Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (167)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Vroiam sa va intreba daca puiutii vostri sunt pe zi ce trece mai incapatanati si mai urlaciosi.Eu nu ma mai inteleg cu Vladut de nici un fel.Tipa cand il pun in carut,cand plec de langa el si chiar nu inteleg de ce.El se juca singurel in camera la el nu comenta deloc in carut.Ce se intampla?

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Rox si Vladut e fascinat de masina de spalat.Se pare ca avem aceeasi firma,oare de asta?Alex e frumoasa foc ai grija cu ea la turcaletzi.Sa ne spui tot tot cu lux de amanunte.Noi mergem la Maritim pine beach tot in Belek.Pupaaaaam

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

avem poze...
http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/stefi%205%20ani/

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
citat din mesajul lui isabeluta

Vreau si eu sfaturi pentru statul la olita. Eu i-am luat saptamna asta si l-am pus de cateva ori imbracat...o zgarie cu unghiutele si cam atat. Cineva mi-a zis ca-i bine sa-l pui dupa ce a facut si l-ai schimbat pentru a face o asociere cat de cat...mie mi se pare ca pe dos asocierea, dar mai stii...

O colega a mea a avut probleme cu plansul la olita si le-a rezolvat, intamplator, dupa cateva luni de la prima incercare cand a primit o olita cu spatar mai inalt. Bebelusa era mai micuta si mai finuta (ma gandesc ca nu se simtea confortabil, dulceata...). Incearca si asa Adi.
Si ca sa inchei eu personal nu ma simt pregatita pentru olita asta...intelegeti ce vreti

In alta ordine de idei ma ucide o durere de gat de cateva zile. Nu stiu ce sa iau. Am mai luat un sterpsils seara dupa alaptat, am baut lapte cu miere...ce sa mai fac...ma termina pentru ca nu pot inghiti nici apa bine...

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)



Isabeluta, si pe mine ma dispera ideea cu olita. Dar am hotarat sa ii dau pauza cateva saptamani si vom reveni la ea mai incolo. Nu are rost sa o fortez sa stea, ca nu vreau sa imi fac alte probleme. Cand va fi ea pregatita...

Durere de gat am si eu. Nu stiu de la ce.

sa treaca.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Mda, deci azi dimineata la 8 a mancat un sfert de felie de paine (felie din aia patrata, nu va faceti iluzii), cu mai putin de o lingurita de avocado si o lingurita de cascaval ras. Apoi a dormit si pe la 12 fara ceva se tot catara pe mine, i-am facut mancare ultra rapid (am incalzit ca aveam pregatita de ieri) si a mancat fix 3 (trei) lingurite . O sa incerc sa ii dau mai incolo, pe la vreo 2. Nu stiu ce are, cred ca s-ar putea sa ii iasa dinte/-i sus. Sper, cel putin, sa fie asta, ca sa pot spera ca o sa ajunga sa pape cu pofta, asa cum facea in vremuri de mult apuse!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Sunt varza, sunt f obosita, am avut un weekend extrem de obositor si solicitant, fara sot acasa. Ieri am fost dupa-amiaza la nasii lui Lisa si s-a mai jucat si ea pe acolo, a mancat cu noi la masa niste cartof dulce la cuptor, apoi pepene galben, i-am dat cu furculita . Apoi s-a ridicat la mobilele lor, la tv, la pereti, la masa, la scaune, la tot din jur... A si primit un cadouash, o cutie cu 4 carticele cu animale domestice, dar a fost mult mai interesata de snurul de la cutie decat de carticelele in sine.

Am ajuns acolo dupa 4, dar pe la 7 a trebuit sa plecam, ca era extra obosita si nu reusea sa adoarma sub nici o forma la mine in brate (probabil vroia tzitzilire), dar a adormit in 5' in masina in drum spre casa. Si a dormit pana azi dimineata undeva catre 5:20!!!

Acum a vrut iar la somn, asa ca am adormit-o si cred ca ma duc si eu in pat, ca sunt rupta. Si ca tot vorbesc singura pe aici, ca voi dormiti inca la ora asta ...

O sa incerc sa intru mai tarziu daca reusesc.




P.S. Am vazut poze de puiuti scumpi de Sabina, Rox, Papanash, CGaby, Sim, Moldoveanca (faina rochie si tu arati bine), film cu Puppi si aaaa, nu mai imi aduc aminte, dar sunt niste scumpi si cresc ca din apa!!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neataaaa. Daca tot m-am trezit cu noaptea in cap am zis sa va salut. Acusica trebuie sa scol familionul si sa ii pregatesc de plecare.

Moldoveanca, vad ca e mare interes pentru masina de spalat si la voi. La noi din pacate avem deja probleme cu miscatul butonului de programe, ieri am spalat blugii lui tati de 2 ori. Legat de conced o sa fie bine sper. Si noi si la voi. Abia astept.

Gabitz, tare frumosi puii tai! Am remarcat insa ca la petrecerea lui Stefan incep pozele cu Eliza, daca nu cumva chiar predomina in poze. Moamaaaa si ce tort!

Adi, uneori se mai acumuleaza oboseala si greu o mai scoti din tine. Dar macar poate se termina perioada de moftureala si te bucuri si tu ca Lisa mananca. Legat de olita, cum spuneam, nu e deloc recomandabil sa o fortezi. Hai somnic usor!

Pupicei si numai bine. Ma duc sa hranesc baietul ca e deja in picioare. Si apoi la aeroport cu noi.

PS Cumatra, poate reusesc sa te sun de pe aeroport daca am si eu cateva minute de liniste. Daca nu, va pupam si sa va regasim cu bine! O saptamana usoara tie! Si mai usor cu slabirile sa nu fiu deprimata cand vin eu balena de la all inclusive.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
stef e mai bine, n-a mai facut febra, dar gatul tot il doare.diseara merg cu el la pediatra, cu eliza la ortoped si eu merg la dentist....asa ca voi avea o zi plina.
roxana - distractie maxima!asa e, predomina pozele cu eliza, ca alea cu stef erau miscate...
vad ca se vb de olitza.eu nu am degand sa ma stresez deocamdata.pe stef l-am pus la 6 luni ca asa imi zisese dr si facea treaba mare la olitza pana la 1 an....apoi pauza, numai cand o vedea incepea sa urle....pana la 1 an jumate.dupa care foarte repede am scapat de pampers.asa ca nu ma mai agit.cand mai creste si o putea sa zica ceva, atunci o voi pune.
pupici dulci tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Haideti fetelor trezirea unde umblati?Si eu sunt franta de oboseala Vladut -sa trezit din ora in ora plangand,nu a facuyt niciodata asa ceva ma intreb oare il doare ceva ca e prea agitat de doua zile si plange foarte des.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Hello, ce mai faceti mamici ?



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput