Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cory74 spune:

gabitzam, draga, pai asta e si problema mea, ca nu e normal.da ce o fi aia, zi si tu mama draga, ca eu deja vorbesc singura.
si al meu se mutileaza singur, eu deja m-am saturat de taiat unghii, nu le tai pe ale mele asa de des ca pe ale lui.
ce bine imi doarme copilul, dar daca ma apuc de treaba sigur se trezeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Maitreyi am uitat sa zic, ti-am vazut pozicile si sunt tare frumoase, Alexandra e o scumpa, mi se pare ca seamana cu Patrick al meu din unele pozitii.

Gabita soacra-mea mi-a zis ca sotului mei i-au dat primii dinti la 3 luni. Si a fost si prematur. Am mai citit pe net cazuri, deci se poate si la 3 luni.


Simonix bafta la servici, nu imi vine sa cred ca deja unele din noi se vor intoarce la munca, iata cum trece timpul! Acusi ii vedem la gradinita. Si eu as lucra de acasa, insa sa ma duc, nu prea mi-ar conveni, cred ca m-as usca de plans. De aceea nu ma bate gandul sa plec in State, cel putin pana nu fac toti copii pe care vreau sa ii fac si pana nu ii vad cat de cat maricei.

Doloress si minunea mea Patrick (29.04.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

am recitit din urma mesajul lui ralu_t + dariei.
Cred ca tre completat ceva, Daria. Sunt 2 tipuri de vaccinuri:
-vaccinuri optionale (Ralu a accentuat problema pt astea)
-vaccinuri obligatorii (care NU poti sa le refuzi, la care asha cum a zis clar Ralu, raportul risc/beneficii a facut sa devina schema obligatorie pe toata tsara, si fara care nu iti primeshte copilul in comunitate: gradi, scoala.)

Ralu, chiar te rog sa ne scrii si parerea ta despre Prevenar.

ylari, dintr-un motiv asemanator voi face si io Rotarix. Pt ca am vazut copil cu miinile vinete de la perfuzii. A, si pt ca se ia f. usor, si multa lume nu duce copilul din prima la medic, merg pe ideea: lasa ca ma descurc io. Si asha ajung focar. Si dr de familie, la care i-am cerut parerea cand am venit de la pediatru, mi-a zis asha "daca avem posibilitatea financiara, ne recomanda ; a avut anormal de multe cazuri de bebei mici internati cu rotavirus la Budimex"

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Hai sa ma laud si io : al meu isi face carliontzi Mai ales cand mananca, se uita in ochii mei, trage din bibe si cu o mana se carliontzeaza de zor, dragul de el. Cu cealalta mana ma apuca de deget si strangeeee ...

Cleo - astept cu interes sa ma improaste cu spanac

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

quote:
citat din mesajul lui Simonix

Hai sa ma laud si io : al meu isi face carliontzi Mai ales cand mananca, se uita in ochii mei, trage din bibe si cu o mana se carliontzeaza de zor, dragul de el. Cu cealalta mana ma apuca de deget si strangeeee ...

Cleo - astept cu interes sa ma improaste cu spanac

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe



shi noi pozele cu shi mai mare interes

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

quote:
citat din mesajul lui gabitzam

Maitreyi, uite, fa copy/paste de aici, dar taie blank-urile din interiorul parantezelor patrate cand pui la tine in semnatura:

[ url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124063" ]Povestea nasterii[ /url ]

[ url="http://picasaweb.google.com/alexandra.noastra" ]Pozele Alexandrei[ /url ]


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)




sa videm...
ahaaa...deci asea...saru'mana

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne

Pozele Alexandrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

merge Maytrey!!

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

quote:
citat din mesajul lui gabitzam

Hai ca sunteti de belea cu dintii Zau ca suteti dragute. Cum sa fie mai dintii de pe acum? Cred ca cel mai precoce copil n-are dintisori iesiti inainte de 4 luni jumate-cinci.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)




eu stiu un bebe cu dinti iesiti la 3 saptamani a zis si dr ca nu a citit decat in carti de asa ceva

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne

Pozele Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

pana acu nu m-a interesat ca na...nu ma asteptam sa treaca timpu' asa de repede da' care e diferenta dintre rotarix si infarix? ca acusi ne inteapa si pe noi...

multumim doloress de aprecieri

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne

Pozele Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Buna fetelor.
Iar nu am mai scris demult, dar Julia mea a fost tare maraita in ultimele zile, doarme putin in timpul zilei,trebuie s-o plimb, etc
Astazi am fost la vaccin (i-am facut pentaxim). Saraca cum a urlat dupa vaccin,mi s-a facut tare mila.Si-apoi spre casa a urlat de numa in carucior cred ca ii era sete si vroia sa suga sa se calmeze.M-am oprit intr-un parculet si i-am dat sa pape tzitzi(prima data cand am facut asta; mai erau prin jur copii, batrane, etc, dar ce era sa fac? )

cleo promit ca nu ma mai plang de greutate. Ar trebui sa ascund cantarul ala si sa-l scot o data pe saptamana.Am vazut ieri in parculet un baietel de 3 luni mai micut decat fetitza mea (era nascut la 36 de saptamani,dar totusi).Si-astazi la doctorita de familie era o fetita de 4 luni de...9 kg.Sunt copii mai slabuti, si-altii mai grasuti.Punct.Copilasii nostri is bine. Daca zambesc, fac pishu,kk, dorm ar trebui sa-i lasam sa creasca in ritmul lor.

Ma scuzati fetelor ca nu scriu acuma mai mult dar trebuie sa fac curatenie si ordine prin casa ca e haos, si nu prea am avut timp zilele astea.

toate fetele si toti bebeii

Poze
Lilly ,mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput