Mama purtatoare -da sau nu

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Mi-am permis sa copiez aici de la alt subiect istoricul catalinei2307, care a deschis acest subiect:

catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita,FIV3 reusit( cu acelasi medic) -sarcina biochimica ,FET reusit nov 2009,acum mamica de Anastasia nascuta la 10 august 2010 ,38s6z, 50cm, 2800kg.

Asta ca sa nu va pierdeti speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danylini spune:

Antoemma, multumesc ptr informatii si incurajare... Si eu sper sa nu ajung in situtia sa apelez dar totusi e o consolare ca pot avea propriul copil, in martie voi incerca al 2-lea fiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

danylini, si sora mea geamana a pierdut doua sarcini si ma gandeam sa faca asta pentru ea, dar a descoperit ca avea doua mutatii MTHFR (PAI nu a facut) si urmatoarea sarcina a fost dusa la bun sfarsit. Doamne ajuta sa-ti reuseasca si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danylini spune:

Sti care e ironia, cand am aflat din ce cauza am pierdut sarcinile (dupa cum vezi la semnatura) si am tratamentul nu mai raman insarcinata si uterul imi este cicatrizat.
duminica voi merge la Sovata la tratament, cand am mai fost am venit cu gemeni....
multumesc ptr sustinere si va doresc multa sanatate si sa va bucurati de copii vostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danylini spune:

buna,

Am revenit cu noutati, nu am ramas insarcinata , am facut si 2 FIV-uri dar din cauza uterului meu sanse minime, si pana la urma am ajuns la mama surogat... Asa ca am apelat la mama surogat, voi fi mamica in mai. Speranta moare ultima ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui danylini

buna,

Am revenit cu noutati, nu am ramas insarcinata , am facut si 2 FIV-uri dar din cauza uterului meu sanse minime, si pana la urma am ajuns la mama surogat... Asa ca am apelat la mama surogat, voi fi mamica in mai. Speranta moare ultima ....

--------------------------------------------
Gena MTHFR mutatia C677T –genotip heterozigot, mutatia A1298C –genotip heterozigot si PAI 4G/5G

O sarcina oprita in evolutie la 17 saptamani si o sarcina cu gemeni identici oprita in evolutie la 9 saptamani



ne poti oferi mai multe informatii despre procedura, si in special despre partea legislativa!
ma bucur enorm pentru tine!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anutamarya spune:

Mi-ar placea sa ajut pe cineva sa isi indeplineasca visul de a fi parinti orice femeie merita sa aibe parte de fericirea de a fi mama

Mergi la inceput