FIV 185

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

buna,
doresc multa bafta fetelor care sunt in tratament, eu se pare ca trebuie sa mai astept cel putin o luna ...
Amzulica ai gasit gravibinon ? eu m-am interesat si se pare ca este o adevarata criza... nu se mai gaseste nicaieri...
Eu am sa incerc sa fac rost din Republica Moldova, dara e cazul il trimit pe sot sa faca un drum, nu vreau sa ajung in situatia in care sa depinda sustinerea unei sarcini de acest medicament...
Chiar am de gand sa intreb dr. daca pot face dupa ET , asa preventiv , pentru sustinere ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @dodo@ spune:

ioana, multumesc de urari si iti tin pumnii pentru 15 iulie, sper din tot sufletul sa devii o mamica fericita. Apropo, cate zile ai zis ca ai stat dupe ET?
Pup toate fetele, eu maine merg din nou la Giuly pt eco, z10 de stimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

dodo,multa bafta maine
cu cine faci FIV ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Miruna79 i-mi pare atat de rau, dar poate ca nu e totul pierdut, poate de la hiperstimularea care tocmai ti-a trecut sangerezi. Ce sa zic, nu stiu mai multe, insa ia tratamentul pina la test.
Aurelia77 i-mi vine sa te mananc, daca tu m-ai recunoscut de ce nu mi-ai spus cine esti?? Eu tot ieseam din salon pentru ca pe hol erau fetele de aici care faceau testul beta: Amzulica, Iana_mari, Adenuti si ne incurajam reciproc. Ce mica e lumea... si cum trece timpul...parca mai ieri eram pe la inseminari amandoua cu soti oligospermisti si acum ne intalnim in salon la FIV. Partea buna e ca ambii soti ai nostri si-au revenit. Tu parca aveai 9 foliculi la eco, pentru ca am mai stat una langa alta si la eco pe hol, din cate i-mi aduc eu aminte? Dar nu fi trista ca au rezultat doar doua ovocite, e important ca s-au fertilizat toate si au rezultat embrioni frumosi. Acum multa bafta si ne vedem pe 15 iulie, dar pina atunci mai vorbim!
@dodo@ multa bafat maine la eco, sa vii cu vesti bune! Eu am stat doua zile acasa dupa ET, insa nu e o regula, poti sa stai si doar o zi, insa dupa aceea sa te menajezi cat poti. Multa bafta!
Nusy pup fata dulce!


cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Miruna - nu stiu poate mai exista o speranta, poate este o sangerare doar si sa se fi prins macar unu; eu chiar speram ca macar tu sa reusesti....ti am zis ca speram mult si inca mai sper poate nu este totul pierdut...din ziua a 12 a poti face testul de sange ca sa nu mai stai in stres; daca nu e sa fie trebuie sa sa nu disperam, sa ne ridicam si sa mergem mai departe ! nu stiu poate Dumnezeu are planurile Lui cu noi ! Off Doamne, de ce nu ai mila de noi, femeile care ne dorim atat de mult copii si care ne supunem corpul atator suferinte fizice, ne riscam sanatatea, viata si chiar ne asumam riscul unei imbatraniri premature ? in cele din urma atunci cand oamenii nu mai pot face nimic, tot catre Dumnezeu trebuie sa ne intoarcem cu credinta si rugaciune, pt. ca tot El ne va indeplinii aceasta dorinta !


pupici tuturor

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digeka spune:

Mimi - din pacate nici la noi nu se gaseste Gravibinon, eu m-am interesat pentru Amzulica si chiar la reprezentanta Schering mi-au spus ca nu mai importa si nici in alta parte nu am gasit.

Daca vrei poti sa suni si tu la ei, pe sute este afisat nr lor de telefon. O spun ca sa nu faca sotul tau drum pina aici si sa nu gaseasca.

Miruna -
Dariaioana -

Am si eu o intrebare - oestrogel - a folosit cineva? Daca da - a fost indicatie de la medic sau din propria initiativa? E bine de folosit in timpul stimularii sau dupa ET?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digeka spune:

Mimi - din pacate nici la noi nu se gaseste Gravibinon, eu m-am interesat pentru Amzulica si chiar la reprezentanta Schering mi-au spus ca nu mai importa si nici in alta parte nu am gasit.

Daca vrei poti sa suni si tu la ei, pe sute este afisat nr lor de telefon. O spun ca sa nu faca sotul tau drum pina aici si sa nu gaseasca.

Miruna -
Dariaioana -

Am si eu o intrebare - oestrogel - a folosit cineva? Daca da - a fost indicatie de la medic sau din propria initiativa? E bine de folosit in timpul stimularii sau dupa ET?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!

Revin cu o intrebare:am o fiola de puregon 100 UI care expira la sfarsitul lui august.Pret 100 lei.Daca e interesata careva da-ti-mi un PM.

Bafta maxima tuturor si Doamne ajuta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor am citit la un alt subiect ca Elenaraluca a avut test de urina pozitiv,dar din pacate bhcg cand l-a facut a tot scazut si s-a dovedit ca embrionul a incercat sa se prinda,dar nu a reusit din cauza unei infectii urinare....Trist....
Elenaraluca imi pare tare rau,dar incearca sa privesti partea plina a paharului,daca pot sa zic asa....si anume ca ai reusit si daca nu era infectia urinara era ok,deci data urmatoare ai toate sansele sa fie bine.Nu e o consolare,vreau doar sa te imbarbatez.Si eu la ultimul FIV am luat o gripa urata tocmai inainte de ET,am tusit in timpul ET si apoi in continuare primele 3-4 zile dupa ET si asta a fost cauza a nereusitei dupa spusele doctorilor....
Deci fetelor nu e voie sa avem absolut nici cea mai mica problema, infectie de nici un fel la FIV, orice poate periclita reusita.Aveti mare grija!


Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, eu urmeaza sa plec la Viena in week-end pt. FIV normal! Sambata ar trebui sa fac in Z4 de stimulare - asa dua ei, si am sunat astazi toata ziua in disperare la toate clinicile mari cu renume, la nici una nici macar nu e vreun dr. sambata, nu mai vorbesc de loc de programare. La Giuly nu pot sa ma duc fiindca de acolo am plecat si nici la cabinetele particulare ale dr. cama stiu toti ca pe un cal breaz!
Are cineva vreo idee pe unde sa mai incerc o eco normala. Am eu o dr. de cartier, dar are aparat de eco din acela pe burta care nu mi se pare tocmai performant. Va pup pe toate!

Mergi la inceput