FIV 185

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

KITTA in primul rand iti tin pumnii stransi,sa ne transimiti vesti daca vei putea!Vesti bune,ok?Parerea mea e ca o eco poti face la orice spital si sambata,eventual apeleaza la "tertipuri" de genul ca nu te simti bine,ca vrei o eco la urgenta spitalului,ca te injunghie ovarele etc,dupa ce iti face eco nu mai trebuie sa dai explicatii,poti zice ca faci o stimulare si te-ai speriat de simptome,trebuie sa te primeasca la orice spital de stat.Iar la Giuly chiar daca de acolo ai plecat,totusi mai cunosti lume si poate altfel ai fi primita,ce mai conteaza ca nu faci FIV acolo..."multumesti" pt o eco si gata....Bafta maxima!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Kittaai putea incerca la un spital mare (gen Municipal, poate chiar Giuly!) la camera de garda. Este imposibil sa nu aiba ecograf si sa nu gasesti un dr. "dispus" sa iti faca eco...!Este o idee...Bafta multa!

In alta odrine de idei, stiti cumva daca o gasesc pe dr. Cocei zilele astea la Giuly? Ma bate gandul sa ii fac o vizita, dar nu am reusit sa o prind deloc la telefon!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

"Toata lumea stie ca adevaratul punct G este in finalul cuvantului shopping!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Kora gand la gand cu veselie !

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

"Toata lumea stie ca adevaratul punct G este in finalul cuvantului shopping!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Anto asa-i cu veteranele astea,le cam stim pe toate Care va'sa zica vrei sa o cauti pe Cocei....hm...ce planuiesti tu acolo pe ascuns?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Kora nu planuiesc nimic pe ascuns, vreau doar sa merg la ea ca sa pregatesc terenul pt. septembrie sau octombrie, ca doar se anunta gasca mare la toamna si nu vreau sa raman pe urma!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

"Toata lumea stie ca adevaratul punct G este in finalul cuvantului shopping!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Anto si eu voi fi in gasca cea mare din septembrie sau octombrie ( mai sigur) dar numai la inceputul lui septembrie m-am inteles cu Cocei sa o caut,pana atunci a zis sa stau linistita si cam asta fac...Eu fac doua fiv-uri pe an:primavara si toamna ( la 6 luni diferenta ).Daca vorbesti cu ea intreab-o in septembrie cam din ce data poate fi gasita la Giuly si spune-mi si mie te rog.

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Kitta, din pacate si eu voi avea aceeasi problema si inteleg ca nu vrei sa mergi la Giuly, nici eu nu m-as duce. La euroclinic ai incercat? Stiu ca la Bios lucreaza si sambata pana la 13.00, dar nu stiu daca au si se5rviciu ecografic, habar nu am. Bafta! Sa imi spui si mie ce ai reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

digeka - pupici
kitta - eu am o programare pt. sambata , pe 12 iulie la eco, la dna dr. Bolintineanu,dna dr. cu care am facut eu FIV, si eu nu mai merg pt. ca am fost mai inainte si m a primit fara programare, din pacate este la clinica Promed din Targoviste; daca te intereseaza spune mi pt. ca trebuie sa o anulez , sa nu tin locul ocupat degeaba;


pupici




Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Buna fetelor
Va multumesc de sustinere fetelor Aurelia,ioanatugs,dariaioana,digeka,nusy
Ioanatugs merci de sustinere, sa te ajute Dumnezeu sa reusesti si sa ne bucuram un pic pe aici.
Dariioana merci mult ptr mesajele tale ,asa a fost sa fie , stiu ca asteptai reusitele la ei, n-am fost eu cea aleasa, asta e,o sa reusim noi candva cu ajutorul lu Dumnezeu.
Am trecut prin clipe grele am avut dureri groaznice de la hiperstimulare , si m-am rugat la Dumnezeu sa fiu sanatoasa si nu mi trebuie nimic, poate m-a pedepsit ca am zis asa.....
Incerc sa fiu tare, n-am plans , nu vreau sa mi pierd speranta si o voi relua de la capat cand voi putea, mai am 4 embrioni congelati si cu Doamne Doamne inainte o sa reusim.
Am fost sa fac bhcg (desi sunt sigura de valoarea lui) dar dc asa cere protocolul m-am supus, astept rezultatul acum ca sa opresc medicatia.
pup toate fetele


Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

kytta - daca nu reusesti la nici un dr sa te primeasca pentru eco, ai putea face la MEDLIFE in spital. Mergi la camera de garda si te rezolva ei cumva.

Mergi la inceput