Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (178)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Offff, smecherii de la Flickr zic ca mi-am depasit limita la uploadat pe luna asta!!!

Fac alt cont.


www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Pina atunci, singura poza, Daria cu bui la 11 luni: http://www.flickr.com/photos/23256333@N02/2777130967/


www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Adimercedes, am glumit cu invidia. Evident ca la birou se munceste, nu se citeste.

Si sa-ti spun acum despre mese. De cand cu gradinita, i s-a schimbat si programul de masa lui Tudor, asa ca are chiar mai multe mese decat inainte:
trezire - lapte(tzitzi)
8 - fructe 100-130g
11 - legume+carne/ou 190-200g (la gradinita cred si ceva paine+unt)
14 - gustare (gradi-cereale cred, acasa-paine+unt/branza)
16-16:30 - lapte (biberon) 200-240 ml
19 - cereale+iaurt 250g
culcare - lapte (tzitzi)
Desert nu le da la gradinita, adica nu am vazut asa ceva pe lista lor. Iar eu nu ii dau acasa. Ii dau intotdeauna ce cere, pentru ca mananca destul de bine la masa. Ieri seara, inainte de cina lui, i-am dat paine cu zacusca, pentru ca ne-a vazut pe noi si a vrut si el. I-a placut, a mancat cateva imbucaturi mici, apoi a mancat si tot bolul lui cu cereale si iaurt. De cand cu gradinita, mananca mult mai bine. Inainte era si el la fel, daca primea ceva intre mese, mai greu mergea masa. Acum nu mai sunt probleme. Poate fi si o coincidenta, nu stiu.

Edit: cantitatile sunt aproximative

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
desemeni ce masina de spalat recomandati, inafara de Whirpool. tot pentru Bucuresti.


Cele mai bune masini de spalat rufe sunt facute de Miele, dar sunt destul de scumpe (cam dublu fata de una obisnuita).

Edit: Iar cea mai buna masina de calcat se numeste Prisi, dar e unicat, o detine un tip din Bucuresti.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Va rog sa-mi raspundeti si mie: cum scap de lapticul din sani? A mai scos eu dinc e in ce mai putin, dar ma cam dor pe laterale, am pus comprese cu apa rece, aoi n-am mai scos cateva zile si cand am icnercat a iesit ceva maroniu asa, cred ca lapte statut. N-as lua pastile asa ca spuneti-mi, se duce de la sine lapticul?

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Daca doriti sa ne revedeti:

http://community.webshots.com/album/565531217lCkwzF

emma si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aeperju

Va rog sa-mi raspundeti si mie: cum scap de lapticul din sani? A mai scos eu dinc e in ce mai putin, dar ma cam dor pe laterale, am pus comprese cu apa rece, aoi n-am mai scos cateva zile si cand am icnercat a iesit ceva maroniu asa, cred ca lapte statut. N-as lua pastile asa ca spuneti-mi, se duce de la sine lapticul?

emma


In primul rand, nu te mai mulge. Muls inseamna 'cerere' si daca tu continui sa te mulgi, continua si productia de lapte. Ia un prosop mare de dus sau o fasa lunga si, dupa ce o uzi cu apa rece, infasoar-o in jurul sanilor, cat de strans cu putinta. Repeta operatiunea de cate ori e nevoie.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aeperju

Va rog sa-mi raspundeti si mie: cum scap de lapticul din sani? A mai scos eu dinc e in ce mai putin, dar ma cam dor pe laterale, am pus comprese cu apa rece, aoi n-am mai scos cateva zile si cand am icnercat a iesit ceva maroniu asa, cred ca lapte statut. N-as lua pastile asa ca spuneti-mi, se duce de la sine lapticul?

emma


eu am scapat relativ repede, mi-a dat dr sa iau 14 zile Bromcriptin, dar am luat doar o zi ca parca eram drogata, nu eram in stare sa tin copilul in brate, am scos cate putin lapte doar cand erau fff umflati si durerosi, in rest comprese cu apa rece si purtat un sutien ff stramt, cam in vreo 5 zile am scapat de sanii umflati, cred ca lapte ar mai fi si acum , dar mi-a zis dr sa nu incerc sa vadpana nu merg la ea din nou

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui Erina
desemeni ce masina de spalat recomandati, inafara de Whirpool. tot pentru Bucuresti.


Cele mai bune masini de spalat rufe sunt facute de Miele, dar sunt destul de scumpe (cam dublu fata de una obisnuita).

Edit: Iar cea mai buna masina de calcat se numeste Prisi, dar e unicat, o detine un tip din Bucuresti.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze




poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aeperju

Daca doriti sa ne revedeti:

http://community.webshots.com/album/565531217lCkwzF

emma si andrei


Mai, ce dragastos e Andrei cu nana lui! Si ce fericita esti tu la 30 de ani! Bravo! Si la mai multi!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput