Campina la apel!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Gata, incerc sa-mi revin ca sa pot lupta in continuare.
Tu ce mai faci? Nu ai mai scris si sper sa nu te fi suparat pe mine ca am intrat asa fortat aici cu problemele mele cu tot.
As vrea citeodata sa plec asa, departe, unde sa nu ma stiu nici eu pe mine. Sa fiu linistita, sa ascult natura.
Am fost la munte de curind si nu as fi mai plecat de acolo. Iubesc muntele pentru linistea si pacea cu care te inconjoara, pentru frumusetea lui, pentru tot ce-ti da, fara sa pretinda nimic. Din nefericire unii nu-l vad decit ca un mare tomberon. Strica minunile fara seaman care exista de secole. Pacat.



Impreuna alaturi de DICIU- noua data-8 octombrie

LOC DE DAT CU CAPU'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Misha, nu ma supar, zau, ca n-am de ce... Si-asa, nu vezi ca scriu de una singura?

Ba chiar imi face placere sa te ascult (virtual), poate te mai descarci, te simti si tu mai bine....

Si pe-aici e frig, umed, urat...dar vine ea vremea frumoasa!

Andrei e la cresa, eu gatesc si bantui pe DC... poate mi se arde mancarea...

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Dar tu de unde esti? Ca n-am inteles prea bine...



Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Eu sint nascuta in Bacau (unde am stat 18 ani), mutata in Bucuresti (inca 15 ani), acu' picata in Calarasi (de 4 ani). Asa ca zau daca stiu sa-ti zic de unde sint.
Sa-ti traiasca puiutul si sa fie sanatos si voinic, si frumos, si destept (ca mama? ca tata? nu stiu ce sa zic sa nu ma trezesc cu vreo oala in cap )



Impreuna alaturi de DICIU- noua data-8 octombrie

LOC DE DAT CU CAPU'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

...si era sa uit! sper ca peste ceva timp sa fiu campineanca cu acte in regula! De data asta DEFINITIV! (sau mai stii? era sa emigrez, odata!)



Impreuna alaturi de DICIU- noua data-8 octombrie

LOC DE DAT CU CAPU'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Salut!

Despre noi, nu prea bine...dupa ce, saptamana trecuta, luni, Andrei mi-a facut febra, de-l molesise de tot, vineri ne-a luat pe amandoi cu tuse, de-aia pacatoasa. Andreiut vad ca e mai bine, l-am dus azi la cresa, ca tuseste rar, si nu mai e mucios. Dar eu ma cam chinui, ca tusesc pana imi vine sa vomit, dar n-am ce...
Am luat tot felul de siropuri de tuse, sper sa-si faca si efectul in curand.


Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:


Misha, sa inteleg ca acum stai in Calarasi. Si cam pe cand preconizezi mutarea in Campina?

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Ai grija ca pe aici cam bintuie un puiut de gripa, din cauza schimbarilor bruste de temeratura. Chiar daca e cald, nu va imbracati subtire ca e inselatoare vremea asta.
Tu ce tuse ai: uscata sau cu expectoratii, ca sint siropuri si pastilute diferite functie de tipul de tuse. Sa nu iei de la tine putere, daca nu lucrezi in domeniui, ca si siropurile astea pot fi foarte periculoase.
Multa sanatate tie si lui Adeiut!

Acum stau in Calarasi, insa sper ca in cel mult 2 ani sa aterizez acolo. E cam mult 2 ani, stiu, insa nu am cum mai devreme.



Impreuna alaturi de DICIU- noua data-8 octombrie

LOC DE DAT CU CAPU'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:


Buna!

Eu sunt mai bine, mai tusesc, dar am intrat de 3 zile pe antibiotic. Dar Andrei nu e bine. Azi am fost la doctor si l-am bagat pe antibiotic. Nu tusea asa rau, dar facea febra destul de mare.
De la cresa i se trage... de cand l-am dus acolo, numai bolnav l-am avut !

Sper sa treaca toate astea...

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Io nu stiu sa fie vreo mamica sa nu se plinga de faptul ca imediat ce il duce la cresa, se imbolnaveste copilul. Ce Doamne iarta-ma le face acolo? Sau mai bine zis ce NU le face? Or sta in curent, nu le-o pasa ca daca un sigur copil este bolnavior, e clar ca majoritatea vor lua virusul ca sint micuti si se prinde repede microbul de ei.
Oare si cu copiii lor la fel sint de "grijulii'?
Nu mai este interes pe nicaieri. Toti se duc la munca, numai ca sa aiba de unde veni acasa.
Ma miram eu de ce nu mai scriai aici.
Mai bine stai cu el acasa, daca poti. Macar asa il ai in ochi non-stop si altfel il ingrijesti tu. Febra e periculoasa.Eu zic sa te mai duci si la alti medici pediatri. Mie a inceput sa-mi fie frica la cite stiri cu diagnostice puse aiurea au tot fost in ultima perioada,
diagnostice in urma carora au murit copii.
Nu vreau sa te sperii, dar nu e gluma cu febra asta. Macar ceva analize, exudat, i-a facut medicul unde ai fost?

Sanatate multa!

Prietenie de suflet

Impreuna alaturi de DICIU- noua data-8 octombrie

LOC DE DAT CU CAPU'

Mergi la inceput