Coduri Reksio (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

La Reksio si capitanul Nemo nam ajuns la Sangrila dar nu stiu ce trebuie sa fac la cei cu acordeoanele ca sa pot intra in templu.
Va rog mult daca puteti sa ma ajutati.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

Am gresit,ma refeream la chitaristi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui teotudora

La Reksio si capitanul Nemo nam ajuns la Sangrila dar nu stiu ce trebuie sa fac la cei cu acordeoanele ca sa pot intra in templu.
Va rog mult daca puteti sa ma ajutati.
Multumesc!
Hmm, trebuie sa pui monedele intr-un anumit numar...ai observat c-au niste farfurii cu monezi? Nu mai tin minte cate monezi trebuie pe fiecare...dar iti sugerez sa asezi monezile si apoi sa dai click pe partiturile acelea...de pe stand:)
Ar trebui sa inceapa asa: ''Bine-ai venit in Shangri La!'' si apoi vor canta:)

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

Multumesc,voi incerca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

Iar m-am impotmolit la Reksio si capitanul Nemo.Cum trebuie sa asez bucatile ce harta din carnetul de arheolog?Am trecut de Sangrila dar m-am oprit unde v-am spus.Acum sunt la Mu.Va rog sa ma ajutati poate am sa va fiu si eu vreo data de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui teotudora

Iar m-am impotmolit la Reksio si capitanul Nemo.Cum trebuie sa asez bucatile ce harta din carnetul de arheolog?Am trecut de Sangrila dar m-am oprit unde v-am spus.Acum sunt la Mu.Va rog sa ma ajutati poate am sa va fiu si eu vreo data de folos.
A, daca te referi la harta spre Mu...Pe parcursul aventurii, ai intrat in incaperile kretonilor antici, la capatul fiecareia era un desen important. Aceste trei desene, alcatuiesc harta. Apoi, in submarin, tu ai de refacut aceasta harta. Fii atenta cum le asezi, trebuie sa-ti iasa o sageata

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

Multumesc tare mult ca ma ajuti.Eu sunt un copil de 6 ani caruia ii plac foarte mult jocurile cu reksio dar nu intodeauna reusesc singur,de aceea mai cer ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

Nu reusesc sa fac sageata.Bucatile de harta se suprapun sau se imbina perfect ca intr-un puzzle?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

Am reusit ,mi-ai fost de mare ajutor.iti multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

Am ajuns la final,la linia de schibare a datei, intr-o sala cu multe triunghiuri.Ce trebuie sa fac acum?

Mergi la inceput