Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

buna fete scumpe
bun venit burticutelor noi! ce ma bucur ca suntem pe zi ce trece mai multe fetele care mi-au dat datele sunt pe listuta
madymarsi eu ma gandesc serios sa-mi iau pantaloni mai largi ca am senzatia tot timpul ca ma strang cei pe care-i am, acum ca o fi de la balonare sau de la bb....ce mai conteaza
mie mi-e tare rau dimineata.... dar nu pot sa vomit.tzitzi ma chinuie in continuare...orice miros imi da draci. dar eu sunt tare happy de toate.... of ca nu mai trece timpul sa-mi vad bb ca e bine...mai am o sapt

Maria 6+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Eu am fost la ginecologie cu cateva zile inainte de data la care trebuia sa imi vina ciclul, cu alta problema (a fost la noi in oras o campanie cu analize gratuite, si am fost si eu sa imi fac , si mi-a iesit ca am HPV L-sil ). Dr. mi-a facut un eco si a zis ca el asa vede ca sunt ceva transformari, si s-ar putea sa fiu insarcinata, dar nu vede nimic clar.
M-am gandit sa merg la eco, dar tot nu imi poate zice mare lucru, avand in vedere ca sunt cam in saptamana 4. Cred ca voi merge totusi la dr. de familie sa imi fac analizele, si mai astept vreo 2 saptamani pana sa merg la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Aceleasi stari "de rau" le am si eu si tot asa fericita sunt la fiecare senzatie aiurea :)) Stim noi de ce :)))
Eu cu hainutele am rezolvat-o caci oricum ramasesem de la sarcina din toamna si ce mai aveam adunate cam cu 10 kg in plus asa ca acum am pantalonasi pe elastic subtirei si mi-am gasit doua fusite gen tiganca ce se leaga cu ata exact sub burtica. La astea se adauga maieute largi si gata. La mine burta s-a format deja asa ca daca cineva insista sa o priveasca dupa forma isi da seama ce si cum. Inca port lucruri largi...
Offf cat astept sa treaca perioada asta...

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua fetele. Mai este cineva p=aici ca mine..adik in concediu..si se gandeste la somn si mancare??!!??? Am obs ca ma i-a foamea mai rau seara si apoi am niste dureri de burta ingrozitoare. Nu am stari de rau, doar somn , foame , urinari ff dese , si dureri de sani??? Voi cum va simtiti??AAA SI ALTA INTREBARE....ATI REUSIT SA LASATI CAFEAUA SI TIGARILE???6'
NU-MI MERGE PLUSUL PE TASTATURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ploaia asta ma trage la somn...o sa devin o puturoasa!!! Mi-am adus aminte ceva...cand am pierdut bb in sept2006 nu se cunostea burtica , doar eu o vedeam , dar dupa avort am simtit ca nu mai am nimic in burta..ca-mi lipseste ceva...deci , desi nu se cunoaste burtica , noi simtim bb-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

PENTRU BURTICUTE PLICTISITE SI CU CHEF DE VORBA CU O ALTA BURTICUTA,ID-UL MEU : mary ana (ca Mariana ma cheama) sau simina_kin@yahoo.com. VA PUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Simina cineva ca tine care sa fie in concediu nu e da e cineva ca tine care sa se gandeasca la somn si la mancare :))) Eu!
Eu in clipa in care au aparut liniutele am lasat cafeaua si tigarile. E adevarat ca din toamna tot ma lasam si o luam iar si tot asa deci mi-a fost cat de cat usor...Plus ca nu le suport mirosul deloc.

Si la noi e inourat...



7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

si eu vreau nani...dar mai am pana la 5 cand ajung acasa...

eu la prima sarcina am lasat cafeau si tigarile imediat cum am vazut cele 2 liniute...nu mi-a fost greu pt ca aveam greturi dar dupa 3 ani jumate le-am luat iar...dar cum vad alea 2 liniute arunc tigarile pe geam


Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Pai si eu ce fac fetelor??? ca nu pot sa le las de tot!!! le-am redus la jumatate da nu le pot lasa..fum mentolate si subtiri...am incercat sa nu fumez dar ma apuca dracii si nu rezist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Buna, mamici.
Vin si eu alaturi de voi...
Duminica seara s-au aratat cele 2 liniute la orizont, conform urmatoarelor date : UM 30.05.2008, DPN 06.03.2009, DN 03.05.1977.
Asta dupa ce domnisoara mea Miruna (3 ani si 2 luni) mi-a zis pe drumul spre casa "Mami, uite luna. Vreau si eu o dorinta ! .... Luna, vreau un fratior..."
Va dati seama ca asta a fost momentul care m-a determinat sa fac testul, desi aveam (si am in continuare) o simulatie de menstruatie care ma ducea cu gandul ca e imposibil sa fiu insarcinata.
Dar sunt, maine merg la control si sper din tot sufletul ca sarcina sa se fixeze asa cum trebuie (cu Miruna n-am avut nici un fel de probleme -in afara de greturi-, dar se pare ca nu exista doua sarcini la fel).
Va pupacesc pe toate, sa ne ajute Dumnezeu sa ajungem martie-aprilie 2009 cu bine !!!
Loredana, Miruna si bb

Mergi la inceput