Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

pe mine m-a cam mancat undeva si am facut testul...si ori am vedenii ori se vede si a 2 a liniuta dar ffff vaaaaagggg...sotul meu cica n-o vede dar eu parca vad totusi ceva....Doamne ajuta sa fie
e posibil sa fiu graviduta ??? daca se vede fff vag
maine imi mai cumpar vreo 5 teste cred ca fac cate 1 pe zi edit: 1 pe ora

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

multumesc pt sfat. promit sa incerc!!

quote:
citat din mesajul lui adrianafedorca

quote:
citat din mesajul lui simina_kin

Pai si eu ce fac fetelor??? ca nu pot sa le las de tot!!! le-am redus la jumatate da nu le pot lasa..fum mentolate si subtiri...am incercat sa nu fumez dar ma apuca dracii si nu rezist


le lasi pur si simplu , stiu ca e greu dar gandeste-te la bebelinul din burtica ta...eu la prima sarcina cand am aflat ca sunt garvi le-am lasat imediat, la inceut n-am avut greturi si ma ardea sa fumez o tigare dar am jurat ca daca raman le las si crede-ma eram o fumatoare inraita...adica fumam 1 pachet de marlboro din ala rosu pe zi catodata si mai mult...intr-o saptamana au venit si greturile si n-am vrut sa mai aud de ele....o sa fie greu 4-5 zile dar merita pentru bebelusul tau....
hai ca poti... facem si galerie daca e nevoie

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata burtici
liniuta mea vaga s-a transformat in CM azi dimineata asa ca ramane sa incercam si luna asta ...

la burtici

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

bun venit gravidutelor noi. cand prind un moment va trec in listuta.
iubitele mele va rog sa va mutati la CAPITOL NOU

Maria 6+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

buna dimineata.
multumesc tuturor pentru urarile de bun venit si cu siguranta vom trece toate cu bine prin asta.

elilov, intr-adevar a fost magie, am impresia ca ea stia de mult ceva ce noi de-abia am aflat... Mai tragic e ca ieri m-a intrebat daca incap 2 bebelusi in burtica ... Oare mai stie si altceva????

adrianafedorca imi pare sincer rau sa aud asta. Dar capul sus, ca tot o sa se intample. Stiu foarte bine cum e (la Miruna 1 an si jumatate iar acum aproape un an de sperante). Si pana la urma tot s-a intamplat, pentru ca Doamne Doamne aseaza lucrurile asa cum trebuie. Noi acum 2 luni am hotarat sa nu mai insistam prin alte mijloace (tratamente, temperatura, etc...), ca o sa vina cand trebuie, cand vrea.... Si uite ca a venit. Iti tin pumnii.

Fetelor, daca vremea asta nu-si revine, o sa adorm cu capul pe birou. In rest nu am alte probleme. Nici macar urma de greturi, cu toate ca la prima sarcina m-au chinuit pana in luna a 5-a . Acum vreau mancare, mancare si iar mancare...(ca doar am lasat tigarile, nu???) Cred ca o sa ma fac cat o balena.

si o zi usoara tuturor.

Loredana, Miruna si bb

Mergi la inceput