Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonaiani
P.S. Daca-i Bodensee, banuiesc si eu care-i surpriza [:P]


Hihihi, m-ai prins


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ei, de acum ma apuc sa ma uit si eu la pozele care le-ati pus intre timp. Am reusit sa o vad pe Maria de Luy, nu inteleg nici eu cum a cazut cu trici, dar bine ca nu a patit nimic mai serios.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Asaaa, am admirat-o pe Eliza de Gabitz &CO, Tudor de Yaia in vacanta, Ana Maria de Magda, Cristi de Cecilia (mai, mami, dar ce bine seamana cu tine si ce bine merge), Miru de Marta.

Aaaah, uitasem sa va spun despre shoppingul din concediu. In Garmisch am gasit magazin C&A, l-am devastat . Restul cumparaturilor le-am facut la SCS, langa Viena. Cand am ajuns acolo am zis ca sunt in raiul cumparaturilor. C&A, H&M, Orsay (cu reduceri de 70%), Xanaka, Zara (si aici am devastat putin), si multe, multe alte magazine. I-am luat lui Stefan haine sa ii ajunga pana la vara viitoare, cand plecam iar prin strainataturi. La C&A aveau niste preturi atat de mici incat nu puteai rezista. Am luat compleu (maiou+pantaloni scurti) la 4.5 eur, tricou 2.5 eur, pijamale (tricou si pantalon scurt) 4.5 eur, pijamale de iarna la 7 eur, ciorapi de iarna (strampi) 7 eur 3 bucati, caciuli (minunate), manusi, etc. Nu mai detaliez ca ma apuca nostalgia . La Zara i-am gasit geaca de iarna la 19 eur, super faina. Ne-am luat si noi geci de toamna si iarna, iar pt mine am gasit niste camasi si pulovere dragute.

Cam atat in seara asta, ma bag la nani ca maine plecam la Alexandria. Noapte buna tuturor!


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Uite tocmai mi-a sters Erika un mesaj.:(

Buna dimineata,


In sfarsit apuc sa intru sa scriu cateva randuri.Suntem bine,avem cateva zile libere si ne plimbam pe la strabunici,matusi,unchi si tot tacamul,care se tot minuneaza de Erika.Iar ea profita din plin si este tare alintata.

Pentru ca miroase numai a vacanta si concedii,am reusit sa obtin si eu concediu,si cum nici nu ma asteptam,am primit pe o luna.O luna intreaga la mami acasa,sa stau degeaba si sa pap bunatati.Ajung in tara la sfarsitul lui octombrie

Erika creste frumos.A inceput sa faca 2-3 pasi singurica,iar daca o tin de un deget,merge prin toata casa si vorbeste fericita.
Imi intinde obiecte,imi cere apa,e tare dulce pe zi ce trece.Mananca aproape normal,fara prea multa grasine si condimente.Asteot sa mergem si noi la controlul de 1 an,sunt tare curioasa cum a evoluat.Eu am incercat sa o cantaresc pe cantarul normal.Asa are in jur de 9.5 kg.

Erina te rog,explica-mi cum ai facut floricelele si printesa.As vrea sa fac si eu ornamente pentru tortul Erikai,insa nu stiu daca sunt in stare.La prajituri sunt anti-talent.
Tatal Erikai refuza ideea de petrecere cu multe persoane,asadar vom face ceva mai restrans.

Cu intarziere:

La multi ani!!! bb Andrei de Teodoran.Sa crsti mare si sa-ti bucuri parintii.

La multi ani Ricea!!!
Sabinuta La multi ani fericiti!!!
La multi ani Aeperju

Si o urare in avans,nu stiu daca maine intru.

La multi ani fericiti Erina!!!Multa fericire si implinire iti doresc.

Sim vazut cateva poze,se pare ca ati avut o vacanta reusita.Sa va fie de bine.

Ma duc sa arunc un oki pe poze.
V-am pupat.







Jurnal de mogalneata
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Prisi, multumesc de detalii. M-am lamurit, am mai citit si pe forumuri despre asta.

Faza e ca Lisa nu prea mai vrea san. Adica, nu stiu daca il refuza din start. Pare foarte nerabdatoare sa pape, dar dupa nici un minut se ia sa se duca. Si nu pare sa traga. Ieri, de ex, nu a papat aproape nimic, a vrut doar sa plece.

Asa ca am hotarat ca daca tot vrea sa se intarce si nu mai vine laptic asa cum vrea ea (aici e un cerc vicios) sa ii completez cu formula, mai ales ca nu vreau sa incep cu lapte de vaca asa devreme. I-am luat ieri www.bellamysorganic.com.au/ourBabyfood/ourProducts/formulas.html" target="_blank">Bellamy's Step 2, insa seara l-a refuzat, desi nu a papat deloc bine la cina si nici tzitzi nu a vrut. Cred ca i l-am incalzit eu prea tare, ca seara bea apa ca o rata, iar daca lapticul era cald bine... O sa mai incerc dupa amiaza.

Fug acum ca a facut un kki si a luat un scaun din dining si il impinge prin casa .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Intru sa urez LA MULTI ANI tuturor dulcetzelelor si mamicilor lor pe numele de Maria, Mariana si alte variatii pe aceasta tema si papanashilor si taticilor lor pe numele de Marian (daca avem in club la noi). Ne traisca si sa aiba parte de zile senine, bucurii, fericire, noroc, sanantate si multe realizari. Sa ne creasca inalti si isteti!!!

Dedicatia mea speciala pt toti e www.youtube.com/watch?v=2uYrmYXsujI&feature=related" target="_blank">aici.



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Sim, bun venit din concediu. Ma bucur ca v-a priit vacanta. Superbe poze, mi-ai facut si mie pofta de o tura prin Evropa

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, am gasit de la ce e iritatia Lisei!!! Se numeste www.babycenter.com.au/baby/health/slappedcheekdisease/" target="_blank">"slapped cheeks disease". Acum de 5' mi-au picat fisele, cand ma uitam la ea cum se joaca si mi-am dat seama ca are obrajii rosii de multe zile, cam de dinainte de a-i aparea iritatia pe piept. Daca nu are febra nu ma ingrijorez... Astept sa vad cum evolueaza, dar nu cred ca mai face ceva de-acuma. Daca ar fi facut febra si alte minuni le-ar fi facut la inceput, acum 3-4 zile!!!! Desi e putin calduta si rosie...

Stau linistita, dar va zic ca sa stiti daca li se intampla si la picii vostri.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:


pentru toate MARIILE


sa aveti parte de toata fericirea si iubirea celor din jur.


Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Multumesc! (sunt si Anemari )

La multi ani Mariilor! Multa fericire si sanatate!

emma si andrei

Mergi la inceput