Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

eu nu cred in chestiile astea...cu poarta ghinion...
plus ca trebuie sa cumperi hainutze inainte de nashtere, ai nevoie de ele la maternitate si trebuie spalate si calcate inainte sa le imbrace prima oara. si nu vreau sa il chinui pe sotz care si asa o sa fie stresat si o sa faca santuri pe holurile spitalului. cred ca o sa cumpar cam tot ce pot sa am nevoie in primele zile si pentru acasa...vreau sa imi aleg eu ce imi place si sincer nu ma vad la doua zile dupa nashtere alergand prin magazine si farmacii.

10+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mon_mmm spune:

salutare burtici !
Eu sunt la munca si nu stiu ce sa ma mai fac cu starea de greata permanenta
Am fost si eu vineri la eco... aveam emotii desi sunt la al doilea bebe ...mai am un strengar de 7 ani!
Am 6 saptamani si un pic...si se pare ca e bine
Anul trecut am avut o sarcina molara ... cu care m-am chinuit pana la 8 saptamani...a fost groaznic...nici nu vreau sa-mi amintesc.
Sper doar ca de data asta sa fie ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mon_mmm spune:

si eu cred ca sunt prostii superstitiile cu "cumparatul inainte" !
La primul copil i-am cumparat inainte multe lucruri ... si doamne multumesc ...e mare, frumos si sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare burtici!

monnvas, si celelalte fete care ati aflat deja sexul bebelusului, felicitari!

aris, ai mare dreptate cu hainutele pentru bb. si eu am de gand sa cumpar tot ce am nevoie inainte. acum nu prea stiu ce am nevoie dar incerc sa ma documentez
cele mai multe lucruri cred ca am sa cumpar in decembrie pentru ca atunci e luna mea preferata, magazinele sunt pline cu detoae si mie imi place sa colind prin magazine si in plus atunci luam si banuti mai multi, prime si realizarile pe un an...asa ca o sa pot cumpara si lucrurile mai scumpe, patut, carut si ce o mai trebui...

silvi 10 + http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Da, si eu am cumparat tot ce a trebuit dinainte la primul bebe. Muuult mai multe decat au trebuit. Si daca, doamne fereste, se intampla ceva, o sa spun ca e de la hainute?? Nu cred...
Si acum am sa cumpar ce trebuie dinainte, dar mai rezonabil, ca sa le si folosim. In primele lunii bebii cresc asa de repede...

Cu testele astea: eu stiam ca 2D si 3D (si 4D) pot fi ecografiile, iar dublul si tripul test sunt testele de sange pentru defectele tubului neural. Ecografia 2D e cea traditionala, alb-negru, si cea mai relevanta pentru medic. 3D e ecografia tridimensionala, in care se vede chiar bebe, nu o sectiune prin el. Iar 4D este tridimensionala + in timp real. Ultimele doua se zice ca sunt mai mult pentru parinti, pentru ca sunt foarte spectaculoase, dar medical nu ajuta foarte mult.

Pup fetele, fug la smotru :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsuzsu spune:

fetelor si eu o sa iau tot ce e nevoie inainte
ca eu nu-l vad pe sotul meu in stare sa cumpere ce trebuie, chit ca deja noi am trecut prin asta o data
si mlte lucruri le avem deja de la primul fecior
si cum zicea mon_mmm si noi le-am luat la timp la baietel si nu s-a intamplqt nimic raue mare , sanatos si frumos
pe toate

9+ si de Daniel(05.03.2006)

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=zsuzsu&year=2009&month=3&day=31&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Salutare!
Simina: m-am exprimat eu gresit, ieri m-a "masurat"pe mine, adica cantar, tensiune, mi-a verificat colul....nu mi-a facut altceva.Poate la echo morfologica aflu mai multe, la 20 de saptamani( nu stiu cat costa aceste teste aici, am auzit ca o echo morfologica costa in jur de 100 de euro).
Vroiam sa va mai intreb ceva: voi aveti probleme "jos"???Eu am o senzatie de usturime si mancarime iar la controlul ginecologic mi s-a spus ca nu am nimic,ca am acest"deranj" datorita scurgerilor mai abundente cauzate de sarcina si mi-a recomamndat o crema care se foloseste impotriva iritatiilor la copii!
Voi stiti ceva????
Pupici!

georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

mititica persoanele care veneau sau sunau ieri (1sept) le programa dupa o sapt, marti 9 sept. Eu am sunat intr-o luni (25 aug) si m-a programat exact peste o sapt luni 1 sept.
Eu zis sa sunam pe 8 sept si vedem cand ne spune sa venim (15 sau 16 sept, cred).
Daca vrei activeaza PM sa iti trimit adresa mea de mess si sa mai vorbim.
Am platit 70 RON (ecografia intravaginala) atat. Mie nu mi-a dat sa fac analizele, cred ca peste 2 sapt o sa mi le dea.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mon_mmm spune:

... am uitat sa ma "semnez" ...

6+ ... (21.08.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_27 spune:

Salutare!
Felicitari celor care au venit cu vesti bune de la eco si felicitari mamicilor care au aflat culoarea caruciorului!

Si eu am fost la eco aseara. Bebe a mai crescut, este in grafic, 6 sapt si 2 zile.....si am auzit inimioara.... Se pare ca pana acum totul e bine....Doamne Ajuta in continuare!

Fetelor, si eu am auzit ca Elevitul poate fi greu de suportatat de unele gravidutze, dar, din pacate, obligat fortat trebuie sa il luam. Eu deocamdata iau doar utrogestan, acid folic si no spa desi am Elevitul pe masa, dar nu m-am incumetat sa il iau.

tuturor

Alina 6+

Mergi la inceput