FIV 189

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Alexa - depinde de protocolul pe care l faci lung sau scurt; daca n ai facut inhibarea se poate sa faci in ziua 21 a ciclului (si asta e protocolul lung parca), innumarand de acum deci a 21 a zi, si probabil dr. de asta ti a zis sa sunica sa mergi al eco sau numai sa iti spuna ce ve ti face- apoi din prima sau a doua zi a ciclului incepi stimularea; daca era vb. de protocolul scurt, asta insemna sa incepi totul din a doua zi a ciclului, ceea ce nu cred ca e vorba, ca daca era se grabeau atunci sa ti raspunda din moment ce ai spus ca a venit menstra; sfatul meu este sa mai suni si sa insisti sa ti raspunda; bafta !

Fetelor- despre mine n am vesti prea bune; am deja aproape 3 luni de la FIV si am fost la un eco de control , fiind deja la a doua folie de AC-Diane35 si la eco, ceea ce ma asteptam- au aparut iar vesnicele mele chisturi foliculare; dr. a zis ca astea sunt ovarele mele, probabil asa este functia lor, asa m am nascut;dna dr. a zis ca sunt niste ovare atipice, arata ca si ovarele polichistice dar fiecare are cativa 2, 3 foliculi majori de 12-15 mm, si endometrul la fel, in timpul administrarii de AC, el ar trebui sa fie 2 mm maxim si la mine avea peste 5 mm;deci concluzia, efectul anticonceptional si inhibator al AC la mine nu prinde decat 20 %, poate nici atat;deci AC Diane inca 0 luna si apoi eco iar;pana atunci poate ma hot. si fac lat FIV in alta parte;

pupici


Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Doris ...trebuie sa reusim si noi pina la urma,nu se poate altfel....dar tu la milano ai facut in convenzione???...ma intreb ce ai patit in Romanica cu analiza de sange!?Numai bine

Kora draga mea...citeodata ma intreb daca ma voi vedea si eu cu un copilas al meu in brate,trece timpul prea repede si frica mea e ca nu vor mai fii ovocitele calitative,de aceea merg in austria,mai mult pt analiza ovocitelor...sa ajung la ovodonatie ma cam sperie,nu sint chiar pregatita.... dar cu destinul nu se stie niciodata,oricum ...intr-un fel sau altul trebuie sa am un copilas...numai bine si tie si sa ne vedem cu bebeii mult doriti

IoanaTugs

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna fetele!Hmmm... cam slaba activitatea pe aici!
Kora sunt trecuta in lista de septembrie si urmeaza sa o sun pe Dna.Dr. dupa data de 8 sept. sa stabilim exact si in functie de cm cand incep.Asa ca ne tinem de manuta!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielita_r spune:

BUNA SEARA TUTUROR
Am o rugaminte as vrea sa stiu preturile si de unde pot cumpara urmatoarele medicamente
-diphereline 0.1mg
-menopur 75ui
-pregnyl 5000ui
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabrielita_r

BUNA SEARA TUTUROR
Am o rugaminte as vrea sa stiu preturile si de unde pot cumpara urmatoarele medicamente
-diphereline 0.1mg
-menopur 75ui
-pregnyl 5000ui
Va multumesc.


Cam asta am gasit eu:
Menopur: www.farmaciiledona.ro/lista_farmacii.php?prod=P36443" target="_blank">AICI
Diphereline: www.farmaciiledona.ro/lista_farmacii.php?prod=S00727" target="_blank">AICI


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Incearca la farmacia Academia , din str Academiei nr 35-37 , pe langa Palatul Telefoanelor . E cea mai aprovizionata farma din Bucuresti , cred ca stii . Chiar de dimineata am sunat ptr Gonal , si au in orice cantitate . Insa pregnil nu au deocamdata ! Iti dau nr de tel sa suni ptr celelalte inj care-ti trebuie -0213101889 sau 0213125266.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna,
Pregnyl am inteles ca a adus iar la Farmacia Tei tel.021/242.29.16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GArGAritza27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui KoraPop

Anto multumim de noul capitol!Fiind incepatoare trebuie sa se lase cu gravidute pe aici!Doamne ajuta!Tu ai programare in septembrie la d-na Cocei?Eu nu am programare,m-am inteles cu dansa sa o sun dupa 8 septembrie ( in 9 septembrie ma intorc din concediu).Abia astept.Poate ne vedem pe la Giuly.

Doris imi pare tare rau,noi suntem veterane pe aici si tare mult speram ca de data asta sa reusesti....Stiu ca in aceste momente nu ai chef de sfaturi,totusi imi permit sa iti dau o sugestie.Ce ar fi daca dataurmatoare ai incerca in alta tara,nu in Italia?Eu nu pot sa uit de legea aceea din Italia care nu da sansa la fertilizare decat la trei ovocite daca bine tin minte...Capul sus,pentru unele dintre noi lupta poate fi mai lunga,dar pana avem cu ce trebuie sa incercam.

lili mi-a fost dor de tine.Prin cate trebuie sa treci si tu....Iti doresc bafta mxima in Austria!

Va pe toate si va tin pumnii tuturor!

Kora

CARPE DIEM!

Kora am si eu o intrebare: si eu viitoare pacienta a dr. Cocei, spun viitoare pentru ca am sunat-o la inceputul lui Aug si mi-a spus ca e in concediu pina pe 8 sept, si voi putea sa sun pt programare abia pe 9 sept. Intrebarea mea era cam in cate zile, sapt luni reusesti sa obtii programarea la dr Cocei (vorbind acum de cabinelete particulare la care dansa lucreaza)?
Va si si sa uzim numai de de acum incolo.


Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielita_r spune:

BUNA FETELOR

Va multumesc tare mult sunteti de mare ajutor tuturor.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Buna ziua,am luat azi anzele din ziua 3 a CM :-anti-TPO -3,14IU/ML ,FSH-10,405mlU/ml ,LH-6,658mlU/ML,PROLACTINA-1318,512mlU/L.Va rog spuneti-mi o parere despre aceste anze ,mai ales prolactina poate sa scada?

Mergi la inceput