Duphaston si medrol-intarziere ciclu?

Duphaston si medrol-intarziere ciclu? | Autor: Arina21

Link direct la acest mesaj

Fetelor, am si eu o intrebare: mi s-a dat luna asta sa iau Duphaston si Medrol (8mg) din z16 pana in z24, voua v-a intarziat ciclul dupa tratamentul de genul asta? Ideea e ca ciclul nu mi-a venit (eu il aveam ceas, 28 zile), temperatura bazala e varza, scade, urca, scade iar, parca nici n-as fi avut ovlutie, dar pe de alta parte, am avut TB peste 37.0, dar prin ziua 25. Nu cred sa fi avut ovulatie tarzie, nu ma intrebati de ce, pur si simplu asa simt. Sa nu mai zic ca sanii s-au intarit in ziua in care trebuia sa-mi vina ciclul (adica ieri).
Singura mea problema e ca mi-am planificat concediul in functie de ciclu, si m-as oftica la culme sa-mi vina exact cand sunt la mare!!! Bineinteles, nu m-as supara ca intarzierea sa fie din cauza de

Deci, v-a intarziat de la Duphaston??

Va pup
Arina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Cate zile ti-a intarziat? Stiu ca , cam la 5-6 zile de Duphaston vine CM.

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Merci cipcirip pt raspuns. Azi sunt z6 de cand nu mai iau Duphaston. Singura mea problema e sa nu ma fi dereglat ca ti-am zis, merg la mare sapt viitoare si nu vreau sa fiu la ciclu.
Poate-mi vine astazi...cine stie?? Oricum, se pare ca m-au cam dereglat medicamentele astea, nimic n-a fost la fel ca in celelalte luni. Azi ma duc sa-mi iau un test, macar stiu cum stau...

Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcirip spune:

Arina, poate e cu ochishori. Medrol pt ce ti-a dat? Tb sa iau si eu Duphaston din zi 16 cate 2/zi, te rog sa scrii cand itzi vine ca sa shtiu shi eu la ce ma ashtept. In orice caz eu itzi doresc sa nu-tzi mai vina 9 luni

Cirip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Cipcirip, mare minune mare sa nu-mi mai vina 9 luni Dar nimic nu-i imposibil tinand cont ca noi oricum sunt OK amandoi. Incercam de vreo 4 ani si nimic, de aia zic ca ar fi minune. Dar dupa cum ma simt, cred ca vine azi!

Medrol mi-a zis ca e antiinflamator si de aia mi l-a dat. Eu sunt la Medlife, la Silviu Predoi.

Arin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Arina, Medrolul cred ca ti l-a dat pt altceva, pt ca organismul tau sa nu respinga embrionul. Poate totusi esti



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Sa dea Dumnezeu Miki! Si eu am citit ca medrolul are rolul descris de tine, dar Predoi mi-a zis doar ca e antiinflamator si ca de aia mi-l da!

Pupici
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Fetelor, hai ca scriu cu noaptea-n cap, ca azi sunt acasa, ma pregatesc de concediu
Nu mi-a venit ciclul, dar mi-am facut Sure Check ieri dupa-amiaza si nu putea fi mai negativ. NU mai inteleg nimic, pentru ca daca ieri temperatura scazuse la 36.6, azi era 36.9 (luata regulamentar!!). Sanii in continuare tari si durerosi (culmea-culmilor, au devenit asa cand trebuia sa-mi vina, adica duminica). Pe mine ma bate gandul ca am ovulat tarziu, in ziua in care de fapt trebuia sa-mi vina ciclul.

Credeti ca e posibil sa fi facut Duphastonul si Medroulul asa ceva?? Eu stiam ca Duphastonul e Progesteron, deci n-as prea mai avea cum sa ovulez dupa ce l-am luat.

Fetele care au luat Duphaston, m-ati ajuta sa inteleg ce se intampla daca mi-ati povesti din experienta voastra.
Oricum, ma duc sa fac si o eco astazi sau maine.
Va pupic si astept o parere de la voi
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Buna Arina,

Cel mai sigur este sa face beta hcg, analiza de sange ce arata daca esti graviduta sau nu.
La Medlife poti face in orice zi, daca spui ca e urgent, la pranz e gata.Te poti uita pe net la rezultat.
Iti doresc sanatate si un rezultat pozitiv!

http://tt.lilypie.com/DRMfp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Cocolyso, draga mea, as face dar eu sunt din VAlcea!! Si aici se face dar se da rezultatul in cateva zile.

Pup
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

arina - cum zici si tu, nu prea ai cum sa ovulezi dupa ce ai luat progesteron. oricum doctorul tau trebuie luat de urechi, ce dabla au sa dea tratamente orbeshte?! progesteronul trebuia inceput de abia dupa confirmarea ecografica a ovulatiei. poate totushi este un semn bun intarzierea, pentru ca indiferent daca ai ovulat sau nu, ciclul trebuia sa-ti vina cam la 5 zile de la ultima pastila. daca nu ai unde sa faci o analiza de sange, eu zic sa mai incerci un test maine dimineatza. cumpara si tu unu' barza(ei se lauda cu cel mai rapid raspuns). sa stii ca si la mine asta a fost primul semn, temperatura de 37, 37 si 1-2. restul semnelor seamna teribil cu cele dinainte de ciclu.
ashteptam maine un test cu doua liniutze!

5+

Mergi la inceput