Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (298)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Neata gagici...eu la servici rupta de somn
Ieri am fost pana la urma la coafeza, pe ultima suta de metri am avut 2 oferte. Am ales vecina soacrei mele, mi-a facut o freza faina...un fel de coc...oricum a fost super bine ca mi-a prins parul din spate.
La nunta...super ce mai.,...demult nu am mai vazut asa lux. Sala...superba, "only pink" se numea...toata era in roz si bordo...o combinatie superba.. De la lumanari, fata de masa, matasea aia de pe scaune era roz cu esarfa bordo, mocheta era roz cu bordo, pe masa flori roz,...niste candelabre superbe atarnau o gramada....superb. Mese rotunde de 8-10 persoane, mancare buna, bauturi fine (eu am baut cola si fanta )...a fost nunta de 350 pers si loc berechet... e uriasa sala, pt dans mergeam in fundul salii pe ringul de dans. Mi-a placut, m-a enervat putin muzica ca se cam lalaiau aia (era formatie si pe mine ma cam enerveaza ...prefer un dj)...dar la sfarsit a fost un dj care a pus muzica super, la un moment dat a pus o melodie de club, a bagat niste lumini....parca erai la discoteca . Si asa super a pus muzica ca ni s-a facut pofta de club. Si ghiciti unde ne-am dus dupa nunta...in club normal..am stat pana la 3 azi dimineata cu inca 2 familii . Cam asa ne-am distrat noi... imi pica ochii in gura dar ce conteaza.
Vopseaua mi-a iesit bine, ma pricep si la vopsit...
Revin mai incolo...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Ieri nu am mai intrat, la ce lene aveam...nici sa deschid compu nu am vrut.
am lenevit, iesit la plimbareli, chestii de duminica.
Marco cam tuseste si e mucios, de sambata dim. a inceput. asta dupa ce mi-a zis dir. ca vineri i-a pus educatoarele sa faca gimnastica, sa se tarasca si alte chestii. si era o caldura....cred ca de acolo i se trage. o fi transpirat si uite rezultatul.....

Bombo suna bine reteta ta. eu fac paste cu legume: zucchini, ardei, vinete, rosii, usturoi. le inabusesc tot asa ca si tine, iar dupa ce au fiert si pastele le pun peste si le mai las putin pe foc. se servesc cu parmezan deasupra. sunt un deliciu. marco e mare fan.
Maraki doamne fata ce m-am distrat. numai de oameni ciudati dai. bine ca l-ai lasat saracul, facea pe el.
Miha nu mi-am luat inca rochie, nimic nu ma convinge. acum bag tare sa slabesc vreo 3 kg sa ma cuprinda vechea rochie. daca nu reusesc, iau ceva pe ultima 100 de m, problema e ca asteapta Clau cu camasa/cravata dupa mine.
Ma bucur ca-i merge bine lui Tudor cu bunica.
Silvia cred ca lui Alain i-ar fi placut sa locuiasca in Italia, tare mult ii place bucataria italieneasca.
Bianca ma bucur ca a fost fain si v-ati distrat la nunta. lasand la o parte muzica....

acum sunt la birou, dar fug si eu acasa ca am o groaza de treaba.
, pe mai tarziu.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Holla tuturor!
Am venit de la mare joi seara. La mare a fost... bine.
Va pupam pe toti si toate, multumim ca v-ati gandit la noi, revin cat de repede ma va lasa programul, ca sunt tare "busy" , sa sa citez pe cineva

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cristina bine ati revenit!!!! hai zi-ne cum a fost la control/ ce a zis dr? cum e Razvan? si spor la treaba, sa o termini repede si sa ne pove.
Maraki am uitat sa-ti raspund: Marco poarta 25 la picior. are laboaca mare, caci de inalt nu e chiar asa.
Bianca pe cine sa aduc aici? soacra lucreaza, mama la fel. si daca ar veni ar sta cateva zile si gata, tot singurei am fi. asa ca.... n-avem ce face. decat sa o aduc de tot pe soacra aici si sa stau cu ea in ap., mai bine ne descurcam cum putem.

cica i-am facut curat la Marco la jucarii: i-am aruncat 2 masini. cand o veni Clau si o vedea sa vezi atunci...ca mi-a zis sa le triez cum trebuie, dar parca imi pare rau sa le dau...

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am ajuns si eu acasa...ce bine e...m-am spalat pe cap ca azi m-am dus cu capul "ca de nunta" ca azi dimineata nu am fost in stare sa ma spal pe cap. Si m-am imbracat elegant sa nu arat nasol cu parul "de nunta" si in tinuta sport.
Giova, asa sunt si eu, au multe jucarii copii mei toate imi plac si greu ma despart de ele. Deobicei Nelu face curat la jucarii si nu ma lasa sa ma uit ce arunca ca stie ca jumate eu le pastrez. Odata mi-a aruncat 2 plase mari de Selgros + o plasa normala si nu m-a lasat sa ma uit ce a bagat acolo. Chiar ca are picior mare Marco...Dani are 23, 24 cu indulgenta.
Maraki, chiar ca ai parte numai de intamplari dinastea la lucru .
Astery, bine ati revenit din concediu, povesteste-ne cum a fost la mare...si pe unde ati mai fost.
Bombo...lasagna fara carne nu cred ca e buna . Adica o fi...dar...noah..
Miha, pai hai pune poze cu Tudor ca esti restanta rau . Parintii tai unde stau? Tudor sta cu bunicii pana te intorci tu de la servici?
Nu mai stiu ce am citit...
Merg sa


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bianca somn usor.
Sunt multe tipuri de lasagna, cu sau fara carne.
Astea cu carne tocata si sos bechamell sunt clasicele, dar am auzit si alte retete.
Oricum mie mi se pare ca e mult de lucru pe ele, am facut de vreo 3 ori. Iasa o tava mare, si numai Clau le mananca. Jumate din tava o arunc, asa ca nu merita osteneala.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Giova sa iti zic eu picior mare Alain are 27, ii mai dau la unii 26 dar mi se par la limita, imediat trebuie sa sar si de 27 la ghetutele de iarna....Jean are 45 si indicici ca il mosteneste fiu-sau. Alain strica in prostie masini mai nou, nu stiu cum reuseste sa le rupa rotile de moto nu mai vorbesc ca de aceea ma enervez ca ii tot ia Jean ca nu il tin nici o saptamana, noi cand ne mutam cred ca facem triaj nu gluma la jucarii ca multe nu mai sunt bagate in seama si nu are rost sa le mai tinem.
Bianca, bine ca v-ati distrat la nunta si ca ti-a iesit bine culoarea.
Cristina, bine ati revenit, cand ai timp povesteste-ne cum a fost la plaja cu Razvanel, ce a facut in vacanta si pune poze ca abia astept sa va vad.
Ioana tu pe unde esti? Inca sunteti in vacanta? Da si tu un semn de viata .
Ali, Mirela, Bee si nu mai imi vin in minte ce fete intra rar pe la noi mai scrieti si voi ce fac copilasii vostri si voi.
Fug cu Alain l-a plimbare, asta mic a turnat apa pe el band dintr-o sticla..l-am schimbat si acum si-a dat jos pantalonii, e mortal nici nu ma pot enerva pe el imi tot aduce telefonul lui mobil de jucarii cu personajul ala cu Ratatouille cred ca e si in Romania desenul si imi zice ca ma suna Szobo


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

SALUT,
Cristina bine ati venit acasa! Ma bucur ca a fost bine la mare. Am vazut niste poze superbe cu Razvan.
Giova l-am vazut si pe Marco. Mare dansator mai e. Eu am inceput sa iau Heritaje pastile de slabit. Daca stiti ceva de ele ziceti-mi si mie. In disperare nu m-am documentat f. bine inainte, dar imi taie destul de tare pofta de mancare si-s multumita, acum efecte adverse n-am prea citit sper sa nu aiba. Am inceput si o dieta si sper sa dau jos cate ceva, ca multe kg. s-au acumulat.
Bianca eu locuiesc cu ai mei, mama sta cu Tudor, saraca imi face si mancare si curatenie uneori, e genul de femeie neobosit, tot timpul face ceva. Sunt o norocoasa d. p. a de vedere nu stiu ce faceam fara ea. Fain ca ati fost la nunta, eu chiar mi-as dori sa merg dar culmea anul acesta nu avem niciuna.
Silvia baietii tai traiesc pe picior mare nu gluma. Al meu are 24 la picior.
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia pai Alain e si inalt. marco cred ca are 95 cm si 25 la picior. Clau nu are decat 42-43 la picior. Sotul tau ce inaltime are? sigur il mosteneste pe Jean la picior.
Miha eu am luat anul trecut Elite Heritage. tot asa imi taia pofta de mancare, si beam foarte multa apa. Nu am slabit decat vreo 3 kg, caci nu am tinut nicio dieta. In unele zile, efectiv imi era greata dupa cateva guri de mancare. Dupa ce nu am mai luat pastilele, am pus la loc kg.
Acum iau pastila aia verde, chinezeasca, de la naturisti. tot un gen de Heritage este, cam aceleasi efecte simt. Doar ca acum nu ma mananc seara, si in unele zile nu bag deloc mancare in mine, doar fructe si apa. daca ar stii al meu barbat m-ar omora. mai merg si la fitness, asa ca trebuie sa se vada rezultatele mai bine decat cu Heritage.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

buna seara.
repede, ca vrea sotul la comp. sa caute masini straine.

deci, diagnosticul lui Razvan, spre necazul meu , a fost confirmat si reformulat astfel: tulburare autista. ne-a prescris remediile homeopate, le-am cumparat, au costat doar 30 lei . am inceput tratamentul imediat ce ne-am intors de la mare. nu-i mai dau Risperdal, doar Risatarun. medicul este un tip absolut super, ne revedem peste o luna. avem o schema destul de complicata de tratament, mi-a luat ceva pana sa deslusesc, dar am reusit, remediile (bilute mici-mici-mici, romanesti) sunt diferite de la o zi la alta a saptamanii. sa dea Domnul sa fie bine, altfel nu accept, nah.

la mare am stat in Constanta, plaja in Mamaia, din pacate cu Irina nu ne-am vazut, doar cu Ioana de Bistrita, cred ca maxim o ora. Razvan s-a distrat, plaja dimineata maxim 2 ore jumate, seara nu mai vroia copilul la balaceala, iar ziua la ora 12, n-o sa credeti, il lua pe taica-su de mana si musai trebuia sa plecam. ce m-a uimit a fost ca Razvan a stat pe sezlong la plaja... hiperkineticul lu' mama drag. ne-a scos si destui peri albi, evident, ne-a auzit toata plaja, ma si gandeam ca ne trezim cu Protectia Copilului peste noi, ca prea tipa asta micu' dar, una peste alta, a fost bine. de mancat papa binisor, are tot 19,4 kile, vai de spatele nostru... la picior ii cumpar 27, inaltime putin peste 1 metru, desi eu tot maruntel il vad.
la mare a scapat de burta copilul meu, la cat a alergat.....
eu sunt binisor, cu nervii cam prastie... deh, sanatate subrezita din tinerete, dar... le trec eu pe toate, ca oricum n-am incotro.

sunt tare fericita ca l-am cunoscut pe medicul acesta.
acum ne chinuim cu ghetutele ortopedice, fir-ar sa fie... si vineri am mai avut o confirmare a virtutilor hoemopatiei, de la medicul ortoped la care am mers cu Razvan, in spital, sa-i dea reteta pt. ghetute. ne-a spus ca a fost colega cu dr. Radu Naghiu, si ca sa avem incredere in el.
ah, am uitat sa spun ca mai trebuie sa-i fac un test de sange lui Razvan, tot la Bucuresti, sa vedem daca are sau nu intoleranta la gluten, caseina (lactoza) si alte 50 de alimente. costa aprox. 200 euro, dar merita. oricum, puiul meu nu mai bea alt lapte decat fara lactoza, il adora pur si simplu.
gata, plec.
va pupam pe toate mamicile si toti spiridusii jucausi.
MI-A FOST TARE DOR DE VOI. PE BUNE.

noapte buna tuturor, revin maine!

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput