Coduri Reksio (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui RiPaR

sa puna cineva Dowlands reksio si magiceni plss sa fie prin winrar .. plese va rog mult tare :X:P multumesc

Ai si telefon cu blustiutz? (downloads)

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui LyonHolmes

Citat:
citat din mesajul lui Mihniuta

Citat:
citat din mesajul lui LyonHolmes

Citat:
citat din mesajul lui fluturyy

Pentru cei care au terminat Reksio si Capitanul Nemo, stie cnv cum se poate trece mai usor de mumiile de la a 2-a tablita? Mentionez ca am incercat de 100 de ori in toate directiile si nu am reusit

fluturyy, ar fi trebuit sa o iei intai la modul usor...De ce se repede toata lumea la nivelul greu? Chiar daca ai jucat Reksio de atata timp...
Iti dau un sfat: Foloseste vasele alea pline cu explozibil cu intelepciune si scapi usor de mumii, asta-n cazul in care nu esti la nivelul greu:)

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)
Esti foarte bun LyonHolmes. Ai adresa de mess?

sunt bun fiindca sunt wiz la Reksio:))

Boorsook'09


Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

(Nici eu nu sunt mai prejos ;) )Ma referam la toate numele alea pe care le tii minte. Intrebarea mea tot ramane daca ai adresa de mess

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

=Anunt=

Din 27 august pana in 4 septembrie nu sunt disponibil pe mess nici pe forum

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui SILVIU_OJOG

Citat:
citat din mesajul lui LyonHolmes

Citat:
citat din mesajul lui RiPaR

la reksio si comoara piratilor la partea cu cantecu ca i so stricat discu lu regina aia si cum sal repar ? sau cum sa compun ? plss ajutatima
Ripar, vezi ca in coliba reginei sunt niste sticle..sper ca ai ascultat atent cantecul de la patefon, si apoi dai click pe sticle pentru a obtine cantecul. Apoi, trebuie sa faci gainile din sat sa cante exact la fel:)

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

nu trebuie neaparat sa dai click pe sticle.
Ba da, pentru ca naratorul indica faptul ca acelasi procedeu aplicat sticlelor din coliba trebuie pus in practica pe gainile din sat.

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Anuntam oficial (de catre mine ) ca Reksio micul intelept nu merita cumparat deoarece e un joc pentru copii cu varsta 3-6 ani
L-am terminat in jumatate de ora si a fost foooarte usor ."Oficial nu-i merge bine, oficial nu-i bine, jocul e preaa uuu uuu uuu uuusor si nu e de bine... "

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihniuta

Anuntam oficial (de catre mine ) ca Reksio micul intelept nu merita cumparat deoarece e un joc pentru copii cu varsta 3-6 ani
L-am terminat in jumatate de ora si a fost foooarte usor ."Oficial nu-i merge bine, oficial nu-i bine, jocul e preaa uuu uuu uuu uuusor si nu e de bine... "

Boorsook'09
Da, e prea usor!!!!!:)) Apropo, am si eu o intrebare, desi e putin cam off-topic: Cum se ajunge moderator aici?:) In regulament nu am gasit prea multe detalii, e vreo limita de varsta?


Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui LyonHolmes

Citat:
citat din mesajul lui Mihniuta

Anuntam oficial (de catre mine ) ca Reksio micul intelept nu merita cumparat deoarece e un joc pentru copii cu varsta 3-6 ani
L-am terminat in jumatate de ora si a fost foooarte usor ."Oficial nu-i merge bine, oficial nu-i bine, jocul e preaa uuu uuu uuu uuusor si nu e de bine... "

Boorsook'09
Da, e prea usor!!!!!:)) Apropo, am si eu o intrebare, desi e putin cam off-topic: Cum se ajunge moderator aici?:) In regulament nu am gasit prea multe detalii, e vreo limita de varsta?


Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)
Pai da, pe la inceputul forumului acesta si la forumul 1 (se gaseste link la pagina 1 a acestui forum). Mai dau si un mesaj cu moderatorii care ii gasesc ;)



Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pachi spune:

Va rog sa ma ajutati! Copilul meu nu stie sa treaca in Reksio si magicieni de partea cand trebuie sa prepari elixirul de micsorare pt. Kretes. Va rog spuneti-mi cum prind liliacul! Va multumesc mult !!!un id pt. ajutor este: angel_andy97 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rimadan spune:

la taramul basmelor trebuie sa rastori mierea si sa faci ca pisica sa calce pe miere.si ii vei lua pantofi te vei duce la pantofar.vei lua caciula scufitei rosie si o sa o dai la pantofar.apoi ii dai caciula scufitei rosie.ia butoiul exploziv si dul la trasura in ravagiu.ea va explda si vei intra in labirint.trebuie sa iei 7 broaste.apoi dute la un mar rosu si ial dul la urias ia piatra din prima imagine din tara si da marul ariciului apoi te vei intalni cu sreksio ii iei actul de propietate atacand gaina cu vraji iei actul si il duci la doamna care vrea o casa ia pieptanele si dute la statuie va creste o padure si da clic pe prag si ia cheia apoi foloseste cheia.bate o gaina si rezolva enigma duhului.pune pahar in pahar si pune moneldele in pahare ia duhul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rimadan spune:

desfa floarea si ia seminta daio broastei si urcate pe maracini pana cand ajungi cel mai sus. apoi intreaba braoasca si coboara. ia galeatada clic pe balaur si se va face ghiata apoi dute pe partea cealalta si urca pune duhul jos si pune a treia dorinta.palatul va veni cu ciumburac.intreabal de cel care atat de groaznic se imfurie si peaca la universitate.

Mergi la inceput