America (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc Andreea. Linistiti sa fie!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Urasc NBC! Am asteptat toata ziua sa vad gimnastica, o zi mai tirziu decit restul lumii... Si ce ne-au dat? Pe Acatrinei, singura ratare a Romaniei. Sa ilustreze ei cit de mult a decazut gimnastica in Romania. Au dreptate, dar ce i-a impiedicat sa ne dea solul lui Izbasa?
Eu am cautat pe internet tot felul de surse, sa vad si eu cit de cit ce e pe acolo. La un moment dat eram pe un post de televiziune daneza.
Mi-a placut tare mult Hexin la paralele, desi a cazut. E din categoria "super fly".

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

La multi ani fericiti, Ramona!

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc. Cum mai sinteti, cum merge cu adaptarea?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Incet, incet.. E mai greu acum ca ne-a lasat masina de tot si pana ne luam una noua nu ne putem misca prea mult.

Stiu ca s-a mai discutat aici la un moment dat de masini, dar nu mai gasesc acum subiectul. Pentru o masina noua, fiabila, dar pe cat se poate ieftina, ce ati recomanda?

Ma enerveaza si pe mine astia de la NBC cu olimpiada ca numai americani dau - bine, e normal sa fie mai mult americani, da' sa mai dea si alte natii.. Si din cand in cand mai trantesc si cate-un comentariu de razboiu' rece revizitat de te iei cu mainile de cap.

Super Alexandru cu comentariul lui re: dom' Base - imi tot vine in minte cand il vaz pe nea Tufish care de vineri incoace un' te uiti pe la olimpiada mereu apare, zici ca alta treaba n-are.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

La multi ani, Ramona!
Sa fii fericita 100 de ani de'acu in colo si sa stapinesti sanatoasa noul pc. Poate miin e ma incumet si eu sa fac albumul cu NYC sa il pun asta in cinstea noului tau calculator

Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Multumesc. Da, sa pui poze de la NY. Imi mai alin dorul.

Lai, noi am tot avut Mazda cumparate noi si am fost foarte multumiti. In afara de maintenance obisnuit nu am avut nici o problema. Sint mai ieftine decit alte masini japoneze, iar cu masinile americane noi ne-am cam lecuit.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salut!!! revin si eu dupa un tur de musafiri si botezul Sabinei si plimbari la Atlanta..

Ramona la multi ani fericiti!! sa stapanesti sanatoasa "computadorul"!! Si felicitari sotului tau!! Musai sa ne pui o poza cu micuta gimnasta.

Miere bafta multa maine la eco si sa speram ca bebe e pozitionat bine sa vezi ce ascunde..



Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

La multi ani Ramona!! Esti nascuta odata cu sor-mea! leoaice
Noi avem Nissan (aerul conditionat e parca o idee mai slabut acum dupa 5 ani) si Honda (etansarea fonica mai buna ca la Nissan-o avem de 9 ani) merg amindoua perfect in afara de frine si toba acu un an la Honda si ulei periodic n-am schimbat nimic (cind am avut accidentul am schimbat geamul si lateralul dar asta din cauza caprioarei insensibile care mi le-a turtit).
Eu zic ca orice iei Toyota, Mazda, Nissan, Honda n-ai cum da gres sint cam la fel, alege una la care ai deal bun de finantare sau pret bun
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

La multi ani, Ramona!

Ca spuneai de gimnastica- cand e finala pe echipe? E maine? Cred ca o sa caut ceva online sa ma uit, cu astia nu am nici o baza. Asa ni s-a intamplat si prin 2002 si atunci aveam doar canalele basic, internet mai prost si nu am reusit sa vedem nimic. Acum am 80 de canale si degeaba. Vreau sa vad fetele!
Ati citit ce spunea Bela Karoly? Zice ca lui i se pare ca sunt cam mici de varsta chinezoaicele - banuieste el ca ar fi falsificat chinezii varstele gimnastelor. Cine mai stie?
Oricum, cred ca SUA si China se bat pe medalia de aur, vreau sa cred ca vom fi la inaltime, dar nu cunosc deloc fetele astea noi.

Lai, cu masinile nu stiu ce sa spun. Hyundai mi se pare ieftina si au si garantie mare, adica 5 ani. Daca o iei in finance, pe cea mai ieftina, cu 0 down, platesti cam 200 pe luna. Eu am studiat piata chiar de curand - acum o saptamana ne-am luat masina. Am vrut Hyundai initial, cea mai ieftina, dar dupa aia m-am gandit ca as vrea sa aiba si cutie automata, aer conditionat si ABS (ca e mai mica asigurarea daca ai ABS)
Noi suntem din aia cu "aere", vrem numai noua. Pana la urma, am luat Honda, in finance, cea mai ieftina, adica Fit. E mai de fetite, oricum:-)
In rest, japoneze, cum zice lumea peste tot.

Ca tot veni vorba de masini - am gasit super asigurare la progressive. Adica la jumate de pret fata de ceea ce ne-a oferit geico si mai mica decat ce am obtinut pe orice site pe care mi-am facut quote-uri. Cica a angajat progressive vreo 5 doctoranzi de la harvard, specializati pe calcule si statistici de risc si astia au tras concluzia ca daca firma de asigurare isi ia mai multe riscuri ies mai in castig.

Am scris cat pentru 2 capitole!

Hai Romania!

Mergi la inceput