Timisoara, Impreuna! (115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

ma bucur ca mi-ati scris cate ceva,am avut nevoie de voi prima data,acuma merg sa am intalnesc cu helmut,am luat legatura si cu vecina care ma ajutat,ea spune ca merita, spune ca nu il mai recunoaste,ca vine zilnic la ei si spuen ca tot timpul am avut dreptate si el a fost orb,nu numai cu parintii lui,cu totul,imi da in scris ca se va schimba totul intre noi,astazi nu ii voi da nici un raspuns,nu a fost pregatita ptr o astfel de schimbare majora a modului lui de gandire si a comportamentului lui,astazi vrea sa ii spun sa imi dea pass copilului sa vin in Romania cu el,am nevoie de liniste,de familie,de voi,am trait un cosmar in ultimul timp al vietii mele,am nevoie de aerul de acasa si voi avea timp sa ma gandesc ce fac mai departe,vreau dovezi nu numai vorbe,atunci vom face poate ceva in scris,pana atunci nu pot vb ca ma intorc la el,chiar daca ia scos pe parintii lui afara din casa pentru a-si primi familia inspoi,nu trebuia sa se ajunga aici,imi e in continuare rau,sunt la pamant,numai suport nimic,va scriu dupa ce vb cu helmut,apoi merg iarasi la camin,de unde nu voi mai putea avea contact cu nimeni iarasi,numai daca cumva zic ca vreau sa pelc de acolo,ca am reglementat situatia intre mine si sot si ca numai e nici un perciol,atunci poate voi primi telefonul,o sa vad ce fac mai departe.
LOVE U ALL.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ok, Claudia...

Bun plan...
Azi joaca tare sa-ti dea pass lui Andi, si sa te lase sa vii in concediu, aici...
Ai nevoie de liniste...
Te asteptam cu umeri puternici...
Nu-i da nici un alt raspuns, fii pe pozitie...
Aici te vei limpezi.
Cand mai poti, ne scrii doua randuri.

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Toti oamenii te aud cand vorbesti.
Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Misiune indeplinita, e tot ce am nevoie si asi face orice ptr asta stiti bine,deci se poate face orice mai nou,nu va pot spune mai multe ce buchet de flori am primit,cate lacrimi adevarate am vazut,nu imi bat joc si nu iau la mistio deloc comportamentul lui helmut de acuma,recunosc ca m-am uitat cam oaches la el,deci se poate face oirce,nu am dat nici raspuns numai ca am nevoie de liniste,maine vb la camin sa retrag toate cererile,helmut face asta la fel deocamdata,cand imi vor da voie sa plec de la camin,vine helmut,ne ia si ne duce direct la bus spre romania,nu ma mai plimb niciunde ca tiganul cu cortul,e tot ce am nevoie sa vin cat mai repede acasa si asta am reusit acuma,am tot ce imi trebuie ptr asta,el vine peste 3 sapt in Ro si vorbim atunci despre tot,fetele am plecat la Auswitz iarasi nu stiu cum voi mai putea scrie ceva,poate cand voi ajunge in Ro a mea draga numai,va scriu eu atunci,am nevoie de voi,va multumesc din suflet ptr tot.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

claudia inteleg ca ai primit pass-ul lui Andi??? daca da, excelent! te asteptam si ai grija in continuare de voi doi!
foarte bun planul, vino acasa si analizeaza la rece tot, ce si cum!
nu te lasa impresionata prea usor asa cum nici el nu te-a auzit cand tu ai plans, chinuit, zbatut in toti anii astia! ai grija mare iubita!
n-am inteles in conditiile astea tu cand ajungi acasa, la noi?? e chestiune de zile oricum,nu?
ai grija si te asteptam oricand ajungi!



pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Claudia, eu zic ca e ok pana acum, e bine ca ai reusit sa obtii de la el pasu lu' Andi si ca pleci in Ro, acolo vei putea gandi la rece despre tot ... mai departe ce faci depinde de tine, de ce vrei sa faci cu viata ta, eu iti doresc sa iei decizia cea mai buna pentru tine si copii tai

Eu inca mai am sanse la compania de telefoane, tipa care se ocupa de angajari a fost in concediu saptamana asta, asa ca de maine iar astept.

Va pup si va doresc o seara linistita

Silvana si Paul

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare! Am citit tot cu maxim de atentie si as avea o gramada de spus dar ... am si eu problem, mic in comparatie cu altele dar tinand cont ca e vb de Lori, is cu nervii creti. Am fost la casuta, pe drum am gasit un pui de pisica mic si necajit, Lori a urlat sa nu-l lasam de izbeliste, am luat matza cu noi, am hranit-o cu laptic, Lori a nanalit-o toata ziua, i-am gasit si camin dar ... cum era plina de purici Lori cred ca a preluat unul!!! Ca rezultat: pe pciorul drept e plina, plina di blande. Nu mari, da ff multe si cu varful rosu rosu (asta poate fi si de la scarpinat). Lori urla intr-una ca o mananca groaznic, nu poate saracutza nici sa doarma, nici nimic, Si bubele sunt, dupa cum spuneam, ff multe, vreo 30 pe un piciorus asa mic. Eu sunt alegrica la muscatura de purice, daca ma pisca intr-un loc, fac un fel de urticarie pe toata zona, la fel si Calin, asa ca probabil a preluat genetic alergia. Ideea e, in afara de Fenisitil - care nu vad sa aiba vreun efect, Aerius (acu seara i-am dat 2,5 ml) si alcool mentolat, mai stiti careva vre-un leac????

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Dana este de ajuns ce i-ai dat. Asteapta pana maine sa vezi rezultatele ... si trebuie neaparat sa cauti dupa purice

... revin imediat cu mesajul pt Claudia...


Aida
Votati un www.tamagochi.ro/pet-Pishcotel" target="_blank">Pishcotel

DISNEYLAND PARIS 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Claudia scumpa , ma bucur nespus ca il poti aduce pe Andi la Timisoara. Va fi bine in primul rand pt ca vei avea parte de liniste si multa mangaiere. Vei avea timp sa te gandesti si sa te razgandesti de cateva sute de ori , si orice decizie vei lua sper sa fie bine pentru tine si copii.
O mica observatie ... ma bucur nespus ca Helmut a inceput sa inteleaga si sa vada , daca il vei ierta depinde doar de tine ... de fapt de el in mare masura. Cert este ca eu am vazut multi oameni care au avut o revelatie si care s-au trezit (iti voi povesti) unii in timp util , altii prea tarziu , dar ce e mai important e ca au ramas treji.
Oricum , ce veti face in continuare o sa faceti de comun acord si cert este ca daca ai liniste si dragoste in familie poti trai oriunde.

Iti doresc tot binele din lume si drum bun sa aveti spre Timisoara noastra draga!
... abia astept sa ne vedem


Aida
Votati un www.tamagochi.ro/pet-Pishcotel" target="_blank">Pishcotel

DISNEYLAND PARIS 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Aida, meci de raspuns, pai puricele banuiesc ca a ramas la casutza, acolo s-a intamplat beleaua, dupa ce am vazut ce si cum am scos repede afara toata lenjeria, am trecut-o prin apa fierbinte si am pus frunze de nuc in tot patul, asta stiam eu ca ii alunga ... o sa iau si ceva spray pt cand mergem data viitoare.

Off, nici la ora asta nu doarme micutza mea, se tot zvarcoleste. O dau cu alool menotlat, se pare ca pe moment ii face bine ... dar dupa jumatate de ora se trezeste tipand. Asa rau o chinuie bubele alea ...

Mamica de spiridus

"Nu inteleg cum o femeie poate iesi din casa nearanjata - e o lipsa de politete. Si nu poti sti niciodata, poate chiar aceea este ziua in care-ti intilnesti destinul. Iar in fata destinului trebuie sa apari cit poti tu de frumoasa."
Coco Chanel

NOI

Spiridusul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Oooooof , imi pare rau
Prima zi e mai greu , pana maine o sa treaca mancarimile. Continua sa o dai cu alcool mentolat de cate ori se trezeste.
Noapte usoara!


Aida
Votati un www.tamagochi.ro/pet-Pishcotel" target="_blank">Pishcotel

DISNEYLAND PARIS 2008

Mergi la inceput