla, feliciari pt Sabinuta, si bravo pt revizie!
In general, da, alaptarea inhiba ovulatia, e o metoda contraceptiva naturala... La mine insa nu a mers. Oricum, ne doream bebe si am incercat si a iesit, cam din a treia luna. Culmea este ca alaptam, e drept, nu exclusiv, caci incepusem sa-i dau si altceva, noaptea nu prea mai alaptam... E drept, mie cm-ul mi-a venit la 7 saptamani de la nastere, cu toate ca alaptam exclusiv (doar vreo 2 saptamani am dat biberoane, si numai ca si completare).
Asa ca voi puteti incerca in continuare, nu e obligatoriu sa intarci...zic si eu..depinde acu' si de organism.

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 30+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Bravo Eli, bravo Sabi. Fetite dulci si istete.

La multi ani !!! Sot de Samadhi.

A venit mama la mine. Sta pana luni ca daca noi ne chefuim in weekend. Ma gandeam la tine Luna ca, desi o iubesc enorm pe mama, m- a cam scos din pepeni. Ca e slaba rau mama Daria, ca eu nu- i dau sa manance? Mie mi se pare numai bine dar na.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

www.youtube.com/watch?v=IWBtdcDMLbc" target="_blank"> filmulet 1 an



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

cum sunt jucariile mula?



Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

www.youtube.com/watch?v=IWBtdcDMLbc" target="_blank"> filmulet 1 an



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Simo multumesc pt de pe prima pagina. M-a luat cu fiori, io cred ca-s tare grea de cap ca uneori uit ca-s insarcinata (noroc cu greturile)

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Timi, nu-ti spun ce fiori ma treceau pe mine in timp ce va puneam !!!!!!!!! De cand nu am mai folosit acest semn!!!!!!!! Si ce dor imi e!!! Si ce departe mi se pare posibilitatea de a mai apare si la semnatura mea....

Oricum, abia astept sa trec in dreptul cat mai multora dintre voi

Simo mami de www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=222023392&ownerId=4088536" target="_blank">Matei

Mergi la inceput