Puiuti de Randunici 2008!! (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VioletaH spune:

Nu Clau, iertare, nu ma refeream la tine, stiu ca nu o lasi sa planga. Cand am scris am plecat de la situatia ta si apoi am vorbit de mine si de opiniile mele, dar nu ma mai adresam tie personal ci era un "tu" generic. Scuze daca s-a inteles gresit.

Kya, noi mancam sparanghelul doar tras la tigaie (sotul il pregateste), mie mi se pare bun. Altfel gatit nu l-am incercat.

acum astep sa adoarma copilul sa pot sa mai scriu si eu pe forum...






Vio, mamic fericit de bebe Sean Adam (16 martie 2008)

MIRACOLUL DIN VIATA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Buna dimineata! pentru cine doreste!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian (30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

neata!
tuchi harnicuta a facut cafeluta! eu nu beau cafea, dar daca e si o canita cu capucino acolo...! spor la invatat tuchi, ca presupun ca asta "te delecteaza" acum !

LA MULTI ANI pentru Teodora de Stela, Samuel de Simo, David de Numeioana, Daria de Gherman In, Natalia de Egonsis si Rebeca de Remalis.

pucca ce face biencuta? nu cred ca ti-am fost de mare ajutor sambata cu raspunsul, nu puteam scrie deloc ca aveam soricelul in brate si deja isi bagase manutele pe tastaura si reusise sa stearga ce scrisesem prima oara ! sper ca si-a revenit puiuta ta!

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:



Tuchi s-a facut!
Clau tare imi pare rau de frichineala de noapte.. uff.. cata rabdare tre' sa ai..
Lyvy bravo de dintisor!
Valy super Mateiasul incaltat!
Kya ce dulce e Sanziana!
Bitza eu alaptez fara completare, dar eu cred ca bebeii sunt deja destul de mari, si nu cred sa fie probleme cu apa plata.. plus ca deja si sterilizatul mai rarut ca-i mai dragutz.. eu nu mi-am facut probleme.. eu ii fac cerealele cu apa plata neincalzita/nefiarta.. plus ca ii mai dau sa bea cand ii e sete (de obicei cand iesim pe afara)..
Bubu si Andra face niste bubite mici si rosii, dar poate de la caldura.. eu nu dau cu nimic.. cum apar asa si trec

si eu o mai iau pe Andra in pat langa mine pe la 4 a.m. cand se trezeste pt papa(iar tati pleaca la servici).. ca daca nu as lua-o la 5-6 ar fi in picioare, dar asa doarme un 7-8 si ma mai odihnesc si eu..

pozici si filmuletul cu razacioasa

sa va spun una de aseara.. o pun la nani ca de obicei pe Andra mea.. si eu imi vad de mea la calculator.. toate bune si frumoase..intre timp vine si randunoiul de la servici si iesim pe balcon, sa fumeze si el o tigara.. si cica sa mergem la nani.. cand sa o verific pe fata mea, ce credeti.. dormea cu capul exact in partea opusa fata de cum am pus-o si cu capul pe testoasa aia tip pernutza..ne-am uitat si noi tablou si ne-am culcat.. si s-a trezit pt papa abia pe la 4 a.m... ultima poza e dovada, e facuta cu telefonul sper ca se vede (unde are picioarele cam trebuia sa fie capul)...


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

mihutza am vazut...dovada ! pentru andruta "inotatoare"! teo "inoata" asa prin patut si tot pe burtica ii place sa faca nani; si fiindca "umbla" prin patut asa, i-am pus demult aparatorile de pat, ca dadea cu capul de tablii sau o gaseam cu piciorusele atarnand printre gratii ! s-a prins de modificari si acum mereu trage de aparatori, le prinde, le molfaie ...!eee, gata, s-a dus cu copilasii de-i puneam intr-un loc si acolo ii gaseam!

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Liana, la noi dormitul pe burta e relativ nou.. ca pana acum nu pupa.. dar de cand l-a descoperit baga cum apuca .. somn sa fie ..

aa.. si cel mai tare m-a mirat ca si-a luat broasca dupa ea.. ca de obicei o pun intr-o parte langa ea..

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

eee, e fidela gargarita! nu-si lasa prietena!

Citat:
citat din mesajul lui mihutza11
aa.. si cel mai tare m-a mirat ca si-a luat broasca dupa ea.. ca de obicei o pun intr-o parte langa ea..
Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008


Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Neatza randunici!
Lia multumesc mult pentru raspuns, l-am citit sambata, dar n-am avut timp sa-ti raspund. Sambata pentru ca Bianca de vreo 3 zile mananca prost, mai ales seara, ma hotarasem sa-i fac o analiza de urina. M-am dus la farmacie, am cumparat mai multe pungulitze pentru recoltat urina, si dupa ce m-am enervat rau cu ele, m-am lasat pagubasa. O mai las o saptamana, sa vad daca isi revine, si daca nu o s-o duc la medlife, sa-i puna asistentele de acolo pungutza, caci eu, sincer nu sunrt in stare.
Bianca mananca foarte bine piureul de legume de la ora 15, apoi laptic, bea si suculetul de mar si de morcov, dar cand vine vorba de cereale in laptic seara in special, parca ii dau "cianura" vorba unei randunici. Ei care ii placeau mult cerealele acu nu mai vrea seara nimic. Am incercat doar cu lapte, nici asa nu vrea. Nu stiu ce sa-i mai fac. Aseara, cu chiu cu vai a mancat 90ml cu cereale, printre maraituri. Ce-or avea de maraie asa? Ii doare ceva? Ea este foarte vesela, rade nonstop, tipa, gangure, exerseaza toata ziua mersul de-a busilea, nu arata ca un copil bolnavior, dar nu mananca cum trebuie. Si asta ma scoate din minti. Saliveaza la greu, isi baga in gura ambele manute, jucarii, orice. O fi de la dintisori? Oare de-aia nu are pofta de mancare? Cat as vrea sa poata sa ma linisteasca cineva!!!! Offf ce e in sufletul unei mame, numai alte mamici inteleg!


Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

pucca te inteleg, ca si eu am probleme din astea cu teo, stii ca m-am tot plans pe aici. de aia am si dus-o la doctor, sambata i-am dat proba dar doar ptr urocultura, urmeaza si ptr sumar de urina insa cum iti spuneam trebuie cantitate mai multa de urina, si i-a luat chiar sange ptr o hemoleucograma, sa vad cum sta treaba daca tot m-am apucat sa o "investighez"; iar pe 22 are programare la eco. ea papa lapte, dar fructe, legume, cereale.......dezastru!!!!!!! eu ziceam ca paraca ii dau cianura cand ii pun cereale in lapte. plange in timp ce bea laptic de cele mai multe ori; si ma gandesc ca poate si dintisorii sunt de vina, desi nu se vede nimic (doar gingiile usor inflamate); chiar i-am luat dentinox gel, si cand plange rau ii dau pe gingii, ca ma gandesc ca poate asta o supara. nu stiu ce sa zic, daca asta e, ca uneori se mai calmeaza un pic dupa gel, insa nu mereu.
si eu sper sa depistez care e cauza(sper doar sa fie toane).

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Lia ce e ciudat, e ca sunt nascute in aceeasi perioada, si au cam aceleeasi probleme. Deci s-ar parea ca nu ar fii cauze de sanatate mai mult toane. Ca doar nu ii apuca, pe toti bebeii nascuti in jurul aceleeasi date, problemele de sanatate, pe toti odata. De sunt si eu optimista azi! Toanele sau pragurile de crestere pot coincide, dar sa se imbolnaveasca toti nu prea cred. Doamne Ajuta sa nu iasa nimic grav si sa fie bebita sanatoasa!

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput