Campina la apel!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Azi am vazut, in fuga, pe bulevard, gemenutii Luminitei! Tare dulci!

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Nu prea suntem OK, Andrei are febra, mucisori, de vreo 2 zile...sper sa treaca repede, ca nu ne place sa fim consemnati la domiciliu!
Dar e atat de dulce puiul meu...

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui andruskandu

Nu prea suntem OK, Andrei are febra, mucisori, de vreo 2 zile...sper sa treaca repede, ca nu ne place sa fim consemnati la domiciliu!
Dar e atat de dulce puiul meu...

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006


vitamina C si paracetamol..5ml..de 3 ori pe zi..

sa va faceti bine!

Cum ai ajuns in Campina?..Vreau si eu o casuta mica-mica si paraginita acolo...din aiai din chirpici...sa-mi trag sufletul cand il simt batran in zilele ploioase si depresive de Bucuresti.....IUBESC zona!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Andreiut e mai bine. Oricum l-am bagat pe antibiotic - ospamox, pentru ca trecusera 3 zile de febra. Paracetamol si nurofen alternativ a primit din prima zi de febra...

Acum, dupa 2 zile de antibiotic nu mai face febra. Dar trebuie sa continuam cu antibioticul 5 zile...

Cum am ajuns in Campina?
Sotul locuieste aici. Pana acum facea el naveta la Bucuresti, doar pentru a sta cu Andrei cand lucram eu (lucrez in ture de 24 ore), si pleca atunci cand ajungeam eu acasa.
Din cauza asta nu ne vedeam prea mult - cateva ore la 3 zile.
Asa ca am decis sa fac eu naveta la Bucuresti pentru serviciu, si stau 3 zile la Campina.
Am inchiriat un apartament aici, ia pe cel din Bucuresti, deasemenea l-am inchiriat...

Oricum e fain aici.. liniste, aer mai curat....

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:


A venit toamna....

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andruskandu


A venit toamna....


....acopera-mi inima cu ceva.....
....ca nu mai are copacul umbra....
....deci ramine doar inima ta....

Ma bucur ca Andreiut e mai bine.
Nu ma bucur ca tu esti acolo, iar eu aici (insa sper ca nu pt mult timp, ca am de gind sa ma mut si eu acolo, ca tare-mi place orasul asta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Misha71, o de la mine! Shi te-asteptam in Campina...

Andreiut e la cresa. Eu am venit de la munca, bantui pe DC pana mi se face somn de-a binelea...

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

E tare urit pe aici. Bate vintul si e frig.
Cum e acolo? Vine zapada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:


Buna!

Iar am venit de la munca...Andrei tot la cresa... si iar pe forum!

Au fost zile reci, dar n-a plouat. Si azi e recisor, vad ca s-a inorat a ploaie.


Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Azi nu am chef de nimic. Acum chiar imi pare rau ca nu ploua sa pot plinge in liniste. Sint tare mihnita de tot ce inseamna lege, functionar public, oameni care vor sa te ajute neconditionat insa nu sint lasati de altii care vor bani, etc. Imi vine sa urlu. Ma descarc aici ca stiu sigur ca aici nu-si baga ochiul vigilent nici un "binevoitor" de la asa-zisa "protectie" a copilului. Poate ca ma crezi nebuna, ca nu ai de unde sa stii prin ce trec, insa trebuie sa scriu. Nu-mi raspunde daca nu vrei, de fapt imi cer scuze ca ti-am "invadat" subiectul cu prostiile mele.
Bucura-te de copilul tau. este cel mai mare dar de la Dumnezeu pe care il poti primi intr-o viata.
Scuza-ma te rog pt tot

Mergi la inceput