Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (298)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna seara...
Dupa ce am facut nani (ce bine a fost ) am dat o tura prin Selgros...am mai cumparat rechizite, acuarele, creioane, penar..mai am ghiozdan ca am fost cam indecisa si am zis ca merg cu Sandra sa si-l aleaga singura.
Astery, tulburare autista...hmmm...sa dea DD sa fie doar tulburare si sa treaca repede. Bine ca ati facut si plaja de data asta.
Silvi, si Dani rupe rotile la masini de o vreme...a primit 3 masini cu lumini, sunete de pasti si nici una nu mai are roti.
Giova, Silvi, la picior Nelu are 41-42 la cei de iarna...deci... Alain e si inalt, intr-un fel se justifica piciorul mare. Eu lui Dani i-am cumparat niste cizme...superbe, negre imblanite de piele nr 24. Sigur ii vor fi bune la iarna.
Miha, nu am auzit de pastilele astea de slabit. Succes sa aibe efect.
Giova, hai ca 3 kg nu e mult..nu mananci 2 zile decat lebenitza si le-ai dat jos .
Copii mei tot la socrii, azi am vb cu Dani la telefon si mi-a spus :"mami hai dupa mine, vreau acasa" . Am constatat ca ii place mai mult acasa ca in straini. Sandra...niciodata nu a plans ca vrea acasa, ii placea mai mult la socrii decat acasa. Dani in schimb...duminica a plecat cu plansete de acasa. Nelu maine trebuie sa plece pana la servici si apoi ii aduce acasa.
Eu pe 11 septembrie am restanta aia...azi s-au afisat examenele. Asa ca...imi urez spor la invatat 400 pagini + aplicatii. .
Si cam atat cred...maine am mult de lucru la servici...
Noapte buna mamici si spiridusi




Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

A...Astery...deci Razvan bea inca lapte praf? Atunci nu te mira de kg lui...ca se stie ca laptele praf umfla

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Buna ziua si de la noi repede si pe fuga ca trebuie sa plec la o intrunire.
Bianca nu neaparat te umfli de laptele praf. Mario a amncat lapte praf pana acum o saptamana si nu curge grasimea pe el din contra. Asa ca presupun ca fiecare asimileaza altfel.
Cristina ma bucur ca v-ati distrat la mare si ca Razvan e bine.Imi pare rau insa ca dupa atatea eforturi nu ne-am intalnit.Bine macar ca ai avut intentia.Asta este. Poate altadata.
Am plecat ca urla toti si oricum am un mare chef mai ales acum.
Pupici.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi dau de baut pt. cei 2 ani de la


La pranz m-a invitat sotul la o , daca seara nu se poate.
Aseara imi arata 2 linkuri cu vacante de lux, cica, cand v-a creste mare acolo ma va duce...poate la aniversarea de 10 ani, cine stie? daca sunt cuminte pana atunci.....

Joi am intalnire cu directoarea de la gradi. Of...cine stie ce zice, dar eu m-am cam dezumflat, cand am aflat fara sa vreau ce salarii le da educatoarelor. Pai eu nu merg pe salariul ala. Cat mi-a zis ea ca le da....cred ca doar directoarele au, si cum dincolo a luat-o pe directoare pe fosta educ. a lui Marco...nici la postul asta nu mai pot spera. asa ca...sper sa zica ca nu mai are nevoie de mine, mi-e cam jena sa-i zic ca nu merg pe un salar asa mic. Sper sa-i fie ei jena sa-mi propuna un astfel de salariu...dar in ziua de azi...ma pot astepta la orice.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cristina ma bucur ca ati facut cat de cat plaja.
Imi pare rau de diagnosticul pus de dr., dar cu ajutorul bilutelor si a lui DD se va face bine.
si noua ne-a fost dor de voi!!! asteptam pozici de la mare.
Bianca al naibii, dar nici 1 kg nu pot da jos. Lebenita nu-mi place....asa ca....sper sa slabesc cu superslim si fitness.
Crezi ca ii vor fi bune ghetutele lui Dani la iarna? eu ma gandeam ca pt. iarna merge un 26-27 pt. marco. sa vedem acum, caci nr. 25 nu ii sunt fixi, ar avea cam 24 jumate, dupa cum se vede pe incaltaminte. Oricum de toamna are, sper sa-i mai fie buni astia din primvara si ce i-a cumparat mama din Italia si numai p. iarna sa-i mai cumpar.
In schimb tare prost stam cu hainele, ne trebuie multe de toamna/iarna, dar ma voi gandi la asta dupa nunta.
Irina spor la intalnire si bafta la munca. pacat ca nu te-ai vazut cu Cristina.

merg sa fac si eu un chec pt. marco si sa mai adun de prin casa.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Bianca laptele fara lactoza nu inseamna lapte praf. E lapte obisnuit doar ca prin anumite procedee e scoasa lactoza...cel putin eu asa stiu.
Cristina ma bucur sa aud vesti bune. Homeopatia e buna doar trebuie avut rabdare cu ea, rezultatele se vad mai repede sau mai tarziu. Oauu, 27 la picior, si deja a depasit 1m. E lungut razvanelul tau

.....noi suntem bine obisnuit. Selin e tare vesela si canta toata ziua. Joi mergem prima data la gradi. Din 1 sept incep oficial si fele 2 zile pline si inca o jumatate.

V-am pupat


Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

Poze noi.....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Silvia pai Alain e si inalt. marco cred ca are 95 cm si 25 la picior. Clau nu are decat 42-43 la picior. Sotul tau ce inaltime are? sigur il mosteneste pe Jean la picior.
Miha eu am luat anul trecut Elite Heritage. tot asa imi taia pofta de mancare, si beam foarte multa apa. Nu am slabit decat vreo 3 kg, caci nu am tinut nicio dieta. In unele zile, efectiv imi era greata dupa cateva guri de mancare. Dupa ce nu am mai luat pastilele, am pus la loc kg.
Acum iau pastila aia verde, chinezeasca, de la naturisti. tot un gen de Heritage este, cam aceleasi efecte simt. Doar ca acum nu ma mananc seara, si in unele zile nu bag deloc mancare in mine, doar fructe si apa. daca ar stii al meu barbat m-ar omora. mai merg si la fitness, asa ca trebuie sa se vada rezultatele mai bine decat cu Heritage.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)


scriu pe fuga ca n-am timp nici sa respir.
Cum se cheama pastila aia verde?
La multi ani pentru aniversare....si multi inainte.
Dar de ce salariu vorbesti?



Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Giova la multi multi ani inainte fericiti sa fie !!!!! Sa aveti azi o aniversare fericita, la noi aniversarea casniciei e mai importanta ca zilele noastre, am facut mereu ceva mai special si cate un mic cadoas.Va doresc multa fericire si tot ce va doriti sa vi se indeplineasca. Jean-Paul are 1,84 daca se face si Alain tot atat o sa am 2 lungani in casa .
Mira sunt curioasa cum se vor adapta fetele tale, Alain a plans la inceput primele dati iar acum plange ca vrea la copii si sunt in vacanta si pana in septembrie e acasa ...tare greu reusesc sa ii explic ce e cu faza ca nu merge la copilasi.
Cristina, uauauuuu ce flacau ai sa iti traiasca, cred ca e campionul trupei, si Alain cred ca trece acum un pic de un metru dar are abia 15 kg si ceva ..imi dau seama ce bine facut e razvanel ca al meu e un scleptz. Ce bine ca ati stat si la plaja, creste si intelege din ce in ce mai multe, la anul va fi chiar bine in vacanta cu piticii eu asa sper. Nu iti mai face probleme cu diagnosticul, bucura-te ca faceti progrese, la cat te ocupi de el si cat se socializeaza o sa fie sigur bine .
Nu mai stiu ce vroiam sa zic...ca sunt tare uituca mai nou. Aici se pregateste de furtuna de vreo ora si ma dispera ca as avea de mers pana la posta si pana la o agentie dar daca ma prinde furtuna cu Alain am incurcat-o.Am inceput cautarea de locuinta..e o nebunie cu copil dupa mine, acum macar bine ca s-a mai calmat ca inainte cand intram cu el undeva plangea din toti plamanii crezand ca e la doctor.;...dupa faza cu mersul la spital

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Gata venit de la intalnire, obosit , super cald, insa tot am luat niste chestii de pe drum la reducere , super dragute.
Giova la multi ani pentru aniversare si multi inainte.Sa ne zici cum ai petrecut.
Ce zi de rahat la olimpiada.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Gata venit de la intalnire, obosit , super cald, insa tot am luat niste chestii de pe drum la reducere , super dragute.
Giova la multi ani pentru aniversare si multi inainte.Sa ne zici cum ai petrecut.
Ce zi de rahat la olimpiada.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput