Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare fetele!!!

bine v/am gasit la capitol nou!maria, mulumim!

am citit pe fuga ce ati scris si am si eu o nelamurire, poate stiti voi. am inteles ca nu e voie medicamente doar nospa ptr dureri si paracetamol...dar de bixtonim picaturi de nas ce stiti...ca eu nu prea pot sa dorm fara ele, am facut un fel de dependenta...

cat despre eu stiam ca nu e voie daca iti interzice medicul din diverse motive sau daca apar dureri in timpul contactului.

astazi e ultima zi la serviciu asa ca deabia astept sa se termine! maine sau duminica plec la vama veche si sper sa ma relaxez. imi pare rau ca nu mai sunt cu voi o saptamana...

o zi minunata sa aveti!




silvi 5 + http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

buna
ma primiti si pe mine? ieri am aflat vestea cea mare. UM 18.06.2008

bafta tuturor!
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
mititica iubita ceea ce descri tu o pot caracteriza printr-o candida asta daca ai luat antibiotic in ultima perioada...oricum cum au spus si fetele pe sarcina apare o scurgere alb-galbuie...care din sapt 17-18 se transforma in leucoree...
pentru linistea ta sufleteasca iti recomand o secretie vaginala pentru a vedea daca este vreo infectie ceva...sti ca infectile duc la ruperea membranelor mai devreme si la o nastere prematura
si la fel ca si fetele atata timp cat nu apare o secretie rosie, maronie..nu vad cum ai pierde sarcina....sigur colega nu a fost 'bine intentionata?'
sanatate iti doresc
aalina mai stiu fete ca tine...dai dai poate poate o naste...mai si ridicau de paturi, urcau scarile tot ca sa nasca...pana nu vrea bb-le nu iese
Maria k 'somnoroase pasarele' hehe asa mai mami fai nani sa creasca bb-le mare
o pentru voi dragelor
24+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

silvy iubita iti dau prospectul de la bixtonim care spune clar interzis in sarcina
COMPOZITIEspray nazal; contine clorhidrat de xilometazolina. INDICATII:decongestonant nazal care elibereaza repede nasul infundat.Deasemena este utilizat in tratamentul infectiilor urechii pt. a ajuta la descongestionarea mucoasei nazo faringiene. CONTRAINDICATII:alergie la componente,inflamatie a mucoasei nazale ninsotita de secretie, copii sub 2 ani,sarcina si alaptare. ADMINISTRARE:1 puff in fiecare nara de cel mult 3 ori/zi.
aris felicitari bine ai venit in randul ghiocelelor...sa fi sanatoasa si tu si bb si sa cresteti mari
24+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua fetele mele dragi!! Va pe toate.
Cred ca avem un subiect nou ..la capitol nou : CU SEX SAU FARA!!
JOANNA , SILVI8, ELILOV...TOT AICI MA LA NOI IN ODISEE MA SIMT MAI BINE...PE CEALALTA NU
De ce nu ne interzic doctorii astia si munca , curatenia sau gatitul...ca sa mai luam si noi o pauza??!!
Mi-ar fi placut sa existe un spital pe la mijloc , asa , sa ne intalnim toate, sa ne cunoastem , ca tare m-am atasat de voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

aris bine ai venit! sarcina usoara si bb la termen! pt listuta imi trebuie toate datele
elilov iubita vai ce as ma dormiiiiii, dar sunt la birou

Maria 8+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Multumesc pentru primire. ma si gandeam daca o sa gasesc eu un grup de 5 saptamani+
voi cat acid folic luati? ca mie mi-a zis 2 pastile pe zi, da la farmacie am gasit si de 0,4mg si de 1mg. am luat de 0,4. stiu ca nu are ce sa-mi faca rau...ma scuzatzi: sa NE faca rau chiar daca iau mai mult. dar ash prefera sa iau cat trebuie.
scuze maria, DN 26.10.1980, UM 18.06.2008 data aproximativa: 30.03.2009

bafta tuturor!
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

eli, tu spui de spray...eu yic de picaturi pe care scrie asa>

Contraindicatii: Infectii luetice sau tuberculoase, varicela, reactie vaccinala, rinite cu secretie purulenta, rinita uscata atrofica, glaucom cu unghi ingust; nu se foloseste la sugari si copiii mici (sub 7 ani); prudenta la hipertensivi, coronarieni si hipertiroidieni. Efedrina continuta figureaza pe lista substantelor dopante (interzise la sportivi).

nu scrie nimic de sarcina...sper sa nu fie nici o problema ca altfel nu stiu cum ma descurc...



silvi 5 + http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

aris in sarcina se iau 5mg acid folic pe zi. chiar mai mult de iei nu-i problema ca surplusul se elimina prin pipi. doar mai putin nu-i recomandat

Maria 8+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

ELILOV draga mea..te-ai transformat in mama asistenta!!! ce ne-am face fara tine , nu stiu!! te pup de o mie de ori!!
AMABELA...eu am pierdut o sarcina in 2006 si aveam deja 3 luni, dar am pierdut-o cu scurgeri de sange.....asa ca stai linistita!! ascult-o pe "mamica asistenta ELILOV"

Mergi la inceput