Bucurii de sept-oct 2006 (138)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Martha78, La multi ani cu sanatate, fericire, si numai impliniri! Si sa revii pe la noi cu vetsi despre voi!

Roxana, am citit si eu prin ce ati trecut! Niic nu vreau sa ma gandesc ce deznodamant putea sa fie! Slava Domnului ca a fost alaturi de voi!
Gety, ma bucur ca ati terminat cu centrala! Spor in continuare la tot!
Tala, daca aveti probleme cu constipatia eu zic sa iei niste masuri de preventie! Apropos, cu care dintre cele 3 nume i-l strigati? Concediu placut sa aveti!

Noi scaparam de febra momentan dar ne treziram cu diaree!



Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

www.youtube.com/watch?v=CKgaoLsfH6I" target="_blank">La multi ani Mariilor si Marinilor!



Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Sara buna fetilii!

Hai ca noi dam mai rarutz pe la voi da io tot va informez despre noi ca vreti,ca nu vreti
Fusaram la contzed la noi la mare,am stat in Olimp si am avut vreme tare faina,bubulina mea a papat asa si asa dar de dormit a dormit ca belferu' cate 3-4 ore si masa(adica io) era tolanita pe plaja cat pruncii mei faceau adica hasbantu' si Maya.
Maya e bine creste,face numai traznai mai sare si la bataie de ma face uneori de kakao prin parc si se uita la mine mai ales babele care is cu nepotii.....piiii imi zice intr-o zi o bunica mai sarita:
"-Doamna da violenta e fetita!"
Si zic eu :
"Pai cred ca nepotu' e mai violent ca el a tras-o primul de par si fii'mea l-o tinut minte asa ca s-o razbunat!"
I-am tras un ranjet dinala la cucoana dupa care am plecat de acolo.
Am vazut ca nepot'su a sarit primu' sa o ia pe Maya de par pentru o jucarie....Maya peste cateva minute se duce tot la asta mic (avea fo 3 ani juma') sa isi ia grebla ei inapoi,asta nu vrea sa io de-a si Maya la tinut minte si io tras o scatoalca.
Numa fenomene ciudata prin parcul asta pe unde iesim noi....sa nu le atingi jucariile la unii copii ca si vine bunica sau mamica cu falca'n cer si ti le smulge efectiv din mana.....dar cred ca si voi treceti prin asa ceva
Eu mai am putin si incep munca iar de Maya se va ocupa mama mea cat sunt plecata....imi va fi tare greu sa ma acomodez cu serviciul,cu lipsa Mayei de langa mine.....nu trece zi deja sa nu ma gandesc la asta.
Ce sa va mai spun despre ea.....n-am scapat de pampers inca,degeaba am lasat-o si in funduletzul gol si in chilotei ca tot face pe ea si la olitza nexam,cum vede olitza cum fuge de ea....cred ca am sa cumpar o chestie dinaia de o pun pe wc pentru ea(nu-mi vine in cap acum cum ii spune) si poate asa va face,ca de cerut la pishi se cere la wc dar cand o pun cica GATA si ea defapt nu face nika.....ne-au iesit toti caninii....de vorbit vorbeste de toate,acum e la intrebarea:UNDE-I CUTARE....UNDE-I CUTARE....si daca nu-i raspund cred ca e in stare sa-mi puna aceeasi intrebare de 20 de ori pana ii spun ceva.
Deocamdata atata despre noi ca e tarziu si cere laptic si somnic asa ca ma conformez si merg sa ii fac lapticul.
Va pupam cu muuuuult drag si va dorim o noapte frumoasa si racoroasa!



Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Daca doriti sa ne vedeti aici avem noi din concediu.



Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Beatrix, il strigam David (la numele asta visez inca din urma cu 10 ani, de unde era sa stiu ca pe jumate din baieteii din parcul moghiros tot asa ii cheama?), mai tarziu macar va avea de unde alege. Oricum programate erau doar primele 2, dar fiindca eram inca sub efectul anesteziei, am acceptat si Marian (recunosc ca nu mi-a placut niciodata prenumele asta).
cat despre constipatie, cam de 2-3 luni ii dau doar ce are efect laxativ pentru el (ce e bine ca alimentele cu continut mare de fier pe el nu-l constipa, din contra), dar mai avem probleme de la ousoare (n-am ce face, trebuie sa-i dau), branza nu i-am mai dat de-o vesnicie (lactate primeste doar iaurt, pt ca nici lapte nu bea), para, prune, suc de portocala zilnic...Chiar nu stiu ce masuri sa mai iau, nu ma incanta deloc ideea de supozitoare sau medicamente zilnic
Azi am avut o mare reusita, a facut kk la wc
Cum se descurca puii vostri cu caldura? la noi noaptea e mai greu.
pupici

Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi!
Gonghy, faine pozele de la mare, sa va fie de bine concediul!
Tanima, foarte simpatic Rares!
Beatrix, sper sa scapati repede de diaree.
Tala, felicitari lui David pentru kk la wc.
Marta, la multi ani fericiti!!

Eu ma duc sa pun niste castraveti la otet, revin.


Alexandrina 33+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Trecem si noi Gonghy prin asa ceva. Nu prea dam peste babatii, dar peste copiii care apar de nici nu stii unde sa-si recupereze jucaria, dam, every day.
Si nervi, si scene...
Off...

Admirat pozele de la mare. Am vazut si ploicica pe care ai filmat-o. Ai fost cumva la mare intre 18-28 iulie. Ca am prin si noi asa ploicele la mare.

Am admirat-o pe Maya, ai tuns-o de mult timp? Ca eu o stiam cu parul lungut tare.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mai, ce ciudatenie! Si la mine orice ciudatenie trebuie sa aiba o explicatie.


Numai la mine apare tickerul Xandrutzei defect?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Citat:
citat din mesajul lui GETY



Admirat pozele de la mare. Am vazut si ploicica pe care ai filmat-o. Ai fost cumva la mare intre 18-28 iulie. Ca am prin si noi asa ploicele la mare.

Am admirat-o pe Maya, ai tuns-o de mult timp? Ca eu o stiam cu parul lungut tare.



Buna Geta draga la mare am fost in perioada 24-31 iulie si am prin 2 zile de ploicica dinasta da numa la amiaz chiar cand noi ne hogineam asa ca nu ne-o deranjat prea tare.
Cat despre poze ma bucur ca ti-au placut iar despre pletele Mayei le-am raschetat pe 2 iunie,am tuns-o baieteste si sa stii ca acum imi pare tare rau dupa pleata ei dar nu mai am incotro.
Am o codita impletita mai mare decat palma mea iti dai seama cat par avea de lung...transpira tare si mirosea la spate la ceafa a acrut si de aceea am hotarat sa o tund,trebuia sa o spal pe caldurile alea de 2 ori pe zi ca era numa o apa pe caput de la transpiratie.
Acum deja se vede ca a crescut ca tre' sa il prind cu cleme sau guma de par dar nici cu astea nu-i place,le tot da jos din cap.
Voi cum a-ti petrecut la mare,in ce statiune a-ti fost?










Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Neata, haideti la !


Eu pe Maria am tuns-o 0 pe 8 Martie si acum a crescut potrivit de lung, n-am de ce o tunde. Plus ca, cat va fi copil o voi tunde cu breton si lungut restul pana sub urechi.

N-am mai fost in nici o statiune in vara asta, am stat la o matusa in Constanta. Dar n-o sa mai merg acolo, pentru ca-i departe de plaja si drumul e foarte obositor. Pentru ca nu avem masina inca, mergem cu ce putem.
Anul viitor o sa iau bilet la hotel, prin Sindicat, daca tot ma intorc la servici.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput