Leoaicele DC*(20)*-Happy birthday

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Salutare si de la mine ... mor de somn ...
Catutza, tare bine arata tartele !!!






Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare de la 24 de grade!!Yupii!

La multi ani Catutza!
Sa fii iubita si fericita alaturi de ai tai!La multi ani si Mariucai!La noi nu se sarbatoresc acum Mariile ci in toamna.Tartele arata de numai...si eu n-am nimic desert prin casa...

Unde gasesc contul comun sa vad poze?

La multi ani printesa Giulia!Sa cresti mare ,sanatoasa si sa-ti dea Doamne Doamne o viata frumoasa!
Am vazut poze de la petrecerea printesei,felicitari ptr asa o reusita!Toti copilutii erau veseli si fericiti!

Leditia,felicitari si multa sanatate la bebit din burtik.

Annie,ce sa spun,dragul de Clau,cred ca ti se rupe inima cand il auzi cum ii vrea pe tati..Am vazut doar cateva poze,am si eu o poza cu o soparlita de aceea,in Egipt in camera de hotel ne-am trezit cu ea pe tavan intr-o seara.Apropo,ce e cu piramidele printre cladirile din Dubai?

MA duc sa ma mai uit la poze,eu sant prin zona,va citesc numai ca nu's ce are calculatorul meu da merge ca melcul si in salturi si ma eneveaza la culme sa scriu.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Adriana , multumesc de urari! ai PM cu adresa si parola contului comun




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare

Noi ne-am intors ieri. Azi pe branci la lucru care nu se mai termina. Va pupic pe toate. Am vazut ca am de recuperat peste 25 pagini... ati scris nu gluma! Dar ma bucur ca sunteti active, sper ca si bine!
Pana recuperez o sa va zic ca de ziua mea am petrecut dragut cu cateva prietene la un local. Uite asa, fara soti si care a putut si fara copii. O adevarata relaxare pentru cele care sunt mamici desi unii tatici s-a ofticat si au zis ca asteapta razbunarea.

Am petrecut ziua mea separat si cu socrii, sot si copil.

In Moldova am ajuns cam greu, cu peripetii, lucruri neplacute, care pana la urma s-au terminat cu bine. Desi am facut pe drum 19 ore in loc de 8 obisnuite, eram fericiti ca suntem cu totii sanatosi. Acolo iar am sarbatorit ziua mea, deja cu familia mea de acolo, parinti, frati, rude... la padure. Foarte frumos! O mare bucurie pentru mine.
Intentionam sa stam o saptamana in Moldova, dar am schimbat planurile, si miercuri dimineata ne-am intors luand-o si pe mama mea cu noi. Joi dimineata deja eram la statiunea balneara din Calimanesti-Caciulata unde ne-a lasat sotul pana duminica. Timpul a fost bun, fiind intre munti nu era asa cald, ne-am balacit in ape termale, Amelia si mama mea au fost super incantate. M-am bucurat mult pentru ele, in special insa pentru mama mea care nu a mai fost in vacanta de vreo 20 ani. Mi-a parut rau ca nici concediul meu, nici al ei, nu ne-a permis insa sa stam mai mult si ca ne-am decis asa din scurt. Sper ca la anul sa reusesc sa ii iau bilet din timp.
Pe scurt, a fost o saptamana plina si taaare scurta. Au ramas in urma cateva planuri neimplinite in Moldova( vroiam sa imi revad cativa din putinii prieteni ramasi acolo), dar implinita sufleteste ca am reusit sa ii fac mamei o bucurie.

Va pupicesc si promit sa revin, ma apuc de citit, oare o sa ii dau de capat cu cat ati scris? Si o sa pun si poze.. Am ramas datoare inca de cand am fost la mare..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

"neatza"

Am mai recuperat nitzel din noptile pierdute

catuza, superbe tarte,

Lilia felicitari pt concediu, totul e bine cand se termin cu bine, si cel mai important e sa te simti bine, si sa te reintorci acasa linistita si odihnita.

adi piramidele sunt facute de sotul meu , cand a fost la Egipt adica pozele

aiurea ca au fost pozele pe cd, leau pus sa le uploadez dar am dat eject la cd, si sa dus munca mea de a le sorta frumos, si cum era noapte a 2a oara am ales pe fuga.

noua ne trebuie cazierele din ro urgent, dar neam lovit de " cel mai bun prieten te lasa balta" asa ca , cred ca o sa-l capat mai repede pe ala de la FBI

Daria cum te simti?

Dodo, ce gace Bogdi?

Ledi? cate goluri a marcat bb?



------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Am gasit niste poze de-ale lui Clau, leam scanat si iata Buburuzul unele sunt de la Kindergarten day.

fetele, incepe sa-mi fiegreu fara Ovi meu

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

ploua si la noi...ploua si la noi...na...na..na...naa ma bucur mult ca e mai racoare si mai bine , se poate sta in casa acum

Daria , cum stai cu alergia? Giulik ce face, ia placut casuta luata de tine?

Annie , scump foc "buburuzul" tau sa va traiasca! Cand vine sotul tau acasa? acolo a facut ecva, a gasit servici/casa? Hai curaj ca va fi bine

Dany , unde umbli doamna draga? ai inceput scoala? (activitatea)

Bia mea sa dat pe regim nu a vrut sa manance mancare acum doar ardei, rosii si branza vrea sa devina scobitoare


Lilia , bine a-ti revenit sa ne arati poze de la munte si din moldova si de la mare ma bucur ca sunteti bine si ca a-ti ajuns cu bine in M si inapoi.



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Buna feteleee
Offf ce dor mi-a fost di voi!!Eu sunt dependenta de forum parol! Nema net azi de la amicii RDS!Abia acush pe seara a venit dar am mai avut si eu trebusoare!...
Cata- nu am inceput..la 1 sept. mai e un pic! Am fost in iulie in activitate si cateva zile sapt. trecuta!Ma bucur ca a fost totul bine...ce fetita frumoasa ai(are niste ochi f. frumosi)! Las-o sa pape ce vrea da imi pare mie sau e mai pufosica???( asa le zic eu la copilasii mai dolofanei)!Eu sunt invidioasa un pic caci pana la 19 ani eram cam scobitoare...si toti ii ziceau mamei ca nu-mi da sa mananc...noroc cu sorela care era mai pufosica...
Ai- ai -ai ce tarteeee!
Ledi- ce face bebeul?? Hai nu zici nimic??
Lilia- ma bucur ca ai petrecut bine de ziua ta...si ca toate au iesit cat decat ok... asa zic si eu sa iau belet din timp...sper la anul sa putem!
Annie- frumos buburuzul tau!La's ca vine si sotiorul! Te cred ca ti-e greu fara el!!dar o sa treaca repede timpul!

Eu azi am reparat masina d espalat!!! ma rog..mesterul...era garnitura de la hublou crapata...asta este...100 lei( schimbat , manopera , transport)...macar nu dau 1200! Nu acum ( peste cativa ani!!)>
Apoi a venit un vecin instalator de ne-a dat jos caloriferele(iar munca cu strans, curatat)... apoi am dat de belea...sotiorul meu cred ca nu a facut bine legaturile la lustra...si cred ca e ceva aiurea...ca pocnira sigurantele de lumina( cred ca una e arsa acolo)Asta este:maine vine instalatorul sa demonteze lustra sa vada unde-i buba!Pana atunci stam cu prizele( macar atat ...avem frigiderul ca altfel o sfecleam).
Nu sunt superstitioasa...dar azi dimineata am visat un soricel alb pe care incercam sa-l alung....si i-am zis sotului-sa vedem de unde vine paguba!!!
Asta e noi sa fim sanatosi!
In rest caldura mare...parca acum un pic racorica...am facut acei cartofi prajiti de efect a caror reteta am dat-o cateva pagini inapoi: super buni cu o salatica de cruditati( dar nu am pus masline ca nu am avut in casa ...and thats all!!!Asa ca acum sunt pe baricadeee!
Pup toate fetili!
Daria, Adi, Katty ( poate trece capul), Raluca...
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Dany , poti sa ma tai ca nu stiu despre ce cartofi vorbesti ma bucur ca nu a fost nevoie sa schimbati masina de spalat...las-o sa mai fie bunca cativa ani.
Ma zapaciti voi cu biletele voastre! Anul viitor trebuie sa pec si eu cu bilet...mai ramane sa vad unde, cand si de unde iau biletul

Bia mea e pufoasa si o recunosc, dar ma bucur ca e sanatoasa si ca nu avem probleme cu ea.Doamne Ajuta! , eu zic ca o sa o dam la sport/dans ceva si va slabi.Cu mancarea niciodata nu am fortato sa manance ceva .ce vrea si cat vrea mananca si pot spune ca face si fite la mancare nu e un copil care sa manance chiar orice.

Cu soarecele eu stiu ca e sarcina , sa dea Dumnezeu sa am dreptate!

sunt prin zona ca nu am cablu asa ca stau pe net




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Catutza, si buburuza ta e dulce foc , desi mai mica pare mai bine dezvoltata decat Clau meu

Dany felicitari pt masina, sa inteleg ca una noua e 1200 de ron si aici una buna tot atat dar dirhami, aprox 350 dolari, mie mi se pare tare mult acolo

ma intreba cineva cand vine al meu sot, nu stiu, are beletu de intors pe 30 Septembrie ,dar depinde de cum satu lucrurle acolo, si aici, caci mia dat "job" cel mai nasol e seara, si cand pun masa e tare aiurea offff

noapte buna,

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput