Ansamblu rezidential

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Ce suprafata au apt de 2-3 camere , care este pretul de vanzare si unde este amplasat ansamblul despre care vorbesti ?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Si noi am achizitionat un apartament intr-un mic complex rezidential. Pt ca l-am luat prin februarie cand deja 2 blocuri erau gata si cel in care ne-am luat noi era la rosu, nu ne-am stresat f mult sa aflam date despre constructor....ne-au interesat doar autorizatiile si contractul. Bloc e cam mult spus, ca au doar 3 etaje si sunt vreo 18 apartamente. Pretul poate parea mare pt ca si apartamentul e mare, dar e comparabil pe mp cu cel din blocurile vechi. Ne-am lovit si noi de dezinteresul echipelor de muncitori. Apartamentul e in alt oras, asa ca nu puteam sa stau cu ochii zilnic pe ei. Pana la urma am fost multumita ca au rezolvat toate micile probleme prompt, fara sa comenteze.

==========
Corina 20+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Uite un exemple de teapa pentru care o sa fac ceva galagie .
Am luat un ap. in complexul Rose Garden, e micut, dar scria in contract suprafata construita, iar cea utila era aproximata cu o marja mica de eroare, asa ca stiam la ce ne bagam. Nu despre asta e vorba. E cu bucatarie deschisa spre living si il ofera la cheie cu mobila de bucatarie, pana aici toate bune, numai ca si la show-room si in planul comercial , dar si in schita anexa la contract, zona dintre bucatarie si living este delimitata de o constructie gen bar. La show-room aveau si un blat pus deasupra, in ton cu mobila de bucatarie. Pentru ca au finalizat deja cateva blocuri, am fost sa vad exact cum arat in interior si am avut surpriza sa vad un spatiu mare, deschis, delimitat doar la nivelul pardoselii intre gresie=bucatarie si parchet=living, deci nici urma de bar construit din rigips. Inteleg ca in planul comercial (pliantele frumos colorate pe care ti le baga sub nas cand te duci sa-i intrebi de sananate) apare ca si cum ar fi palatul Cotroceni, dar daca imi apar trasate linii pe schita anexa la contract ca si cum ar fi perete, ma astept sa vad perete. Si inca o chestie care m-a dat pe spate... teava de gaze era vizibila, traversand bucataria la nivelul tavanului, cica pentru ca nu e voie sa fie imbracata in rigips. Si asta e un dezvoltator care a construit semnificativ in Europa si ~ 50% din spatiile rezidentiale si de office din Bucuresti. E vorba de GTC. Nici nu stiu ce sa cred. In rest parea ok, dar am fost asa marcata de treaba asta ca n-am fost in stare se mai iau la bani marunti celelate lucruri, trebuie sa mai fac un drum cu camera ascunsa.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

O sa mai gasesti cateva "glume" (de pilda, data viitoare cand mergi, cauta sifonul din pardoseala baii (bailor)); stii ce mi se pare, mie, cel mai important la Rose Garden? Siguranta structurii. Restul...mici amanunte.
In care bloc ai apartamentul?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Intrebare... stie careva cam cat e intretinerea pt. un apartament in ansamblu rezidential?
Eu am auzit ceva de genul 2 camere, pe timp de vara 1200 - 1500 ron
Noi vroiam sa ne mutam in unul de 4 camere... dar cred ca zicem pas... daca intretinerea va fi mai mare decat rata



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebec07 spune:

quote:
citat din mesajul lui elyanne

Intrebare... stie careva cam cat e intretinerea pt. un apartament in ansamblu rezidential?
Eu am auzit ceva de genul 2 camere, pe timp de vara 1200 - 1500 ron
Noi vroiam sa ne mutam in unul de 4 camere... dar cred ca zicem pas... daca intretinerea va fi mai mare decat rata



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica



Buna, noi ne-am mutat din aprilie, apartamentul are 90mp si pana acum am platit gazul in jur de 200ron pe aprilie-iunie si energia electrica 100 ron(aceeasi perioada).Apa nu o platim pt ca dezvoltatorul a sapat un put.Intretinerea complexului inca nu o platim avand in vedere ca inca nu s-au mutat toti proprietarii.Asteptam si vom vedea.

Zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

quote:
citat din mesajul lui dicirstea

Uite un exemple de teapa pentru care o sa fac ceva galagie .
Am luat un ap. in complexul Rose Garden, e micut, dar scria in contract suprafata construita, iar cea utila era aproximata cu o marja mica de eroare, asa ca stiam la ce ne bagam. Nu despre asta e vorba. E cu bucatarie deschisa spre living si il ofera la cheie cu mobila de bucatarie, pana aici toate bune, numai ca si la show-room si in planul comercial , dar si in schita anexa la contract, zona dintre bucatarie si living este delimitata de o constructie gen bar. La show-room aveau si un blat pus deasupra, in ton cu mobila de bucatarie. Pentru ca au finalizat deja cateva blocuri, am fost sa vad exact cum arat in interior si am avut surpriza sa vad un spatiu mare, deschis, delimitat doar la nivelul pardoselii intre gresie=bucatarie si parchet=living, deci nici urma de bar construit din rigips. Inteleg ca in planul comercial (pliantele frumos colorate pe care ti le baga sub nas cand te duci sa-i intrebi de sananate) apare ca si cum ar fi palatul Cotroceni, dar daca imi apar trasate linii pe schita anexa la contract ca si cum ar fi perete, ma astept sa vad perete. Si inca o chestie care m-a dat pe spate... teava de gaze era vizibila, traversand bucataria la nivelul tavanului, cica pentru ca nu e voie sa fie imbracata in rigips. Si asta e un dezvoltator care a construit semnificativ in Europa si ~ 50% din spatiile rezidentiale si de office din Bucuresti. E vorba de GTC. Nici nu stiu ce sa cred. In rest parea ok, dar am fost asa marcata de treaba asta ca n-am fost in stare se mai iau la bani marunti celelate lucruri, trebuie sa mai fac un drum cu camera ascunsa.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!




Si la noi teava de gaz e la vedere si la fel au spus ca nu au voie sa o imbrace dar asta nu ne opreste pe noi sa o mascam cu rigips daca ne deranjeaza.
Eu am proiectat un bar din mobila, cu dulapuri, sertare si blat in ton cu toata mobila de bucatarie, e mai lat dar foarte bun si pentru depozitare, poti chiar sa montezi cuptorul in el sau chiuveta/masina de spalat vase doar ca trebuie sa vii si cu tzevile de apa si scurgere si e mai complicat.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

quote:
citat din mesajul lui Rufus

O sa mai gasesti cateva "glume" (de pilda, data viitoare cand mergi, cauta sifonul din pardoseala baii (bailor)); stii ce mi se pare, mie, cel mai important la Rose Garden? Siguranta structurii. Restul...mici amanunte.
In care bloc ai apartamentul?

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Nici la noi nu e sifon in pardoseala in bai, eram convinsi ca e o eroare, o scapare la proiectare, dar vad ca se intampla si la altii asa ca ma intreb daca nu cumva o fi o eroare intentionata din lene si economie.
Acuma... n-o sa ma lovesc de asta, ai dreptate, cea mai importanta e rezistenta la cutremure si aici stam excelent... cred

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Bebec07, stai sa vezi cand o-ti avea paznic, electrician, gradinar, femei de serviciu, administrator.. etc Am auzit si eu ca la inceput nu prea e intretinere de platit, unii s-au mutat chiar de un an si inca nu platesc decat ce consuma.
Unde te-ai mutat si care sunt primele impresii, satisfactii, nemultumiri....?

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Moooama, nici prin gand nu-mi dadea sa ma uit de sifonul din pardoseala baii!! Am fost placut surprinsa ca e spatioasa si nu m-am mai uitat si in jos.

Eu am in cladirea "Mac". Suntem cumva vecini? Mi-ar placea teribil.

Pana la urma si noi am ajuns la concluzia ca e mai buna o delimitare din mobila, pentru ca e mai practica, dar eu tot ma simt inselata.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput