FIV 189

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Fetelor in ce consta un consult genetic si ce parere aveti de dr Mustata Andeea de la Medlife?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

21ali: in primul rand, pentru prolactina marita cred ca vei primi tratament. Si FSH-ul este putin marit, dar eu cu un FSH identic cu al tau am obtinut 10 ovocite mature (cu 4 Menopur/zi). Deci, se poate. Ala nu cred ca este foarte problematic. Mai multe despre prolactina, poate iti vor raspunde fetele care au trecut prin asa ceva. Eu nu o stiu pe d-na doctor de care intrebi tu. La medlife, in schimb, imi fac tot timpul analizele, iar la chestia asta mi se par super-profesionisti. Bafta multa!
Va pupic pe toate...
P.S.: Kora, abia astept sa vorbim...

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Cristal1995 iti multumesc din suflet ptr raspuns,sunt foarte speriata de rezultatul anal.la prolactina ,este prima data cind fac aceasta anza si privind in urma la citi dr am fost imi dau seama ca am cheltuit bani si cel mai rau doare timpul care a trecut.Azi poti sa te informezi despre orice ,acum 10 ani va spun sincer ca nici nu stiam de aceste anze(o parte din ele).Daca mi se da tratament ptr prolactina anul acesta mai am sanse de FIV?Draga mea Cristal te rog spune-mi la 39 ani voi avea sanse macar de citeva ovocite?Luni am programare la medlife ptr anzele de culturi col,ex ag mycoplasma+ureeaplasma si o sa fac si ecografie endovaginala -va fi ziua a15- si consultul genetic.FETELOR AM EMOTII FOARTE MARI DAR CHIAR DACA SUNT MAI BATRINA DIN SUFLET IMI DORESC SA FIU MAMA !MULTI LA TOATE FETELE !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

21ali: in primul rand sa-ti iasa din cap ca esti batrana!!!! In al doilea rand, vei fi mama... Toate vom fi mamici fericite de bebei rasfatati! Trebuie sa gandesti pozitiv, alta sansa nu avem nici una decat sa ne rugam sa fie totul bine. Ovocite vei avea, nu conteaza cate, trebuie sa fie unul si bun, cum spunea Kora. Cat despre prolactina, si mie mi se pare cam ingrijoratoare valoarea aia. Cred ca ar trebui s-o repeti, in primul rand, si daca totusi, iese tot la valori din astea, sigur vei urma tratament cu Dostinex sau ceva de genul asta!
Pupici si, nu uita: vei fi mamica!!!

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Of,fetelor multumesc,datorita voua mai vad si luminita de la capatul tunelului.Recunosc sunt speriata de boli ,tratamente ,spitale(tata a facut accident vascular,sotul operat de hernie,sarcina mea pierduta la 8 saptamini)toate astea plus stresul zilnic ma face sa fiu asa cum sunt.Sper sa fie o dereglare si nimic mai mult eu avind cm la 26-28 zile cu dureri suportabile(de cind ma stiu am dureri la cm )tinind 3-5 zile.Cristal te rog spune-mi pot face luni din nou prolactina?Se face doar in ziua a3 ?Nu am avut timp sa ma informez foarte mult ,la citi dr am fost nu m-au pus sa fac aceste anze hormonale nici cind am facut cele 8-9 inseminari nu am facut decit RH,ASA MIAU SPUS ASISTENTELE DE LA GIULESTI CA MI IAU SINGE SA VADA RH.OF DOAMNE,DOAMNE ,SPER SA FIE UN FINAL FERICIT.NOAPTE BUNA ,FETELOR ,MIINE SA AVEM O ZI MAI BUNA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Buna dimineata tuturor, sunt foarte ingrijorata, ajutati-ma si pe mine in legatura cu beta hcg-ul.
Am facut priul test in ziua de 7.08.2008 iar valoarea a fost de 123,19, l-am repetat in data de 19.08.2008, cu valoarea de 6909, si am mai facut in 27.08.2008 si valoarea a fost de 15225, nu trebuia sa se dubleze la 2 zile valoarea ?
Nu sti daca este bine sau nu ,la voi cum a fost? punctia a fost in 23.07 iar embriotransferul in 26.07.
Va multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Petricia - lasa testele alea de beta. Eu m-am oprit la 4 mii si ceva. De ce le tot faci? Stai calma ... mergi la eco si acolo vezi ca e ok, toate traim intre 2 eco.

21ali - eu am 38 de ani si in februarie am avut punctie oarba ... peste 3 luni aveam 10 ovocite mature deci nu dispera cu varsta ca mie mi s-a spus dupa primul FIV ca sunt aproape de menopauza ...

Cami 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Gargarita eu prima data m-am programat la d-na dr. Cocei la cabinetul particular al d-lui prof. Marinescu:Marinescu Center.Am reusit sa ma programez peste doua luni.La Giulesti e posibil sa ajungi mult mai repede,depinde de cum te intelegi cu d-na Cocei la telefon.Bafta!

Cristal si eu abia astept sa imi povestesti tot ce ai mai facut.Eu voi fi plecata in concediu in perioada 03-10 septembrie.Pupici!

21ali si eu cred ca vei primi tratament pentru prolactina,dar toate se pot rezolva cu rabdare si multa incredere in DD.Atata vreme cat produci ovocite de calitate ai toate sansele sa devii mamica,iar pentru cele care nu mai pot produce nici macar un ovocit de calitate exista metoda donarii de ovocite,respectiv FIV cu ovocite donate,ceea ce la tine inca nu e cazul.Eu zic sa ai incredere ca va fi bine!Uite eu ma indrept spre FIV4 si tot optimista si increzatoare sunt !

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Buna fetelor ,da Amzulica as vrea sa nu-mi fac probleme dar cind vad ca-mi ies unele anze asa de proaste intru in panica ptr ca aici la medlife sunt primii dr care ma pun sa fac anze.Pina acum priveau problema doar la sot,am sa vad luni ce vor spune dr sa fac.Sa dea Domnul sa avem toate un final fericit.Fetelor am o stare asa de neexplicat trec de la o extrema la alta,totul se naruie si totul straluceste in jurul meu,e foarte aiurea.Fiind in starea asta am cautat pe net med.compensate-gonal,puregon etc.http://www.ms.ro/medicamente.php?deti=5611 ,ce stiti de asta ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Petricia - nu e cazul sa te stresezi; asa cum zice si Amzulica, nu l mai face mereu decat daca iti recomnada dr.; din cate stiu si eu de pe site, trebuie sa se dubleze dar asta in primele zile doar nu tot timpul;

pupici tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput