Puiuti de randunici 2008!! (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Fetelor voi la cate luni ati inceput diversificarea? Bianca are 4 luni si jumatate, si deocamdata nu ii dau decat lapte si cereale, cate o cupa la 100ml de laptic, seara si dimineatza. Nu suculet, nu piure. Cand mananca bine, are 7 mese de cate 120ml/zi, total 840ml pe zi. Dar de 2 zile papa cam 600-650ml pe zi.

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

draguta asemanare! am vazut pozele la puiut, scumpica foc!

Irina, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:



Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

noi am inceput acum la 4 luni. inca "ne luptam" cu sucul de fructe, piure de fructe cu cereale... . tot lapticul ii place mai mult. cam asa bea si ea. la mesele bune, adica seara si dimineata devreme papa si 170, insa pe timpul zilei 120, rar sare de atat. eu inca nu ii dau mult suc sau piure. o data pe zi ii dau piure de fructe cu cereale si suc de fructe (nu deodata), si asta pentru ca nu e mancacioasa, nici nu prea ii place, si incerc sa nu o fortez sa aiba repulsie, ii dau asa cate un pic. seara la biberonul de dupa baita ii mai pun si eu cereale in laptic, o lingurita. parerile sunt impartite cu diversificarea din multe puncte de vedere, asa ca faci cum crezi ca e mai bine. unii spun ca e mai bine intai legumele, ca daca da de fructe, care sunt dulci nu mai accepta apoi legumele, altii incep cu fructe ca spun ca e mai bine pentru sistemul lor digestiv.....intreaba-ti pediatrul sau fa cum crezi tu ca i-ar merge mai bine

Irina, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

LMA Patrick Lucas,Eric,Georgios,Stefan,Iannis Cristian!..SI tati meu!
kya cand te citesc cu prietenii, parca ma vad pe mine..in situatii similare..
ariel fff misto comoara, am salvat-o!

vad ca v-am starnit la talkshow cu berea cu lamaie!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Lianam parca vorbesti de fii-mea!
Merci mult pentru raspuns, m-am mai linistit.

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Puca, sigur sunt dintisorii, si mai poate fi si caldura, De ex Andrei la un moment dat cam acu 1 luna a fost tare sclifosit si a avut zile cind manca cat ar fi trebuit sa manice la o masa, chiar ma plingeam aici si m-au consolat randunelele.Eu a inceput diversificarea la 4 luni si 2 sapt., intai sucletz apoi si pulpa de leg si fructe.....

Luny si eu sunt fan bere cu lamaie( si daca mai e si bere neagra)



Giani .. Mamica de ANDREI ,....


andreiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

uraaa!!! in sfarsit piureul de piersica cu cereale a ajuns si in burtica! ei, ce a fost pe toata fata ei, pe mainile mele, in jur...nu se pune

Irina, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Lianam, bravo ...



Giani .. Mamica de ANDREI ,....


andreiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

N-am gasit pleuroti...culmea ca pana acum i-am tot vazut...?Iedu' tzipa in patutz, nu vrea sa doarma si sigur ii iese un dintisor...ca roade tot.
Pucca noi am inceput la 4 luni si 2 saptamani diversificarea...intreaba si tu pediatrul...
La multe lunisoare bebei de 13 !!!...sa cresteti mari si sa fiti sanatosi.
Ma duc la iedutz ca plange saracutza...

pese: tre' sa beau si eu bere cu lamaie nu se mai poate

Ana, cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia (17.03.2008)

Are mama o fetitza cat un ghemotoc...

Mergi la inceput