Duphaston si medrol-intarziere ciclu?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Aris26, daca nu imi vine pana maine dimineata, mai fac un test. Cu toate ca am crampe ca inainte de ciclu...deci probabil ca se apropie. Ma gandesc ca daca era sa fiu gravida, nu se poate sa nu-mi fi iesit macar o liniuta fiiiiina ieri, la Sure Check chiar facut dupa-amiaza si la o zi intarziere.

Ideea e ca nu-mi convine ca-mi da intarizieri, eu care le aveam pe toate ceas . Si mai ales acum cand merg si eu la mare...ar fi culmea sa nu pot face baie ca sunt pe stop

Ce ma intriga si mai tare, e fluctuatia temperaturii: cand 37.1 cand 36.6 iar apoi iar 37. Si sanii care s-au intarit in ziua cand trebuia sa-mi vina!! Ciudat rau...Poate nu-i prieste organismului meu...si de asta intarzie.

Pupici
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

si eu am luat luna asta duphaston din Z15 in z24 si mi-a venit in ziua 31.Dr-ul mi-a spus ca dupa duphaston CM ar trebuie sa vina in 4-7 zile.se pare ca la mine au fost 7 zile de la ultima pastila.

Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Mcrissa, astazi la mine e z31, repsectiv a7a zi de la ultima pastila. Ma gandesc ca poate din cauza ca a fost combinat cu medrolul, sa dea intarzierea asta. Multumesc de raspuns si-ti doresc cat mai curand bebele dorit. De fapt, tuturor fetelor le doresc i cat mai multi si cat mai repede

Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

arina si eu iau utrogestan de 2 luni si pot sa-ti spun ca la mine nu a vut nici un efect in sensul ca menstruatia mi-a venit ca de obicei la 7zile dupa intreruperea utrogestanului, in schimb la mine sanii imi erau mariti doar pe perioada cand luam pastilele, dupa ce le terminam se duceau si sanii la vale. eu am mai avut o sarcina pe care din pacate am pierdut-o si pot sa-ti spun ca at mi-am simtit sanii umflati in ziua in care ar fi treb sa-mi vina. De ce nu faci un test de sange e cel mai sigur.

ganesha http://mt.lilypie.com/peJRp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

Ganesha, si eu am luat la un moment dat utrogestan vreo 2 luni si nici mie nu mi-a dat intarzieri. Acum nu stiu de ce e asa, poate de la combinatia cu medrol. Inca nu mi-a venit ciclul...Test de sange aici, in Valcea, se face, dar rezultatul se da intr-o saptamana. Cred ca mai repede ma duc la o eco...Imi trec tot felul de motive prin cap pt care nu mi-a venit. Gravida normal ca mi-as dori sa fiu, dar am facut testul Sure Check luni dupa-amiaza si mi-a iesit negativ-negativ, asa ca ma gandesc ca nu e sarcina ci mai degraba o dereglare. In fiecare luna mi-am facut sperante si acum mi-e sa nu fiu dezamagita iar...O fi de la caldura dereglarea...

Va pupic si va doresc o zi minunata
Arina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arina21 spune:

'neata fetelor,

un update scurt: ciclul nu mi-a venit dar nici gravida nu sunt. Am mai facut un test Barza ieri dupa-amiaza si a iesit negativ. Si m-am dus si la eco, ca sincer mi-era teama de vreun chist. La eco s-au vazut ovarele OK, nici vorba de venit ciclul, endometrul de 7mm. Acum astept cuminte sa-mi vina. Macar m-am linistit. Eu suspectez un ciclu anovulator, din cauza asta si temperaturile naucitoare de luna asta.

Deci, end of story!

VA pup si spor la facut bebei
Arina

Mergi la inceput