Puiuti de Randunici 2008!! (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata stol!

Tuchi, merci de cafea, e bunuta tare!

Am trait s-o vad si pe-asta!!!!! Rebecca a mancat prima oara azi noapte la 4.15! Incredibil..., cand m-am uitat la ceas parca eram din alta lume,dormisem legat amandoua 3 ore. Mai avusese o trezire scurta la 1.10, dar am linistit-o in patut prin mangaieri pe spinare si s-a culcat la loc. Am avut o noapte buna!

Pucca si Liana , imi pare rau ca nu mananca micutele. Si eu va inteleg caci si Rebe face figuri de ceva zile, dar nu la lapte. Si eu inebunesc cand vad ca nu mananca si-mi vine sa-i dau fortat numai sa pape, dar normal ca e imposibil ca strange gurita si nu accepta lingurita. Dar face asa dupa ce mananca oarece cantitate, uneori jumatate, alteori mai putin sau mai mult. Cert e ca nu mai mananca ca la inceput dar si eu sper sa fie doar o perioada scurta...

Mihutza, am vazut micuta razacioasa, e tare haioasa!

Tuchi, spor la invatat!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Clau Rebecutza cea cumintica! S-o tina tot asa!

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

clau ! lasa, ca poate rebecuta are doar o perioada mai mofturici la papica! e bine ca nu e bazaita! eu am rabdare cu papica, inca nu disper si nu o fortez, si asta ptr ca ia in greutate (nu e grasunica tare, dar sunt multumita cum e), e hidratata (dupa parerea mea ); pe mine ma supara rau ca plange foarte mult.si ea e energica, vesela....ei de o perioada buna de timp plangeeeee...
asa ca rebecuta cumintica, si las ca isi revine ea si cu papica!

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami33 spune:

Neata, fetele!
A venit tatal meu si a scos trupa de pitici in parc si acum mai respir si eu
Cand vad ce povestiti despre felul cum (nu) papa bebeii ma ingrozesc!
Eu nu am avut astfel de probleme cu Alex dar se pare ca Luca este total altfel decat sora-sa
Ma dispera copilul asta cu mofturile lui- nimic nu-i convine, toata ziua urla Se calmeaza doar daca ne jucam la oglinda sau daca il pun in jumper si (uneori) la plimbare...
De doua zile am inceput sa degustam suculetul de morcov dar nu se da in vant dupa el- cateva lingurite si gata...in ritmul asta nu stiu cum vom ajunge la 30ml ca sa putem introduce si piersicuta...



Cami, mami de Maria Alexandra(02.05.2002) si de Luca Razvan(28.03.2008)

POZE NOI
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Liana, imi pare rau ca plange micuta . Cred ca ti se rupe sufletul s-o vezi asa si sa n-o poti ajuta. Sper din suflet sa treaca repede perioada asta. Pup frumoasa Teo.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

fetele, nu stiu daca v-am mai zis: teo face niste bubuloaie foarte urate de la muscaturi de insecte (se fac mari rosii, cu vezicula in mijloc); mi-a recomandat pediatra CICALFATE de la AVENE; i-am dat si dupa o zi deja au inceput sa treaca. asa ca daca aveti careva probleme de genul asta.... poate merge metoda asta

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Clau tu nu ne-ai zis nimic de dintisori!

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Pucca, nu vad nimic pe gingiutele ei...Desi de multe ori imi da impresia ca o deranjeaza...Cred ca la Biencutza asta este.

Liana, este bine de stiut, imi notez si eu crema ca nu se stie cand avem nevoie de ea.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Fetelor am uitat sa va intreb:
Puiutii vostri se partaie?

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

daaaa! ceea ce e bine ! si avantajul ca sunt inca mici si "nu se pune" la publicul auditor

cami, cred ca are dreptate pucca: asa or fi berbecutii astia de 27-30 martie! capatanosi,plangaciosi, energici, se plictisesc repede....va dati seama mai tarziu ?

Citat:
citat din mesajul lui pucca

Fetelor am uitat sa va intreb:
Puiutii vostri se partaie?
Bianca Maria - 28.03.2008


Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput