Suceava (22)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Multumim frumos pentru felicitari!
La multi ani Ania de DanaRosu!

Scuze pentru intarziere...


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Bine ai venit pe lume Diana Maria. Iti doresc multa sanatate, fericire si sa aduci fericire in inimile parintilor. Xandruta, sa-ti traiasca puiutul si refacere usoara!

La multi ani Ania de DanaRosu!


Multumesc frumos pentru felicitari!
Ilincalif despre ce poet este vorba?

Pentru ca stiu ca maine este ziua Evelinei vreau sa-i urez inca de acuma:

LA MULTI ANI.

Sa-ti fie clipa de tacere,
Parau cu ape cristaline,
Invaluie cuvantul in mistere
Sa simti ca-ti este mereu bine!

Gandeste pozitiv pentru ca fiecare gand, ca Energie, influenteaza direct si instantaneu campul cuantic, determinand cuantele sub forma de Energie sa se organizeze intr-un eveniment localizat, observabil, indiferent ca e obiect sau alt mod de manifestare.
De fapt, aceasta este si baza adevaratei Magii.
Magicianul si toti aceia care inteleg si sunt in armonie cu legile Universului sunt creatori constienti, in timp ce majoritatea celorlalti sunt creatori inconstienti, care isi creeaza, in permanenta, propria realitate cu ajutorul propriile ganduri, dar nu inteleg ce se intampla, atribuind totul, de regula, unor notiuni cum ar fi noroc, sansa, soarta.

Cu deosebita consideratie,

Simina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Multumesc, Simina, asemena va doresc si voua.

Meg, tot acolo lucrez...cat om mai fi...om vedea ce o mai fi de la 1 ian 2009....

Eu is acasa cu Bia...a avut un rosu-n gat, a trecut pe antibiotic de duminica, nu mai are febra dar acu vad ca a inceput sa se "haraie", ca un fel de dres vocea....si s-a stricat rau si la burtica...of...
Antibioticul se termina, am trecut pe regim alimentar da nu stiu daca sa-i dau sau nu ceva pt gat.....nu e chiar tusa, si ma gandesc sa nu-i fac mai rau la burta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetelor, am intrat sa va salut si sa va invit sa vizionati cateva POZE de la botezul Dianei, care a avut loc week-end-ul acesta.

La multi ani, Eveline! Scuze pentru intarziere.


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna fetele
Nu am intrat de mult si nu va mai gaseam.
La Multi ANi! Ania ! Nu imi vine sa cred ca deja a trecut atata timp. Sa fii sanatoasa ca frumoasa foc esti.
Lara acum imi explic de ce nu reuseam sa te contactez telefonic. De cand esti plecata in Anglia? In ce zona?
Ruxandra Sa iti traiasca cele 3 comori. Putere multa sa le poti creste.
As vrea sa scriu mai mult dar nu prea stiu ce . Cred ca nici nu am dispozitia necesara.



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina2005 spune:

Vad ca in aceasta luna avem mai multe prietene sau copilasi care isi serbeaza ziua de nastere .
Vreau sa va zic inca de pe acum:

LA MULTI ANI!

si sa va dedic aceste cuvinte:

FERICIREA ESTE SIMPLA !

Fiecare om de pe acest pamânt merita sa fie fericit si se poate bucura în tihna de tot ce viara a îi ofera.
În cautarea propriei fericiri care poate sa ne aduca împlinire si liniste sufleteasca am fi în stare sa urcam muntii sau sa depasim limitele orizontului.
Adesea fericirea trece pe lânga noi în liniste si nu stim sa o recunoastem pentru ca atunci când ne vine în întâmpinare ea, nu este niciodata împodobita asa cum ne imaginam.
Sa fim fericiti înseamna si vedem lumea asa cum ne-am dori sa fie, dar si asta este greu daca nu avem o inima curata care ne permite sa traim fara invidie, fara; prefacatorie, fara ambitii absurde.

Odata ajunsi în lumea robotilor, noi am uitat dimensiunea simplitatii.
Un cer la asfintit care prevesteste timp bun, lumina unei stele care aduce salutul unei vieti anterioare si îndepartate, parfumul unei flori care aminteste reînvierea naturii, toate sunt forte prodigioase care inspira speranta si ne reda curajul sa ne bucuram de viata

Te-ai gândit vreodata la miracolul apei?
Plantele, pamântul, corpul nostru nu ar putea trai fara apa.
Este unul dintre elementele esentiale pentru fiecare fiinta vie, nimanui nu i-ar veni in minte sa cultive plante fara sa le ude sau sa împiedice animalele sa bea apa proaspata de izvor..
Tot ceea ce ne înconjoara îsi are vitalitatea din apa care coboara din cer sub forma de ploaie ca apoi sa izvorasca permanent din inima pamântului, din stânci pentru a se revarsa în râuri si în fluviile Pamântului.
Apa si viata curg în acelasi fluviu care duce spre mare...Câta fericire simpla poate sa-ti aduca apa proaspata de izvor într-o zi însetata de primavara sau o baie în mare într-o zi caniculara .
Pe cer zboara stoluri de pasari – se rotesc repede, trasand în aer desene numai de ele stiute dar executate cu o mare precizie.
si tu ar trebui sa te echilibrezi în zbor pe cerul vietii. Pasarile traiesc in cea mai mare simplitate si sunt fericite. Noi am uitat dimensiunea simplitatii.

Putem atingem fericirea apreciind cu atentie emotiile mici.
Priveste simplitatea unei furnici si gandeste-te ca nu-i nimic într-atît de mic pe lumea asta încât sa nu merite sa fie observat. Aceasta furnica si-a gasit telul mergând pe cararea vietii ei fara a se asteapta la nimic mai mult si tocmai de aceea nu va fi deziluzionata niciodata.
Se multumeste cu putinul ce i se da si se bucura de natura simpla care-i ofera viata.
Oare noi oamenii mari ne mai putem bucura de viata simpla ?
Cât de greu mai reusim sa privim o floare, sa culegem un fruct, sa gasim apa proaspata de izvor, sau sa privim liberi albastrul cerului?

E atât de important sa te regasesti în fiecare dimineata ca parte din acest Univers care ne ofera fericirea simpla!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Urez si eu la multi ani fericiti sarbatoritelor lunii noiembrie. Urarile sunt si pentru cele care s-au aniversat deja dar si pentru cele care urmeaza sa se aniverseze, nu stiu daca voi intra in zilele respective.

La multi ani, Ana Carina, pui de Carmen, Anamea, Kali, Dandush si turtita-fermecata!

Sper ca nu am uitat pe nimeni.


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Ne cerem scuze pentru intarziere, uram La multi ani! celor care si-au aniversat ieri onomastica.


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincalif spune:

Fetele cochetele, pe unde umblati ? e pustiu pe aici...de atitea zile.... E drept ca nici noi nu ne-am prea aratat... deh, servici, scoala, santier acasa... si putinul timp "liber" prefer sa mi-l petrec bintuind prin parcuri, pe strazi, in magazine (yes!!!!) cu maimutzul terorist.
Sintem bine, multumim Domnului, sanatoase tun #351;i pline de energie (mai ales zamfirucul)... vorbeste intr-una si se catara peste tot, uneori ma intreb chiar de unde atita energie, mai ales ca de la o vreme nu mai vrea sub nici o forma sa doarma la prinz.... si adoarme cind ne facem plimbarea de seara, DOARME MERGIND, oameni buni, cine a mai vazut asa ceva, si nici in brate nu pot sa o iau, ca are 20 de kg cu tot cu haine si efectiv nu pot sa o car in bratze.

cine stie unde, la ce scoala, si la ce ora o sa apara Mos Craciun, sa faca o fapta crestineasca si sa ne spuna si noua... tocmai m-am intilnit cu o mamica de trei nazdravani care mi-a povestit cit de frumos a fost iarna trecuta, la scoala din obcini

s-a deschis patinoarul, stiati ? ne vedem acolo !
uitati aici detalii :
Începind de joi Patinoarul din municipiul Suceava este deschis iubitorilor sporturilor pe gheatza. Marti si miercuri, Patinoarul este deschis intre orele 16.00 – 17.30, 18.30 – 20.00, joi - de la 13.00 la 15.00, 16.00 – 17.30, 18.30 – 20.00, iar simbata si duminica, programul incepe mai devreme, de la ora 11.00. Luni, Patinoarul este inchis, dar pe perioada vacantei de iarna a elevilor si studentilor, intra in vigoare un alt program, care permite tuturor sa fie prezenti aici zilnic, incepand de la ora 11.00 si pina la 20.00. Tarifele sunt aceleasi ca in ultimii doi ani, adica 7 lei/persoana – taxa de intrare adulti, 4 lei/persoana – taxa de intrare prescolari, elevi si studenti, in vreme ce taxa de inchiriere a unei perechi de patine este de 5 lei pentru adulti, 3 lei pentru copii si studenti, iar taxa de ascutire a patinelor este de 2 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mamici, va astept cu drag la subiectul " Ajutoarele lui Mos Craciun", avem nevoie de idei si voluntari . Nu vrem sa ducem jucarii numai copiilor din Bucuresti, doreste cineva sa se ocupe si de copilasii de-acolo ?

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
Filme Ghighi

ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput