Leoaicele DC*(20)*-Happy birthday

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna dimineata de la Iasi!

Ieri am avut o zi racoroasa,au fost intre 20 si 24 grade,a fost suuper! Astazi deja se anunta soare.
am de spalat,de calcat si de facut doua bagaje.Sotul pleaca la Bucuresti,iar,si noi am vrea sa tragem o fuga pana la Piatra Neamt,la o prietena.Anul acesta am hotarat ca va fi fara concedii,insa daca tati pleaca atat de des in deplasari,sa iesim si noi macar o data din casa.Insa ma mai gandesc.

Am vazut poze ,am vazut micuta Maria,o scumpete si o frumusete,de unde a furat okii aia?
Am vazut si buburuzul.hihi,mamica in picioare!Sa-ti traiasca !
Annie,mult curaj,uite,noi santem aici sa te sustinem!

Lilia,sa va fie de bine concediul si plimbarea!
Este foarte frumos ce faci ptr mami al tau.Si eu imi doresc s-o iau cu mine insa ,deocamdata nu prea am unde...

Dani,e nasol cu treburi de astea prin casa.A-ti rezolvat cu lumina?

Ma duc sa-mi trezesc bulina s-o duc la gradinita sa-mi pot face treaba linistita acasa.

O zi buna va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Mircea -
Madonna -
Calinescu Lucia -
Stefiuta -
La multi ani!
multa sanatate si tot ce va doriti!


Buna celor mai si mai...
La Ct a plouat azi noapte iar acum e perfect
Va doresc o zi buna ca voi si tot binele din lume.

Astrele spun:


Cineva foarte apropiat s-ar putea sa-si schimbe intentiile fara ca sa te informeze si pe tine. Nu te simti obligata(a) sa faci ceva care nu este, de fapt, pe placul tau, doar pentru a acoperi iresponsabilitatea cuiva. Pastreaza-ti optimismul si participa la evenimentele sociale ale zilei unde ti se va oferi sansa de a face noi contacte si schimburi de idei.

Altul:
19 august

Viata ta este prea agitata si mereu faci lucrurile pe fuga - mananci sau vorbesti la telefon in timp ce conduci sau navighezi pe internet in timp ce te uiti la televizor. Nu ai o viata prea echilibrata, deoarece faci mai multe lucuri in acelasi timp. Astazi ar fi bine sa faci un mic efort si sa te concentrezi asupra unui singur lucru. Spre exemplu, daca trebuie sa vorbesti la telefon, atunci vorbeste doar la telefon si nu mai face nimic altceva in acest timp. Daca te ocupi de mai multe lucruri deodata, nu vei reusi sa le faci cum trebuie.

* Dragoste: Sentimentele tale profunde nu sunt usor de exprimat, dar trebuie sa faci cumva pentru ca partenerul tau sa afle care sunt acestea. Va trebui sa discuti cu el si sa il faci sa inteleaga ce se petrece in inima ta. S-ar putea sa ai nevoie de mai mult timp ca sa iti pui ordine in ganduri si sa iti dai seama ce iti lipseste pentru ca relatia sa mearga asa cum iti doresti.

* Cariera: Vei fi foarte intelegatoare cu colegii tai astazi pentru ca vei reusi sa te identifici cu ei si sa gandesti si din punctul lor de vedere. Acestia vor avea incredere in tine si vor veni sa iti ceara diverse sfaturi. Veti putea lucra eficient in echipa si vei fi capabila sa ii coordonezi in asa fel incat lucrurile sa iasa bine, asa cum v-ati propus.


Altul:


Te privezi de bunuri indispensabile vietii de zi cu zi, dar te bucuri de crestera conturilor din banca.

Este posibil sa reusesti sa faci astfel o investitie majora, ori ajuti pe cineva imprumutandu-l cu o suma impresionanta.

Sanatatea nu va reprezenta o problema deosebita in perioada urmatoare, dar tare bine ar fi daca te-ai incumeta ca din banii stransi sa iti permiti si un concediu in care sa te mai si relaxezi.


si de la mare.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Mircea , Madonna , Calinescu Lucia , Stefiuta
Buna dimineata.
Haideti la cafea !
Annie, pupam buburuzul cel frumos si pe mamica lui sa-i treaca dorul, dar mai ales timpul



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Helau- ce-i cu voi pe pag.2???

Mircea , Madonna , Calinescu Lucia , Stefiuta LA Multi Ani!!
Cata- uite reteta:eu nu am pus masline ca nu aveam si nici nu prea se omoara sotul dupa ele...alta data o sa pun doar pt. mine ca mie-mi plac!

Cartofi prajiti „de mare efect”

8 cartofi
1 pumn masline
200 g porumb boabe din conserva
1 conserva ton
1 capatana de usturoi
sare, piper dupa gust

Se taie cartofii cuburi potrivite, ca pentru piure. Intr-o cratita mai adanca se pune un jumatate de deget de ulei, iar cand acesta este incins se adauga cartofii. Se acopera cu un capac pentru ca ei sa se faca mai mult in aburi decat in ulei, amestecandu-se suficient de des pentru a nu se prinde de cratita. Cand sunt pe jumatate facuti se adauga maslinele si porumbul. La final se piseaza usturoiul si se adauga dupa ce se stinge focul. Se lasa 10 minute si se serveste.

Am rezolvat si lumina (nu era lustra ci neonul de la bucatarie plus 2 aplice de pe holuri cam arse nitel: concluzia-Altele!!
Ajung la sapa de lemn asa... tind sa cred ca soricelul e cam paguba si nu sarcina!Nu ca nu as vrea!! Doamne feri...off... deocamdata am inceput iar cu tratament la sotior si om vedea peste 3 luni! Poate se lasa si de tigaruse!
La noi e caald! Si tre' sa fac si ceva de papik!
Va doresc o zi buuna!
Hai ..la apel!
Un suc/ o inghetata ceva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Da-da, vin eu la inghetata rapid
Dany, daca soricel e sarcina, oare ce-o fi sa visezi de 3 zile teste cu doo liniute ?

Mey, pe unde umblati toate ?



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

salutare!

am fost afara cu fata, pe la piata...sa platim niste rate si a trecut ziua jumate...

Daria , esti suparata?

Annie , ceva vesti bune de la sot?

Dany , off...cand se strica ceva se strica toate

Adriana , distractie placuta la Piatra Neamt

Leditia , ce faci, cum te simti?


Katty , ce face Andrei, e la mama ta? cand incepe gradi?





Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, intru si eu un minut ca mai mult nu pot!
Daca am venit ieri la munca si de vineri iar plecam ptr. inca 10 zile iar am de lucru ca la balamuc!
Asa ca doar v-am citit repede!
Va pup!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

katty- unde mai plecati??Sunt curioasa!
Daria- eu tot zic ca soricelul e paguba mama ca bb slabeee sanse!
Cata-pe unde te-ai plimbat cu fata??
Adi-drum bun la Piatra ..imi place mult orasul!!!
Ledi,Annie????si restul trupei???
Dodo- tu cum te simti?? Ce face Bogdi??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Dany, plecam la tara in nordul Moldovei, unde o am pe bunica mea si unde o sa ramana Andrei cu mama vre-o trei saptamani pana incepe gradinita! Stam si noi vre-o saptamana, ca e drumul tare lung si nu merita sa stam o zi-doua!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

salutare fetele!

La multi ani sarbatoritelor de azi!

Noi suntem bine cu sanatatea, am alergat azi toata ziua, am facut 80 Km numai in oras, de colo colo dupa hartii, am luat pauza la pranz dar am mancat si tras un pui mic de somn 15 min. apoi treci iar la alergat de la 4. 30 cand colo se deschidea la 17.00, imi trebuia poze, caci aveam 2 de 3 feluri.

maine iar alergat dar numai politie, sper sa am toate actele, sa nu ma mai intorc dupa altele, Misto ca aici femeile nu stau la coada.

vesti bune inca nu,maine asteapta niste rasunsuri

katty nu ma iei si pe mine pt 2 zile numa? pls sau Adi?

Dodo ai mers la doctor?

Pup fetele!



------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput