Viata in Germania (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Sunt o mamica de la clubul scutecelor - clopotzeii de ian-feb 2008 si am si eu o rugaminte lavoi:

Imi puteti spune, dak stiti vre-o clinica in Germania unde s-ar putea opera hemangioame pe ficat?

Am o amica care are astfel de hemangioame, care s-au intarit - in sensul ca atunci cand i-au bagat substanta de contrast nu s-au colorat; dr a zis ca s-au intarit si ca intra in putrefactie; singura solutie e sa si le opereze.

Multumesc mult pt info


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaG spune:

Inca o data multumesc pentru rapunsuri. Deja mamica pentru care intrebam a nascut. Sa vedem cat de repede vor reusi sa faca si formalitatile, actele, pentru Elterngeld si Kindergeld.
Numai bine tuturor!
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

aveti idee de o locatie/hotel undeva la munte in sud unde se poate merge pt odihna, stat pe malul unui lac, si pe munte, si... sa fie superb asa. eventual o pensiune, nu prea scump si nici cu pretentii.
Ma uit acuma la Salzburgerland, da' n-am cutreierat si habar n-am cum e.


-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

buna fetele!
nu am mai intrat de o bucata de timp buna, insa sunt foarte ocupata si nu prea am timp, tot din putinul timp mi-am luat pt o campanie pt un copil de 5 ani care vrea sa vina in Germania la operatie pe cord, am reusit sa-l ajut cu actele, sa-i fac rost de un doctor bun care sa-l opereze. Am o rugaminte, cunoaste cineva dintre voi o fundatie sau o organizatie care poate sa-l sprijine pe acest copil?
Din Ro o sa primeasca de la 2 Fundatii bani, cam jumatate din suma necesara, adica 25000euro.

Daca va interesaza mai multe despre acest baietel, puteti citi aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124407

pupici la toate

miki-mami de trei muschetari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Cristina de ce nu mergeti la Garmish? Pt mine e cel mai superb loc din sud.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

quote:
citat din mesajul lui blackpanterro

Cristina de ce nu mergeti la Garmish? Pt mine e cel mai superb loc din sud.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner



am fost de cateva ori, acu as vrea ceva chiar pe munte, la un lac undeva.


-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Cristina, atunci mergeti in orasul ala in drum spre castelul Neuschwanstein.Este un lac mare, mare acolo.Cred ca se numeste Wank orasul.E chiar la poalele muntilor si lacul e imens si se pot inchiria barcute.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri.Din fericire vad ca se pare ca-i trece faza cu muscatul si sper sa il pot alapta in continuare.Ma interesa parerea voastra in legatura cu laptele praf pe care il dati cu succes la copilasii vostri, pentru linistea mea in caz ca trebuie sa-l trec pe lapte praf.
Am incercat Aptamil , atunci cand s-a nascut Alex si nu aveam inca lapte , dar nu a fost bine tolerat in sensul ca dadea afara la greu dupa ce manca, mereu trebuia sa aiba ceva peste hainuta sa nu se murdareasca de lapte. Din fericire mi-a venit mie laptele, si nu am mai folosit Aptamilul, si nici el nu a mai dat afara de atunci.
Avand in vedere prin ce am trecut nu vroiam sa o luam de la capat acum.
In legatura cu introdusul biberonului, el mai bea apa cu biberonul, canita cu cioc doar o roade, nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga ca trebuie sa traga din ea sa curga, ca altfel nu curge oricat ai incerca.Pe de o parte e bine ca pot sa-i las lui canita si nu se uda, cum se uda cu biberonul, dar pe de alta parte daca nici macar nu picura, el crede ca nu e nimic si o roade .
Mi-ar placea sa-i pot da sa bea de acum doar cu canita dar nu stiu cum sa-l fac sa invete sa o foloseasca.Daca ii desfac capacul sa-i arat ce e inauntru si sa-l fac sa vrea sa bea,ii dau putin in gura din cana fara capac dar trei sferturi e pe bluza, deci nici din cana simpla nu poate bea inca.Daca aveti idei va raman recunoscatoare.Multumesc.



roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:


eu stiu ca am mai raspuns o data, dar nu a aparut...

deci, mersi de idee, inca nu ne-am hotarat... mai gandim, mai socotim...


fetele, am vb ieri cu mama lui Teo, de la umanitare, care a fost aici in Leipzig si acum are esofag nou. Problema inca e departe de a fi rezolvata, baietelul nu mananca nimic pe gurita, nu vrea, nu e obisnuit... nu stiu exact de ce. Ideea e ca are probleme cu greutatea, e f slabut, si primeste un lapte special care costa cam 16€/cutia pt 2 zile (!!!). Eu am trimis bani de aici in Ro, acum ajung rapid si taxele sunt f mici. Vreau sa mai trimit peste vreo sapt., daca vrea cineva sa punem impreuna (sau sa trimita direct, datele bancare sunt la sub. cu Teo) , cred ca s-ar bucura f mult. Ei nu mai fac fata cheltuielilor si nici nu ma mir. Plus ca celui mic ii mai tb si altele, nu numai mancare.

Ma rog, cred ca ati inteles ideea, dati de stire.

Numai bine



-----------------------------------------------
Michidutza: "Du bist meine Lieblingsmutter"
Un strigat de ajutor:
Andrei/ Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaG spune:

Buna,
Am o intrebare la cele care au zburat din Germania cu Blue Air.Eu mi-am cumparat biletul din internet si l-am printat dar m-ar interesa sa stiu daca imi trimit biletul original prin posta sau imi ajunge ceea ce am printat din internet pentru check-in.Eu voi zbura din Stuttgart,dar dupa cite stiu eu,Blue Air nu are sediu in Germania.Sau sa ma duc la aeroport intr-o zi cind stiu ca au zboruri si sa intreb acolo direct?
M-as bucra daca m-ar putea ajuta cineva.


Mergi la inceput