FIV 188

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor in cazul acesta eu stau chiar bine cu finantele .
Azi mi s-a recoltat sange pentru analize. Bineinteles ca m-am enervat. O saptamana dureaza pana am rezultatul analizelor hormonale, 3 saptamani T3 si T4 care vor fi trimise la Bucuresti sa le faca si tot 3 saptamani rubeola. Astia sunt nebuni de legat. Si am plati 500 ron.
Tabitha, si eu zic ca tot AC sunt de vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cored, trebuie sa fie cu ochisori de data asta. Nu stiu unde se gaseste menogon dar daca nu gasesti, menopurul nu ar fi bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Cored: bafta multa si sa speram ca va fi ultimul FIV, ca isi vor face aparitia ochisorii. Poate fetele care fac in Ungaria te pot ajuta cu ceva informatii despre Menogon. Eu o sa ajung acolo abia la sf. lui august.

Moniland: si eu care ma enervam ca trebuie sa astept o saptamana pt. rezultatele analizelor . Asta e... Sa speram insa ca rezultatele vor fi bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Va multumesc din suflet pentru felicitari si incurajari, va doresc tuturor burtici MARI.
Sunt foarte dezamagita si suparata, fetele cu care am fost la embriotransfer m-au sunat in dimineata asta ca uneia i-a venit CM si cealalta a facuut testul si a iesit negativ....ma doare sufletul am simtit deznadejde , disperare, frica , furie , nu stiu ce sa le spun sa le linistesc, este groaznic , nu stiu cum sa le alin suferinta. Of Doamne ce greu este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Neatzaaaaa,
Ioanatugs
Tabitha din cate stiu eu, ciclul anovulator este atunci cand nu ai crestere de temperatura ina 2-a parte, plus simptomele premenstuale. Mi se pare tare buna explicatia
Petricia te rugam sa nu plangi, acum tu esti graviduta si tre sa ai grija de bebele tau.
Cored multa bafta!
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Buna,
Sunt noua in ale scrisului, dar va citesc de mult. Am facut in aprilie FIV la MNL, a fost o reusita din prima dar DD a vrut sa nu fie pana la capat. Asa ca la eco de 12 sapt. s-a constatat ca nu mai are activ. cardiaca. Acum incerc sa-mi revin ca sa putem sa o luam de la capat. Am spus cateva cuvinte despre mine, insa eu am intrat sa-i raspund lui Cored, ieri eu am luat pregnyl de la Farmacia Tei si mai avea 6 cutii(60 fiole )de menogon pe stoc la pretul de 35lei/fiola. Tel. de la Farmacia Tei este 242.29.16, suna sa-ti confirme ca mai au.
Pup toate fetele,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Many_bani imi pare foarte rau de pierderea ta....Noul inceput sa iti aduca fericirea dorita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

many_bani FI TARE , MERGI MAI DEPARTE SI SA DEA DUMNEZE SA AI BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Fetelor am o mare problema, in ziua embriotransferului doamna asistenta a uitat sa-mi dea numarul de telefon al doamnei doctor Codreanu....iar la Giulesti tot departamentul este in concediu.
Stie cineva numarul de telefon al doctoritei Codreanu? Maine trebuie sa fac Beta HCG-ul si sa vorbesc cu dumneaei despre rezultat, tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

Salutare tuturor
Blanche,merci pt ca m-ai trecut pelista aspirantelor, mai poti adauga >10 IA la Giulesti (nu mai conteaza cu cine). Efectiv dupa IA cu nr. 10 nu am mai numarat...
Am fost perseverenta pt ca acum 3 ani am reusit dupa IA nr.2 dar nu a fost sa fie .Intre timp am strans bani de FIV pentru a nu apela la credite .

Mergi la inceput