Puiuti de Randunici 2008!! (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Buna dimineata randunici,

Clau, Luny offff, puii vostrii frichiniti. Si voi nedormite... greu!

Ieri Sanziana mea a adormit la 9 seara, si s-a trezit azi dimineata la 7. Cu o mica trezire pe la 4, putina maraiala. Dar nu m-am sculat din pat, am asteptat sa vad ce face. Si dupa ce s-a matzait un pic, a adomit singura. Randunoiul fiind obisnuit sa se trezeasca fata pe la 9, zice "vaaai, ia uite si-a decalat programul" Dar el uita ca acasa se culca pe la 11. Acum copila a dormit tot 10 ore, dar de la 9!

Azi vreau sa mergem pe la Clabucet. Luam marsupiul, sa vad daca-l conving pe tat-su sa urcam putin pe munte. Ieri zicea "mai tati, abia astept sa mai cresti, sa te pun in carca, si sa plecam la plimbare" Ei, uite ca azi poate sa o puna in marsupiu.

Vali intrebai de intrebare... Eu as vrea sa ma simt putin neglijata. Dar as, ti-ai gasit... Dupa ce am nascut am observat ca dorinta si cheful meu sunt mult diminuate. El e ever fresh!

La varianta cu steriletul ma gandisem si eu, dar... parca nu prea. Acum daca mai aud si experientele voastre... raman la pilule mai bine. Despre CM, mi-a mi-a venit deja de 2 ori. Dar mult mai mult cantitaiv ca inainte de sarcina, si la 30-32 de zile, fata de cele 28 de dinainte. Si ovulatia a fost pe la 20 de zile, deci faza luteala mai scurta decat cea foliculara. Inainte erau 14 zile fix!. Deh, sper sa se regleze si sa se intoarca la obiceiurile de ceas elvetian.




Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Ariel pai pune repede camera la incarcat si filmeaza-l! E pacat sa-l pierzi. Eu nu reusesc sa o filmez pe Sanziana nici cand rade, nici cand gangureste... Cum vede camera, devine brusc serioasa si incepe sa o studieze. Adio show!

Noi cica am luat camera video la munte, sa filmam. Dar caseta nu am luat... Parinti zevzeci... Sper sa gasesc pe aici pe undeva.




Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata! Bagam fanfara dar vad ca toata lumea e-n picioare si nu mai are rost...bey, mi-ati furat introducerea !
Gecko, buna cafea si mare noroc cu ratonul sforaitor ca uite-asa avem si noi capitol nou Am vazut pozele si pare f dragut satucul vostru , iti tin pumnii sa vina mai repede Mazda3 dar pina una alta eu zic ca-i bun si fordul ...cu plimbarile noatre e asa: iesim la 7 seara ca e f cald la Bucuresti si se anunta si mai cald .La 10 revenim acasa, la 10.30 vasilica doarme deja spalat si cu burta plina...si doarme pina dimineata, uneori pina la 7 alteori pina la 10 , depinde cand incep vecinii lucrarile cu bormasina L-am plimbat si ziua si a facut febra din cauza caldurii, se pare ca-i sensibilos!
Cu freza e asa:s-a nascut cu tepi de arici, tepii partial au cazut si partial au crescut transformandu-se in suvite Eu zic ca-i "emo" , tacso zice ca seamana cu Hitler...sa vedem "in cine" se mai deghizeaza pe masura ce creste!
Ariel multumesc pentru sfatul de reorientare profesionala, chiar ma gandeam incotro s-o mai apuc Teo chiar canta mah? Mah, voi ma imbolnaviti pe mine...cand al meu zimbea, ai vostri radeau...cand al meu bolboroseste, ai vostri canta! tztzt, stai ca pun eu batuta pe el Baga repede la incarcat si filmeaza-l ca tre' sa fie f
Si nu in ultimul rand nu i-am dat CD-ul Ursuletei dar stii de ce? Ca nu mi l-a cerut!
aaaa si mai aveam de zis ca aseara nu am faultat pe nimeni cu calculatorul ca erau la concert, remember!? acum simt rasuflarea Teodorei in ceafa dar mai rezista ea un pic ca-i copil bun !
Stelanici eu n-am vazut montajul, cred ca buba e cu linkul de la semnatura ca eu pe ala am vrut sa-l deschid!
Kya sunt f invidioasa pe Predealul tau!
Mihutzaam vazut poze frumoase foc
Vion-ai uitat romaneste crede-ma...nu-ti bate capul cu asta ca se intelege f bine ce vrei tu sa spui!
Ursuleata si mie imi placu la plimbare cu voi, ca sunteti f linistiti si bebe ursulet f cuminte Mai veniti, mai veniti
Aoleo sa n-o uit pe Delphca iar imi baga ciocolata d-aia cu forta Traiasca neglijenta in serviciu la compania de net! Si sa stii, m-am uitat in oglinda si era tot aia de saptamana trecuta Nu stiu, n-o cunosc si nici nu vreau!
Varunapune si tu un pic de vin la legumele alea vezi asa vrea iedul sa pape?Sper ca esti happy tu si sperantele tale!
Fug ca ma linseaza teo....


Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Gudinde, si , doar atat.Asta nu inseamna ca nu meriti mai mult.

Buna ziua, si de la mine azi!!!,ca maine......

Am facut ieri vaccinul , a plins , dar mai mult m-a certat ca zimbea si avea lacrimi, era mortal . are Andrei 7,580 kg, si medicul este foarte multumit de cum este ingrijit( si io is mandra). este decalotat excelent si in curand avem si dinti.Va voi anunta.


m-am gandit foarte bine si mesajul de ieri a fost cam durpt mine, si asta am inteles din postarile voastre( naty, Luny), , geko, Ariel, Kya,) oricum postarile vor fi mai rare dar vor exista, va voi citi constant, daca timpul imi permite, si ma voi plinge la voi daca voi simti aceasta nevoie.


nu am vazut pozele , si tot din timp scurt, am azut decat Mateiu , "chinuit ". si Andrei doarme fix si identic.

Ariel si al meu pitic cinta, si e comic rau, acum suntem la " am pierdut ieri o batista", si mai are un iepuras care canta si doar daca il vede pe RILA incepe sa dea din picior si mmmmh, mmmh ..aaaaaaacccccccc,pe ton melodic.



va pup , va doresc o zi usoara ,si fara conflicte.


Roxana , vorba cuiva drag noua, ar fi o zi fericita daca am sti ca te-ai dat jos din pat si un gind bun trimit catre tine




Giani .. Mamica de ANDREI ,....


andreiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Nici a mea nu canta...
Eu ei ii cant si ii fredonez toate cele (de la arii de opera la sonate de pian, si de la MTV la Cutiuta Muzicala, (si dupa 10 ani de muzica as zice ca ma pricep cat de cat, si nu-i cant fals). Dar ea doar se uita cu ochi mari la mine rade si chiuie... Poate fac si eu ca Mimo si pun batuta pe ea

By the way, mi-am cumparat o carte despre diversificare - "idiot's complete guide". Deocamdata incerc sa o citesc seara inainte de culcare (si sunt inca la pagina 1

Fug sa-i fac lapticul



Kya mamica de Sanziana mica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Gudinde - pentru cum ne sustii tu mereu! Esti foarte inteleapta!

Delphin - inc-un pic, pic, pic!!!

Gecko - saru'mana de , taaare buna! Si eu vreau Mazda3!!!

Mimo - pentru doza de umor zilnic ce-mi incarca bateriile!

Naty - ti-a venit centrul de activitate pentru Iulia? Ii place?

Mihutza -

Luny si Clau - offf ce va mai chinuie bebeii noptile...

Roxana - sunt cu gandul la tine Doamne ajuta sa fie recuperarea usoara!

Butucica - te cred ca o sa-ti fie greu fara Andrei, dar nu va dura mult si-l vei avea din nou langa tine! fata necajita!

Valentina - unii barbati sunt mai coplesiti de viata in 3 si mai dureaza pana se obisnuiesc. Incearca sa faci tu primul pas, cumpara-i o felicitare si scrie pe verso gandurile tale, scrie ce-ti lipseste si cum te simti. Poate el crede ca tu esti implinita si se simte cumva dat deoparte.

Bubule - ce te alinti tu mama!

cuscra Alice - cam rarut pe la noi, mai poftiti, mai poftiti




Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Cristina de la Cluj!!!!, , ( tu vb ca Alice da rarutz pe aici???) si mrs de incurajare



Giani .. Mamica de ANDREI ,....


andreiul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

NEATZAAAAA!! da, cu litere mari, acum pot spune si eu din toti rarunchii!! la 9,20 m-am pus in pat, la 10 a vrut alimentat, apoi a adormit langa mine, eu la fel, si ne-am trezit la 12 fara 10!!!!!! iuhuuuuuuuuu, ce bine a fost!!
gudinde foarte frumos ai zis! asa e, sa-i dedicam Roxanei capitolul asta!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput
Mergi la inceput