Strumfi de un an (iul-aug 2007) (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Diane_dun multumesc! Si tie succes si spor la abdomene! In curand ne sarbatorim si noi anul!

fianna cu printisorul Matei


http://www.blurb.com/bookstore/detail/295731

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Fianna, nimeni nu are de ce sa se supere pe tine si te inteleg foarte bine ca in relatia ta cu Carla sa ii dai credit 100%. Daca prietenii nu se apara unul pe altul, apoi cine ar putea fi aproape de noi?
Eu nu zic decat ca modul ei de a reactiona este anormal pentru o persoana asa cum o caracterizezi. La primul conflict, pe langa faptul ca a jignit (persoane care acum nici macar nu au de a face cu actualul conflict) a plecat si a aruncat vorbe urate in urma ei, a facut reclamatii la moderatori apoi a dorit ca adminii sa ii raspunda la reclamatiile de "hartuire" si apoi ne-a jignit la comun ca nu isi pierde timpul cu noi, timpul costa bani! Si eu am ramas nu cu un gust amar, nu exista un mod de apreciere a gustului in acest caz.

La intoarcere, un simplu buna ziua si atat? Adica tabula rasa si o luam de la capat? Nici macar un mic "scuze", nimic! Un fel de "Hello proastelor, am revenit sa vad ce mai faceti nu de alta dar eu fac perfect!" Eu asa am simtit cu toate astea i-am spus "bine ai venit" dar am si avertizat-o ca de data asta ar fi bine sa nu se mai intample acelasi lucru. Nu cred ca am sarit pe ea, ba mesajele au fost moderate din partea noastra, tinand cont istoricul merita mai multe! Si toate fetele au sustinut ca nu avem nimic cu Sabina ci mai degraba cu tonul si felul cum se exprima.

Nu contest ca arata bine la corp dar uneori nu totul se rezuma la asa ceva. Frumusetea e relativa, ce imi place mie, nu iti place tie si asa mai departe, si pot sa zic ca da, este frumoasa atata timp cat sotul o iubeste si o venereaza asa cum si eu ma simt cea mai frumoasa in fata sotului meu si cum sunt toate fetele de pe acest forum care isi oglindesc frumusetea in dragostea partenerilor de viata si a copiilor. Poti sa fii urata, ciuciubata dar cand copilul tau vine acasa si iti spune "Mami, esti cea mai frumoasa dintre mamici si te iubesc" atunci nu poti pune la indoiala aceste cuvinte, dragostea innobileaza si infrumuseteaza orice om. Nu vad insa de ce trebuie sa te lauzi singur si sa insisti sa bati moneda pe acelasi lucru in permanenta si sa te simti jignita cand cineva iti spune si altceva decat sa te laude pe tine. Nu cumva toate astea denota ca are un complex care desi din vorbe nu se vede se simte?

Stilul "eu, eu, eu... " nu denota decat ca probabil te simti cel mai bun om de pe pamant poate egocentrist as zice dar nu am studii de specialitate si nici nu am de gand sa dezbat probleme de catalogare in viata internauta. Si nici nu voi evita sa raspund la intrebarile directe care mi se adreseaza asa cum nu m-a durut gura sa ii explic Carlei lucruri simple legate de profesia mea atunci cand am fost intrebata pe mess si pe care o interesau in mod direct ca apoi sa declare pe forum in stil caracteristic ca ea este propria contabila si desi nu are studii speciale se descurca de minune, adica degeaba am invatat ca tampita si mi-am dat examene, in fond ceea ce fac eu este un lucru banal, probabil ca in curand copiii vor invata acest lucru la gradinita adio examene de expert, audit si consultant. Asta ca sa explic care a fost jignirea directa la adresa mea!

In continuare astept scuzele si eventual reprosurile ei la adresa mea ca apoi sa imi cer la fel de bine intentionat scuze. Si nu ma fac ca uit sau trec cu vederea, citesc in permanenta ceea ce scrie asteptand scuzele de rigoare dar si sa vad ce progrese face Sabina si nu zic asta nici la misto si nici la caterina, o zic la cel mai serios mod din lume.

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

quote:
citat din mesajul lui Ioana75

Fianna, vad ca esti moderata, ce-ai facut? Succes cu kg, cred ca noi o sa fim o perioada lunga pe lista, am observat eu ca kg vechi ne "iubesc" si nu se dau duse asa usor. La cit vrei sa ajungi? Eu ma gindeam la un 61-62 pentru toamna asta, si apoi un 58-59 pentru vara viitoare.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei



Eu moderata? poate exagerata serios, cine ma modereaza?

fianna cu printisorul Matei


http://www.blurb.com/bookstore/detail/295731

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fianna spor la slabit. La fel Ioanei si Dianei si tuturor fetelor care isi doresc. Eu vreau mai mult sa ma tonific cred ca ma apuc si sa caut remodelari precum Jadi.

Fianna referitor la Carla este un conflict vechi, pe atunci speria lumea cat cuprinde cu povesti neauzite decat de ea. Eu personal mi-am dorit chiar sa o cunosc in realitate nu pentru ca nu cred ceea ce spune referitor la progresele Sabinutei sau la cat de bine arata ea ci pentru ca fiind prietena cu tine m-am gandit ca merita ingropate amintirile neplacute. Pe tine te cunosc si cred eu ca ne-am inteles bine. Insa o persoana care se poate exprima asa "sa moara de ciuda" persoanele ale coror copii nu fac una si alta, faptul ca vomita pe aici etc ma gandesc ca eu nu pot cobori in noroi, nu ma simt bine. Daca citesti din urma vechiul conflict si atunci ca si acum i-am vorbit politicos si ni s-a raspuns oribil.

Ca a fost provocata...posibil, si pe mine ma provoaca zilnic anumite subiecte pe aici insa vorbesc, imi mentin integritatea si ma respect pe mine.

Imi pare rau, cu tot respectul insa mesajele ei in special ultimile imi dovedesc (din pacate) realitatea: Carla vede lucrurile asa "eu am copil precoce, nah sa muriti de ciuda voi!" Eu una nu neg ca Saby poate fi precoce, insa atitudinea lasa de dorit.

Si fie-mea face si stie multe altele diferite insa eu chiar nu cred ca am venit sa afirm de ex "fie-mea stie doua limbi nah, sa moara de ciuda restul".

Si cu asta eu inchid subiectul, ti-am explicat doar propriul meu punct de vedere si vorbesc doar in numele meu. Sper ca asta sa nu ne opreasca sa ne vedem data viitoare cand mai vii aici.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Plus ca nimeni nu i-a vorbit urat...gen..."imi vine sa vomit, mesajele voastre ma distreaza, as putea spune ca esti proasta"...astea mi le amintesc pentru ca mi-au zgariat urechea.

Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Ah si inca ceva, eu chiar nu fac parte din bisericute, nu am cunoscut personal decat pe tine Fianna si pe Alexi22, astept cu nerabdare sa o cunosc pe mamii si pe Cristina si pe oricine mai vine pe aici. Afinitati binenteles ca am, mai ales ca imi plac persoanele care cand afirma ceva imi spun si de unde au informatia respectiva nu o arunca in neant.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Iar acum vorbind "serios" pentru ca am vazut un pianist acum cateva zile am sa incerc sa uploadez un filmulet cu fie-mea care sufla in fluier diseara. Adica fluier muzical nu d'ala de stadion. Mychy poaate o punem de un taraf ceva.

As putea sa zic...fie-mea canta la fluier si in engleza pe deasupra insa nu exagerez si zic asa: Lis SUFLA in fluier. Pe limba ei.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

LUNA...al meu sufla la flaut...ia sa vezi orchestra ce ne iese

bate si toba, dar cu suflatul ii place mai mult, cum gaseste un tub, cum sufla in el.

altcineva?

Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mai ne mai trebuie un acordeonist si facem un taraf. Scoatem si noi un ban la o nunta ceva.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

S-al meu canta la zornaitoare! Mai e loc in orchestra?

fianna cu printisorul Matei


http://www.blurb.com/bookstore/detail/295731

Mergi la inceput